Teraz jest sobota, 21 wrz 2019, 00:27

/// Waga Ciężka ///

• Autor
  • Wiadomość

Gwahlur

Re: /// Waga Ciężka ///

Postśroda, 5 cze 2013, 09:57

Hughie Fury - Janos Finfera TKO2

4 walki w 2 miesiące. To samo co wczesniej, Fury pokazuję dobre warunki fizyczne i motorykę, ale też lewą rękę na jajach, przez co złapał kilka solidnych prawych od dużo niższego pana z rekordem (0-4-0), który nie walczył przez... 33 miesiące. Finfera miał wszystkie porażki przez szybkie nokauty, a mimo to Fury niepokojąco dużo ciosów mu włożył zanim go wykończył. Plus dla młodego za ciosy w tułów. Finfera walczył w opasce na łokciu (!), pierwszy raz w życiu coś takiego widziałem. Pan Sędzia dwa razy nie wiedział że miedzy "four" a "six" jest jeszcze "five".

Bryant Jennings - Maurice Byarm W10

Jennings wypadł słabo, naprzegrywał rund, nazbierał ciosów, jednak ocena jego występu jest problematyczna, gdyż w tym momencie Bryant trenował boks dosyć krótko, to była jego pierwsza długa walka, po raz pierwszy walczył z mańkutem, a poza tym obaj zawodnicy wzieli ten pojedynek na tydzien przed pierwszym gongiem, z tym że Byarm trenował już do konkretnej walki, a Jennings nie. Jennigs za mało jabu i ciosów w tułów, za dużo stał sztywno, za podwójną gardą naprzeciwko Byarma, do tego szybko sie zmęczył. Byarm bije sporo na tułów, łatwo bije kombinacje i ma niezły wachlarz ciosów, dlatego Jennings sie z nim namordował.

Magomed Abdusalamov - Sebastian Ceballos KO1

W ameryce południowej jest mało dużych mężczyzn, dlatego ci HW z Argentyny z bardzo dobrymi rekordami, to prawie zawsze Pacquiao sciemy. Pierwszy nokdaun po uderzeniu wewnętrzną, a więc nielegalną częscią rękawicy, drugi po obcierce.

Duncan

Postśroda, 5 cze 2013, 10:58

Co się dzieje z Dennisem Bojcowem ? Gdzie trenuje ? Kto go promuje ?

Matys

Postśroda, 5 cze 2013, 11:04

Ostatnim przeciwnikiem Aguilery był Zack Page, to jest zdjęcie z 2009 roku, gdy w ostatniej chwili zmieniono Page'a na Barnesa.

Duncan

Postśroda, 5 cze 2013, 11:13

Stary, masz racje. Gdy szukałem relacji o tej walce i wpisałem "Aguillera page" to wyskoczyło mi info... o Jarmellu Barnsie, który zastąpił Page. Nie było żadnych informacji (wówczas) o walce z Pagem. Teraz już są.

Obiecuję piwo :idea:

Duncan

Postniedziela, 9 cze 2013, 00:39

Co się stało z Davidem Rodriguezem ?

Duncan

Postniedziela, 9 cze 2013, 09:01

Hughie Fury - Ladislaw Kovarik
http://www.dailymotion.com/video/x10pqb ... arik_sport

Młody Fury bardzo szybko się rozwija. Widziałem parę walk Kovarika i to był człowiek-hydrant, czeskie Tesje, nie widziałem żeby go ktoś tak wypatroszył.

Duncan

Postniedziela, 9 cze 2013, 10:02

Didier Bence (Canadian Heawyweight Superstar) vs. Jonte Willis (sparingpartner Szpilki i pogromca Binkowskiego)
http://www.dailymotion.com/video/xyhdab ... bREOtjUX2Y

Co myślicie ?

Gwahlur

Postniedziela, 9 cze 2013, 10:23

Hughie Fury - Moses Matovu W4

Matovu straszny cruiser, ale potrafi sie bronić, klinczować i z 28 porażek tylko 3 przed czasem. Ale też trzeba zauważyć że Matovu większość porażek poniósł na rynku regionalnym z regionalnymi przeciwnikami. Z jego wczesniejszych pogromców kojarze jedynie Shawna Hawka i ten właśnie pojedynek Matovu przegrał przed czasem. Plus dla Fury'ego za lewy prosty, uppercuty, ciosy w tułów i spokój. Minus jak zawsze za lewą ręke na jajach. W pewnym momencie zmienił pozycję na mańkuta i wtedy prawa na jajach. Swój pierwszy dystans Hughie przeszedł bez najmniejszego problemu. Pod koniec wyglądał jakby spokojnie mógł przewalczyć 6-tkę.

Hughie Fury - Ladislav Kovarik TKO1

Znowu lewa ręka na jajach. Hughie prymitywnie dobijał Kovarika w okolicach 40 sekundy. Potem robił to już lepiej. Jak na 18 lat, to prezentuje się naprawdę mocno fizycznie. Oby nie rzucili go za wcześnie na mocnych przeciwników, a jest taka obawa, bo Fury chce... pobić rekord Mike'a Tysona i zostać najmłodszym mistrzem HW w historii.

