Teraz jest środa, 18 wrz 2019, 15:24


Anthony Joshua

 • Autor
 • Wiadomość
Offline

Red Skull

Moderator

 • Posty: 286
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 19:37

Anthony Joshua

Postponiedziałek, 18 lis 2013, 22:49

Zgadzam się, że ten pięściarz to techniczny "kawior" tylko, że w boksie zawodowym w cenie są raczej krwawe befsztyki. Jak jest się młodym, tak wyszkolonym i walczy z kurduplem naturalnie dwie dywizje mniejszym to nie ma prawa nie wyglądać się jak młody bóg. Arsenał ciosów... do znudzenia lewy sierp + prawy krzyżowy, ciosy na korpus, gdy rywal się już turlał po linach. Mało inwencji twórczej w ataku z dobrze zasłoniętym Butlinem.

Jeżeli Joshua zachowa ten swój ładny, zwinny boks z przeciwnikami bardziej wymagającymi to można wiązać z nim duże nadzieje, jeżeli tak samo będzie boksował z czołówką to... sky is the limit.
Offline

Duncan

 • Posty: 1162
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:17

Re: Anthony Joshua

Postwtorek, 19 lis 2013, 09:53

Red Skull napisał(a): walczy z kurduplem naturalnie dwie dywizje mniejszym

O kim mówisz ?

Red Skull napisał(a):to nie ma prawa nie wyglądać się jak młody bóg. Arsenał ciosów... do znudzenia lewy sierp + prawy krzyżowy, ciosy na korpus, gdy rywal się już turlał po linach. Mało inwencji twórczej w ataku z dobrze zasłoniętym Butlinem.

Ja znam Pawła Butlina. Do tej walki (z Johsuą) miał 6 tygodni przygotowań, normalnie jak walczy ma ... 6 dni. Widziałem Butlina z Chisora twice, z Wawrzykiem, Sosnowski, Gerberem i Ulubamiwo. To twardy, duży facet, który jeśli ma jeszcze siły bardzo dobrze, twardo się broni. Ciężka prawa ręką. Gdy był młodszy potrafił act like prime Chris Koval.

Nikt nigdy nie rozpierdolił go tak jak Anthony Joshua. Butlin nie był zmęczony, był przygotowany, boksował swoją najlepszą wersją. Inwencja była i tak dobra i bardzo skuteczna na dobrze zasłoniętego, niższczego gościa. No, inni nawet tego nie potrafili wykonać.

To jest tak jak walki Hutkowskiego i Gomeza z Buharaliją. Tomek rzucił się cepem, na siłę wali, na przełamanie, nie czysto itp... nokaut... okej. Na tle samego rywala Juan Carlos Gomez osiągną ten sam cel i wyglądał (w porównaniu z Hutkowskim) jak milion dolarów.

Tak samo Harvoje Kisicek. Brzeski,. H. Fury wyglądali z nim prymitywnie a Joshua jak England Favorite Son.

Red Skull napisał(a):Jeżeli Joshua zachowa ten swój ładny, zwinny boks z przeciwnikami bardziej wymagającymi to można wiązać z nim duże nadzieje, jeżeli tak samo będzie boksował z czołówką to... sky is the limit.

To jest przyszłość. Na tę chwilę wygląda rewelacyjnie. Na tym samym etapie, czyli bum's fight, Wilder wyglądał jak kupa gówna.
Offline

Red Skull

Moderator

 • Posty: 286
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 19:37

Re: Anthony Joshua

Postwtorek, 19 lis 2013, 18:31

Duncan,

O kim mówisz ?


Oczywiście o Hrvoje, i nie interesują mnie sztuczne podziały, Joshua wygląda na większego o dwie dywizje, no, półtorej. Kisicek to przy nim gruby 175, a przy Joshua wygląda jak krasnal. Młody Fury czasami ma przebłyski ale pogadamy jak w stu procentach wykorzysta swój wzrost zamiast wdawać się w dyskoteki tak jak to miało miejsce z Chorwatem. Brzeski... stary, Ty mówisz o gościu, któremu wróżysz MŚ po 3 walkach i karierze amatorskiej. Sędzia przerwał, gdy Kisicek wyłapywał ale mógł spokojnie jeszcze oddać, nie odcięło mu prądu. Niewiele gorzej wypadł z nim Abdoul, który na jego tle wyglądał bombowo...