PiTo

Moderator

Postniedziela, 9 cze 2013, 11:33

Duncan napisał(a):Co się stało z Davidem Rodriguezem ?

Rodriguez na początku 2012 roku został napadnięty, ktoś chciał poderżnąć mu gardło, prawie nie zginął. Ostatnio pisano o jego powrocie, podpisał kontrakt z managerami Roberta Guerrero, już nie pamiętam z kim dokładnie.

Duncan

Postczwartek, 13 cze 2013, 10:42

Gwahlur

Postczwartek, 13 cze 2013, 18:16

Jospeh Parker - Frans Botha KO2

Bothcie w ciągu 1.5 roku roku od walki z Michaelem Grantem przybyło jakieś 10 lat. I tak się zadziwiająco długo trzymał jak na te przejscia. Słyszałem że miał 400 walk amatorskich i z Corrie Sandersem na 5 walk, 5 razy przegrał przed czasem. Parker ma zaledwie 21 lat i aż 197 cm wzrostu. Już ma lewy prosty, nie głaszcze, proste i sierpowe, bije na korpus i kombinacje, potrafi uderzyć dynamicznie, ale też niektórym ciosom brakuje końcówki. Poza tym co jakiś czas brzydko nachyla głowę przy prawym na górę. Sędzia się trochę spóźnił.

Duncan

Postczwartek, 13 cze 2013, 18:35

To 197 to chyba na boxrecu - nie ma tylu, mnie się kompletnie Parker nie podobał. Po pierwsze wpada z ciosami i nie czuje dystansu, ten ruch lewą ręką to nie jab i radził sobie z nim nawet o macha wolniejszy Botha, poza tym strasznie głupio boksuj (prawy na prawy ? Botha mógł to wygrać przez KO 1).

Gwahlur

Postpiątek, 14 cze 2013, 07:30

Po twoim poście widzę Duncan, że znowu ci się włączyło lubię/nie lubię. Patrząc na różnice wzrostu z Bothą przy stare down, to 197 może mieć ten Parker. To że z wyboru część jabów była krótka i pchana, nie oznacza że większość nie była OK. Nie wspomniałeś że jak na taki wzrost, to dobrze radzi sobie z bliska i jest dynamiczny. Stary Botha nie ma ciosu, wyraźnie widać to w walce z Grantem. Botha od 2001 roku znokautował tylko Flo Simbę, który realnie jest cruiserem i z 4 porażek ma 4 przed czasem, w tym wszystkie poza Bothą w 1 rundzie. Parker był szybszy i silniejszy od Bothy, nie znając jego szczeki nie można więc powiedzieć że walczył głupio, czy że mógł przegrać KO1. Co Szpilka, nazywany przez ciebie talentem, robil z Beckiem? Był napierdalaczem.

gazda

Postpiątek, 14 cze 2013, 20:34

Mi Parker akurat bardzo sie podobal w tej walce. Jego sposob poruszania sie i styl boksowania to Adamek z wagi cruiser, oczywiscie w odpowiednich proporcjach. Mlody, szybki z niezlym ciosem. Wyczul szanse i poszedl ostro do przodu. Jak dla mnie ten gosc ma spory talent motoryczny i niezle podstawy jak na 21 lat.

Duncan

Postsobota, 15 cze 2013, 15:54

Brayant Jennings vs. Oleg Fedosov

Pierwszy i podstawowy błąd Fedosowa to był przybranie masy mięśniowej i zabicie swojego największego atutu w postaci aktywności, serii, ogólnej wydolności uderzeń. To dlatego, z powodu braku sił i luzu w rękach, Fedosov spychał Jenningsa do lin a tam.. zero ciosów, stał, sapał i patrzył jak Jennings wychodzi odbijając jego głowę jak gruszkę. Fedosov jest limited bo zawsze był ze względu na warunki (182-184 cm ), ale zrobienie z siebie terminatora i łapa jak u Burneiki to był najgorszy możliwy pomysł, dla - do tej pory - 100 kilowego napierdalacza w pół-dystansie. Ciężko oczekiwać od Fedosova żeby wygrywał pojedynki jabem, ale aktualna waga to jest koniec kariery.

Jennings niepotrzebnie zostawał na linach, jego trener (Fred Jenkins) zapytany podczas walki czy to był plan na walkę odpowiedział "że teraz to jest walka, na którą muszą mieć plan". W każdym razie z takim Bojcowem kładzenie się na linach mogłoby się skończyć fatalnie...

Gwahlur

Postsobota, 15 cze 2013, 20:20

Bryant Jennings - Andrey Fedosov TKO6

Duncan, Fedosov ma na imie Andrey i w tej walce, z widocznym tłuszczem, ważył tylko 102 kg. On taką wagę utrzymuje od lat i to jest np. ta sama waga co z Lancem Whitakerem. On wydatkujac dużo energii na ciosy, zmęczył sie dopiero pod koniec (zapewne łapał drugi wiatr), a tak to pod linami ładnie bombardował korpus Amerykanina. Jennings niepotrzebnie bił z bliska na korpus, bo Fedosov kontrował to na górę. Niepotrzebnie stawał pod linami i nie tylko. Za duzo sierpowych, za mało prostych. Momentami też wychodziła z niego Filadelfia. Odchudzony Fedosov zapewne byłby postrachem w cruiser. Poddanie się w tym momencie nie było zbyt poważne. Odnośnie szczęki Bryanta, to nie powinien być liczony z silnym Tupou. Bowie trafił go nadgarstkiem w czubek głowy i widać jak Jennings sie krzywi z bólu. Ogólnie Bryant sie nie popisał, mając zasięg Lennoxa Lewisa i mając być zawodnikiem bazującym na umiejętnosciach powinien lepiej wypaść z małym osiłkiem.

Duncan

Postsobota, 15 cze 2013, 20:43

Nie wiem ile ważył, piszę to co widzę (popatrz na Butler fight) a polecam Ci w pełni nie ufać medialnym informacjom na temat wagi. Powiem Ci w tajemnicy, ze np. na boxrecu matchmakerzy, promotorzy w ciężkiej często "powiększają" swoich zawodników. :D Kiedy bił po dołach i dlaczego się zmęczył ? Przez to, żw zatracił szyje... a przy linach to głównie stał, sapał i patrzył.

P.S
Tomek 102 kg a 102 kg to może być wielka różnica w konsystencji...

Matys

Postsobota, 15 cze 2013, 21:00

Mi się Jennings podoba, ma warunki, ale nawet z tymi długimi łapami dobrze sobie radzi w półdystansie. Fajna walka, bez klinczów, Jennings wyprowadza sporo ciosów jak na ciężką, a nie jest przy tym "wiatrakiem", dobrze mi się go ogląda. Bije na górę, na dół, potrafi przyspieszyć, zmienia siłę uderzeń, atletyczny, silny fizycznie. Szkoda, że tak późno wziął się za profesjonalne boksowanie, przecież on rok temu jeszcze pracował jako mechanik.

Co do zostawania na linach, to trzeba zauważyć, że ring był dość mały - co prawda nie aż tak jak w walce Głazkowa ze Scottem, ale jednak. Trochę brakuje solidniejszego lewego prostego, niemniej dla mnie od walki z Liachowiczem najlepszy amerykański prospekt.

Gwahlur

Postsobota, 15 cze 2013, 21:10

Duncan napisał(a):Nie wiem ile ważył, piszę to co widzę (popatrz na Butler fight)

Z Butlerem na wadze miał 680 gramów mniej. Czy przypadkiem z Butlerem nie wyglądał ci na mniejszego, ponieważ wiecej było dalekich ujęc na ktorych człowiek jest mniejszy, a z Jenningsem było dużo zbliżeń na których wydaje się większy?
Duncan napisał(a):Powiem Ci w tajemnicy, ze np. na boxrecu matchmakerzy, promotorzy w ciężkiej często "powiększają" swoich zawodników

http://www.boxingnews24.com/2013/06/wei ... cruz-narh/
http://www.proboxing-fans.com/jennings- ... os_061313/
Duncan napisał(a):Kiedy bił po dołach i dlaczego się zmęczył ?

Bo wkładanie dużo siły w ciosy skutkuje zmęczeniem. Zresztą to zapewne było łapanie drugiego wiatru. Złapałby go i dalej byłoby lepiej.
Duncan napisał(a):Tomek 102 kg a 102 kg to może być wielka różnica w konsystencji...

Fedosov z Jeninngsem był tłustawy...

Duncan

Postsobota, 15 cze 2013, 21:27

Matys, Jennings chyba dalej jest mechanikiem/woźnym. Mnie się podoba jego defensywa, bardzo spokojny, wszystko widzi zza gardy (gardy ! US-murzyn broni się gardą), chyba nawet nie czuł się zagrożony...

Gwahlur, ja jestem za cienki na wklejanie streamów i rozmowie o mięśniach rotatora... Optycznie, wizualnie, plastycznie Fedesow wyglądał inaczej z Butlerem i inaczej z Jenningsem. W dupie mam ile kiedy ważył bo to po pierwsze może nie być prawdziwe a po drugie niewymierne. Ze Scooniersem, na gali Właujewa bodaj z Ruizem, też wyglądał inaczej niż z Jenningsem, był bardziej "suchy" niż z Jennigsem. I ten fakt łącze z tym, że miał mniejszą częstotliwość ciosów tj. gorszą kondycję.

Czego Ty ode mnie chcesz ? Interpretacje jego tkanki tłuszczowej ?
Następna strona

Powrót do Boks na świecie