Butlin z Chisorą był młodszy i nie oszukujmy się, że to nie ma znaczenia, a zresztą Derek jest technicznie niedoskonały jeśli chodzi o uderzenie, a za tym idzie ma słabszy cios niż mógłby mieć. Joshua wyszkolony świetnie (wyjątkowa koordynacja ruchowa w zadawaniu, chyba amerykanie mówią an to "tight boxing" czy jakoś tak...) ale tutaj ponownie czy dał o niebo lepszą walkę niż taki Olubamiwo...

PS. Trzeba przyznać, że porównanie AJ do zaczynającego A-Force'a wypada na korzyść tego pierwszego. Znacznie.
Offline

salc

 • Posty: 16
 • Dołączył(a): wtorek, 10 wrz 2013, 18:21

Re: Anthony Joshua

Postwtorek, 19 lis 2013, 19:42

Butlin wiedział o walce na trzy tygodnie wstecz,ale to i tak długi okres przygotowań jak na takiego journeymana.
Offline

Duncan

 • Posty: 1162
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:17

Re: Anthony Joshua

Postwtorek, 19 lis 2013, 20:08

Red Skull napisał(a):Butlin z Chisorą był młodszy i nie oszukujmy się, że to nie ma znaczenia

Przy jego - Butlina - stylu ? Żadnej.

Gdzie widziałeś Kisiciek - Abdoul ? :)
Offline

dude

 • Posty: 339
 • Dołączył(a): piątek, 7 cze 2013, 18:04

Re: Anthony Joshua

Postpiątek, 15 lut 2019, 19:16

Greg Cohen mówi, że Joshua nie jest już tym samym pięściarzem po walce z Kliczko. Zawsze olewam te bullshitowe gadki, ale po chwili zastanowienia wydaje mi się, że coś w tym może być, a wcześniej tej korelacji nie zauważyłem.

Joshua zdaniem niektórych w ostatnich pojedynkach prezentuje inny i bardziej dojrzały boks, ale ja jednak po walce z Powietkinem skłaniam się raczej ku twierdzeniu, że Joshua po prostu walczy gorzej. Do tej pory nie łączyłem tego z walką z Kliczko, ale jednak jak popatrzymy na trzy kolejne starcia: Takam, Parker, Powietkin to AJ rozczarowywał. Z Takamem i Parkerem nie pokazał nic ciekawego, a od Powietkina przez większość rund był po prostu słabszy.

Joshua zebrał w walce z Kliczko znaczący punishment. Myślicie, że może w tym coś być?
Offline

Gwahlur

 • Posty: 1292
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:57

Re: Anthony Joshua

Postpiątek, 15 lut 2019, 21:43

Ja cały czas piszę, że Joshua od trzech pojedynków daje słabsze walki. Pisalem ci dude, że on z Parkerem był jak na siebie solidnie słabszy, a ty mi odpisałeś, że to dlatego, bo Anthony boksował taktycznie, a tymczasem Joshua miał po prostu słabą celność.

Wcześniej myślałem że to kwestia dopingu, że pętla antydopingowa w federacjach zacieśnia się i Joshua wyglądający na dopingowy wybryk ma coraz trudniej koksować, robi to w coraz mniejszym stopniu i w związku z tym skończyło się jego prime. Powiedzmy sobie szczerze, Joshua wcześniej wyglądał jak kozak idący na TOP10-20-30 w historii HW a ostatnio wygląda juz tylko jak rozsądny mistrz świata.

ale...

Ale jakiś miesiąc temu zastanawiając się nad Anthonym, spojrzalem na boxrec i zauważylem, że wszystko zaczęło się pierdolić po walce z Kliczką. Pusciłem sobie jak Anthony zaliczyl deski i widać, że to była poważna sprawa. Roy Jones po nokaucie z rąk Tarvera, gdzie to był tylko jeden cios, już nigdy nie był taki sam, miał problemy z równowagą. Władymir też mogł Joshule spierdolić coś we łbie. Także od kilku tygodni biorę pod uwagę, że słabe walki Joshuy to moga być zarówno kłopoty z dopingiem jak i punishment z Kliczko mógł trwale go zmienić. Byłem przeciwnikiem tamtej walki na ówczesnym etapie kariery Anthony'ego. To było za wcześnie, Anglik był za mało doświadczony, Władymir bił za mocno, był za wielki i zbyt doświadczony, a w HW jeden cios najłatwiej może złamać karierę.
Offline
Avatar użytkownika

przemo663

 • Posty: 436
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 12:46
 • Lokalizacja: Kraków

Re: Anthony Joshua

Postpiątek, 15 lut 2019, 22:12

Co do kwestii dopingu - nie chcę wchodzić w jakieś teorie spiskowe - ale szanse, że AJ miałby wpaść w UK - są praktycznie zerowe.

Może coś z tym Kliczką jest na rzeczy, ale czy Kliczko faktycznie przestawił coś w mózgu AJ-a, czy raczej w mózgach jego teamu - za wcześnie by wyrokować. Oni mimo wszystko mogą wychodzić z założenia - skuteczność ważniejsza niż styl. Koniec końców Takam był daleki od wygranej, Parker był bardzo daleki od wygranej i na dobrą sprawę Powietkin też...

Zresztą ja od samego początku mam do AJ-a stosunek taki bym powiedział, pozytywny ale wstrzemięźliwy.
Offline

Gwahlur

 • Posty: 1292
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:57

Re: Anthony Joshua

Postpiątek, 15 lut 2019, 22:53

W sumie zapomniałem, że miesiąc temu doszedłem do wniosku, że jest jeszcze jedno wytłumaczenie słabszej dyspozycji Joshuy w trzech ostatnich walkach.

Motywacja.

Anthony mogł się opuścić w treningach bo po Kliczce żaden z jego pózniejszych rywali nie wygladał na poważne wyzwanie. Takam przed Joshuą przegrał 8 rund z głupawo walczącym Parkerem. Parker przed Joshuą meczył się z takimi herosami ringu jak Fury i Cojanu, a pasa wcale nie powinien zdobyć, bo z Ruizem jr powinien być remis. Povetkin z kolei miał 39 lat i przed Joshuą dał solidnie dupy z... Davidem Pricem, championem w dawaniu dupy. Kazdy z nich rysował się jako niespecjalnie wymagający rywal dla kogoś, kto w takim stylu pokonał Kliczke będącego w dobrej formie.
Offline

dude

 • Posty: 339
 • Dołączył(a): piątek, 7 cze 2013, 18:04

Re: Anthony Joshua

Postpiątek, 15 lut 2019, 23:41

Gwahlur napisał(a):Pisalem ci dude, że on z Parkerem był jak na siebie solidnie słabszy, a ty mi odpisałeś, że to dlatego, bo Anthony boksował taktycznie, a tymczasem Joshua miał po prostu słabą celność.


Odpowiem Gwahlur w Twoim stylu. Walki Joshuy z Takamem i Parkerem mogły wskazywać na obniżenie jakości boksu AJ, ale nie musiały. Było to zbyt skąpy materiał by to jednoznacznie ocenić. Mogły być to jedynie problemy wynikający z trudności dostosowania się do boksowania w innym stylu.
Walka z Powietkinem w której AJ nie tylko nie jest już takim niszczycielem w ofensywie, ale też z łatwością daje się trafiać o głowę niższemu, prawie 40-letniemu Powietkinowi, moim zdaniem wskazuje na to, że jednak coś jest nie tak, jak być powinno.

Pytania z czego to się bierze. Mam obawy, że to może być pokłosie walki z Kliczko. Oby nie.
Offline

Duncan

 • Posty: 1162
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:17

Re: Anthony Joshua

Postsobota, 16 lut 2019, 11:34

dude napisał(a):Pytania z czego to się bierze. Mam obawy, że to może być pokłosie walki z Kliczko. Oby nie.

W sensie Povetkin fight ? W to, że wszyscy uwierzyli Eddie Hearn, że Ejdżej to jest Bruno i Lewis w jednym dla UK boxing. Dlaczego Povetkin go trafiał ? Bo jest klasę lepszy technicznie. Dude, posłuchaj mnie, gdyby Povetkin był wyższy o 5 cm to by go zajebał.

Walka z Władkiem mogła Tośka rozbić (wątpię w to), ale nie zabrała mu umiejętności walki w pół-dystansie, nie zabrała mu defensywy, którą ma mocno przeciętną jak na level boxu.

Gdyby zamiast Wlada wyszedł jego starszy brat to AJ może już nie byłby bokserem.
Offline

dude

 • Posty: 339
 • Dołączył(a): piątek, 7 cze 2013, 18:04

Re: Anthony Joshua

Postsobota, 16 lut 2019, 14:33

Duncan napisał(a):Walka z Władkiem mogła Tośka rozbić (wątpię w to), ale nie zabrała mu umiejętności walki w pół-dystansie, nie zabrała mu defensywy, którą ma mocno przeciętną jak na level boxu.


Nie masz racji Duncan. Właśnie, że mogła mu zabrać. Jones Jr po Tarverze, Meldrick Taylor po Chavezie, Michael Nunn po Toneyu, Jermain Taylor po Pavliku - wszystkich poziom boksu znacząco się obniżył i nie chodzi tylko o odporność na ciosy.

Jones Jr. ograłby Glena Johnsona jakieś 118-110 w swoim prime (z całym szacunkiem dla Johnsona). A do momentu nokautu Johnson prowadził na punkty.

Meldrick Taylor przed walką z Chavezem i w samej walce z Chavezem był kapitalny. A kolejne walki? Żal patrzeć.

Nunn szkolił uwielbiego przez Ciebie Toneya przez większość rund. Nokaut i w kolejnych walkach Nunn miał problemy z rywalami o kilka klas słabszymi od Toneya.

Takich przykładów jest multum.

Wszyscy tak jakby stracili na umiejętnościach. Te umiejętności pewnie mieli nadal, ale widocznie głowa nie pozwalała ich wykorzystać. Psychika w boksie jest najważniejsza. W momencie gdy pięściarz traci pewność siebie, bo boi się, że może się przydarzyć to co zdarzyło się wcześniej - ciężki nokaut, zebrany punishment - ma gdzieś z tyłu głowy takie myśli i walczy po prostu słabo.

Podałem wyżej przypadki skrajne. Joshua nie obniżył lotów tak jak wyżej wymienieni, ale też jego walka z Kliczko nie miała tak tragicznego dla niego przebiegu, jak te pojedynki o których wspomniałem na początku. Mogła jednak zostawić jakiś ślad w jego psychice i włączyć jakąś blokadę.

PS. Dobrym przykładem jest też George Foreman. On nie był rozbity po walce z Alim, o czym świadczy chociażby jego dalsza kariera. Ale po walce z The Greatest nie był już tym samym Big Georgem - psychika.
Offline

Gwahlur

 • Posty: 1292
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:57

Re: Anthony Joshua

Postsobota, 16 lut 2019, 15:33

Taa, psychika to też kolejna możliwość czemu Joshua ostatnio walczy słabiej. Też o tym myslałem. Są więc cztery opcje a) trudniej się koksuje więc koksiarz jest słabszy b) Kliczko go rozbił c) po Kliczce, gdy jest już bardzo bogatym mistrzem zaczyna brakować mu motywacji na nieimponująco zapowiadających się rywali d) cięzka walka z Władem zachwiała jego pewnością siebie. Z Parkerem zauważylem, że Joshua nie tylko był niecelny, ale i niepewny w swoim boksie.
dude napisał(a):Odpowiem Gwahlur w Twoim stylu. Walki Joshuy z Takamem i Parkerem mogły wskazywać na obniżenie jakości boksu AJ, ale nie musiały. Było to zbyt skąpy materiał by to jednoznacznie ocenić. Mogły być to jedynie problemy wynikający z trudności dostosowania się do boksowania w innym stylu
To nie jest odpowiedz w moim stylu ponieważ jest sprzeczna z logicznym myśleniem. Piszesz że obniżenie jakości boksu nie musi wskazywać na obniżenie jakości boksu. Nawet gdyby obniżenie jakości boksu wynikało ze zmiany stylu i było tylko czasowe, to w niczym nie zmieniałoby to tego, że jest... obniżeniem jakości boksu. Twierdzisz że jest to odpowiedz w moim stylu? Przedstaw co masz na poparcie tych słów.
przemo663 napisał(a):szanse, że AJ miałby wpaść w UK - są praktycznie zerowe
Mowisz to na podstawie swojej szerokiej wiedzy na temat realiów brytyjskiego systemu walki z dopingiem u sportowców, czy też po prostu patrzysz na Joshue, widzisz że jest bardzo popularny i dorysowujesz sobie resztę?
Offline

dude

 • Posty: 339
 • Dołączył(a): piątek, 7 cze 2013, 18:04

Re: Anthony Joshua

Postsobota, 16 lut 2019, 17:22

Gwahlur napisał(a):To nie jest odpowiedz w moim stylu ponieważ jest sprzeczna z logicznym myśleniem. Piszesz że obniżenie jakości boksu nie musi wskazywać na obniżenie jakości boksu. Nawet gdyby obniżenie jakości boksu wynikało ze zmiany stylu i było tylko czasowe, to w niczym nie zmieniałoby to tego, że jest... obniżeniem jakości boksu.


Cóż Gwahlur, znowu muszę odpowiedź w Twoim stylu: czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Zmiana stylu walki często wpływa na tymczasowe obniżenie skuteczności - pięściarz potrzebuje przeważnie trochę czasu, żeby się zaadaptować do nowego stylu boksowania. Jest to więc problem tymczasowym. I miałem podstawy wierzyć, że tak właśnie jest. Po trzeciej kolejnej słabszej walce wygląda to na jednak już niepokojąco, ponieważ te problemy z walki na walką powinny być coraz mniej widoczne. A jest odwrotnie.

A może po prostu Joshua nie daje się do takiego boksu. Może sztab trenerski postanowił go przestawić na bardziej ostrożny defensywny styl, a Joshua jest stworzony do tego, żeby być ofensywnym potworem pożerającym swoich rywali?

Twierdzisz że jest to odpowiedz w moim stylu? Przedstaw co masz na poparcie tych słów.

To była odpowiedź w Twoim stylu, bo Ty zawsze jak napiszesz coś co się nie sprawdzi to potem tłumaczysz, że tego nie można było przewidzieć, że Twoja opinia była jedyną logiczną w tamtym czasie ;)
Wydawało mi się, że to jest oczywiste, ale widzę że Tobie wszystko trzeba wyłożyć jak 5-letniemu dziecku. Cóż... czytanie ze zrozumieniem...
Offline
Avatar użytkownika

przemo663

 • Posty: 436
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 12:46
 • Lokalizacja: Kraków

Re: Anthony Joshua

Postsobota, 16 lut 2019, 21:59

Mowisz to na podstawie swojej szerokiej wiedzy na temat realiów brytyjskiego systemu walki z dopingiem u sportowców, czy też po prostu patrzysz na Joshue, widzisz że jest bardzo popularny i dorysowujesz sobie resztę?


Mówię to na podstawie wiedzy (zaryzykuję, że nie takiej małej) o systemie walki z dopingiem w boksie jako takim. To jest cholernie złożony temat, więc cokolwiek bym teraz nie napisał stosując skróty, znajdzie się wyjątek potwierdzający regułę. System wyłaniania i co istotne karania dopingowicza w postaci kury znoszącej złote jajca, nie odstrasza go, jego sztabu przed odstawianiem wspomagania. Jedynie nieco komplikuje.
Offline

Kuba

 • Posty: 100
 • Dołączył(a): piątek, 28 cze 2013, 11:43

Re: Anthony Joshua

Postniedziela, 17 lut 2019, 12:44

Duncan napisał(a):.. Dlaczego Povetkin go trafiał ? Bo jest klasę lepszy technicznie. Dude, posłuchaj mnie, gdyby Povetkin był wyższy o 5 cm to by go zajebał.

...uwielbiam te teorie, nie wiem czemu ludzie zawsze dają jednemu rosnąć, a jakby to AJ był jeszcze 5 cm wyższy??
Offline

Gwahlur

 • Posty: 1292
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:57

Re: Anthony Joshua

Postniedziela, 17 lut 2019, 15:18

Kuba napisał(a):nie wiem czemu ludzie zawsze dają jednemu rosnąć
Zapewne robią to po to, by pokazać jak niewiele brakowało aby przegrany był zwycięzca a zwycięzca przegranym. W końcu co to jest 5 centymetrów?

A tymczasem 5 cm to jest dużo. W przypadku HW mierzącego 190 cm, te 5 cm to jest niby tylko śmieszna 1/38 jego wzrostu, a mimo to jak zawodnikowi mającemu 190 cm, a więc HW średniego wzrostu, odejmie się te 5 cm, to mając 185 cm jest już... niski jak na wagę ciężką. Z kolei jak doda mu się te 5 cm, to mając 195 cm wzrostu jest już wysoki. Wiec niby śmieszna 1/38 wzrostu, czyli 5 cm, w te lub we w tę, to różnica między byciem niskim, średnim albo wysokim.

Powrót do Boks na świecieKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość