Teraz jest środa, 26 cze 2019, 10:00

Wilder - Fury II

• Autor
  • Wiadomość

Duncan

Wilder - Fury II

Postponiedziałek, 28 sty 2019, 21:38

Wilder ma przechlapane. Najpierw długo, długo nie mógł się przebić do świadomości Amerykanów (nigdy tam nie był gwiazda dużego formatu) a teraz więcej kibiców w Stanach ma jego rywal - Anglik.

TYSON UD. Po prostu będzie lepszy niż w I walce.

Gwahlur

Re: Wilder - Fury II

Postponiedziałek, 28 sty 2019, 22:58

Tyson Fury, jeden z największych talentów w historii wagi ciężkiej, wzial Deontaya Wildera do szkoły, nie tylko wygrał grubą wiekszość rund, ale na dodatek nie powinien być liczony bodajże w 9 rundzie bo tam było uderzenie w tył głowy. Tego że Anglik będzie lepszy niż w pierwszej walce to jednak nie byłbym pewien. On jest nieprzewidywalny. Nieprzypadkowo powinien przegrać pierwszy pojedynek z lokalnym Johnem McDermontem w stosunku 98-92. Niemniej Fury wydaje się faworytem.
Duncan napisał(a): a teraz więcej kibiców w Stanach ma jego rywal - Anglik
Po czym to wnioskujesz?

PiTo

Moderator

Postponiedziałek, 28 sty 2019, 23:29

Wczoraj wchodząc na forum zastanawiałem się, co się z Tobą dzieje, Duncan. Miło Cię widzieć.

Nie no, wypominanie pierwszej walki z McDermottem nie ma sensu. Walka będzie miała podobny obrót jak pierwsza, albo Wilder trafi i dokończy dzieła, albo trafi w pewnym momencie, nie dokończy i zamaże obraz missmatchu, ale przegra na punkty, albo nie trafi i będzie missmatch. Fury powinien być lepszy na początku walki niż w pierwszej walce. Tym razem Fury powinien dostać normalny werdykt i wygrać.

Gwahlur

Postwtorek, 29 sty 2019, 20:16

PiTo napisał(a):Nie no, wypominanie pierwszej walki z McDermottem nie ma
Czepianie się sportowo dzisiejszego Fury za to, że powinien wysoko przegrać z McDermottem nie ma sensu, ale już argumentowanie tym jaskrawym przykładem tezę że Tyson jest himeryczny ma duży sens. On był, jest i zapewne będzie himeryczny na skutek lenistwa, złego prowadzenia się i głupoty w ringu.

Kuba

Postśroda, 30 sty 2019, 10:34

typowanie wyniku Fury-Wilder II to wrózenie z fusów, chociaż na papierze absolutnie wszystko wskazuje na Furego. W pierwszej walce nie był w rytmie, nie mógł być w dobrej formie bokserskiej, wciaż miał ringową rdze na tym poziomie, natomiast jako rekompensate był świezy. Tak czy inaczej prezentował się lepiej niż rywal a to że lezał na dechach mogło być poczytane jako objaw niefrasobliwości., braku koncentracji co jest jednak dobrą nauczką przed rewanżem. Fury powinien wynieść z tego incydentu jakieś wnioski.
W rewanżu będzie już rozkręcony, wydaje się duzo lepszym analitykiem niż dosyć ograniczony Wilder, wciąż będzie w miare świeży a dla Wildera to trzecia mega ciężka walka z rzędu. Dla mnie kluczowa sytuacja z pierwszej walki to ostatnia minuta. Nawet nie cieżki nokdaun Furego. Tylko to że chwile po nim wstał i nie tylko przetrwał ale naruszył poważnie rywala który dopiero co świętował kolejne ko. To nie mogło pozostać bez wpływu na psychike zarówno jednego, jak i drugiego. Pytanie jaki to wpływ? tak zbierając to wszystko do kupy Fury w rewanżu nie da się trafić a zniechęcony Wilder może ugra ze dwie czy trzy rundy. Fury wydaje siebyć dzisiaj w lepszej formie niż w pierwszej walce, lepszej fizycznej a psychike zawsze miał mocną. W dodatku wie już na cogo stac na tym lewelu, teoretycznie będzie wyrażnie lepszy niż w pierwszej walce, jest wciaż młody, detoks jest coraz bardziej za nim..

Ważniejsze pytanie jest jednak czy w NJ widzieliśmy najlepszego Wildera? przy jego stylu, charakterystyce te oscylowanie wokół 95 kgto kpina.. właściwie on nie powinien mieć problemu ze zbiciem do cruiser. Na codzień pewnie waży mniej niż Usyk i Gassijew o których mówi się, że do HW się nie nadają ze względu na chujowe parametry. Biorąc pod uwage że Wilder z Furym był dosyć statyczny, sporo człapałi dawal się przepychać to solidne dokoksowanie może znacząco odwrócić układ sił. 30 lat temu 86 kg Holy zrobił się blisko 100 kg monstrum który wdawał się w bezpośrednie wymiany z Formenanem i Bowem a w walce inside zaklinczował wyglądajacego od zawsze jak zapaśnik Mike Tysona. jedyną dla mnie opcją Wildera to nabranie konkretnej masy miesniowej, on nie obskoczy Furego ale może go znokautować. Szkoda tylko, że nawet jeżeli tak będzieto polion doświadczalny będzie miał podczas prawdziwej wojny ale oim zdaniem cieższy Wilder w walce z Furym = lepszey Wilder. Jeżeli zobaczymy Deo wazącego te 100-105 kg to moim zdaniem będzie dużo bardziej niebezpieczny. Dla mnie Wider ma wciaż rezerwe w postaci chamskiej siły które w pierwszej walce nie wykorzystał ze wzgl na postawienie na szybkość. Nie miał ani spodziewanej szybkosci, ani dynamiki.
Ogólnie dla mnie rewanż mimo powszechnego parcia na Furego to wciaż 50 na 50

Kuba

Postśroda, 30 sty 2019, 10:34

typowanie wyniku Fury-Wilder II to wrózenie z fusów, chociaż na papierze absolutnie wszystko wskazuje na Furego. W pierwszej walce nie był w rytmie, nie mógł być w dobrej formie bokserskiej, wciaż miał ringową rdze na tym poziomie, natomiast jako rekompensate był świezy. Tak czy inaczej prezentował się lepiej niż rywal a to że lezał na dechach mogło być poczytane jako objaw niefrasobliwości., braku koncentracji co jest jednak dobrą nauczką przed rewanżem. Fury powinien wynieść z tego incydentu jakieś wnioski.
W rewanżu będzie już rozkręcony, wydaje się duzo lepszym analitykiem niż dosyć ograniczony Wilder, wciąż będzie w miare świeży a dla Wildera to trzecia mega ciężka walka z rzędu. Dla mnie kluczowa sytuacja z pierwszej walki to ostatnia minuta. Nawet nie cieżki nokdaun Furego. Tylko to że chwile po nim wstał i nie tylko przetrwał ale naruszył poważnie rywala który dopiero co świętował kolejne ko. To nie mogło pozostać bez wpływu na psychike zarówno jednego, jak i drugiego. Pytanie jaki to wpływ? tak zbierając to wszystko do kupy Fury w rewanżu nie da się trafić a zniechęcony Wilder może ugra ze dwie czy trzy rundy. Fury wydaje siebyć dzisiaj w lepszej formie niż w pierwszej walce, lepszej fizycznej a psychike zawsze miał mocną. W dodatku wie już na cogo stac na tym lewelu, teoretycznie będzie wyrażnie lepszy niż w pierwszej walce, jest wciaż młody, detoks jest coraz bardziej za nim..

Ważniejsze pytanie jest jednak czy w NJ widzieliśmy najlepszego Wildera? przy jego stylu, charakterystyce te oscylowanie wokół 95 kgto kpina.. właściwie on nie powinien mieć problemu ze zbiciem do cruiser. Na codzień pewnie waży mniej niż Usyk i Gassijew o których mówi się, że do HW się nie nadają ze względu na chujowe parametry. Biorąc pod uwage że Wilder z Furym był dosyć statyczny, sporo człapałi dawal się przepychać to solidne dokoksowanie może znacząco odwrócić układ sił. 30 lat temu 86 kg Holy zrobił się blisko 100 kg monstrum który wdawał się w bezpośrednie wymiany z Formenanem i Bowem a w walce inside zaklinczował wyglądajacego od zawsze jak zapaśnik Mike Tysona. jedyną dla mnie opcją Wildera to nabranie konkretnej masy miesniowej, on nie obskoczy Furego ale może go znokautować. Szkoda tylko, że nawet jeżeli tak będzieto polion doświadczalny będzie miał podczas prawdziwej wojny ale oim zdaniem cieższy Wilder w walce z Furym = lepszey Wilder. Jeżeli zobaczymy Deo wazącego te 100-105 kg to moim zdaniem będzie dużo bardziej niebezpieczny. Dla mnie Wider ma wciaż rezerwe w postaci chamskiej siły które w pierwszej walce nie wykorzystał ze wzgl na postawienie na szybkość. Nie miał ani spodziewanej szybkosci, ani dynamiki.
Ogólnie dla mnie rewanż mimo powszechnego parcia na Furego to wciaż 50 na 50

dude

Postsobota, 2 lut 2019, 11:13

Gwahlur,
Powołując się, że na Fury - McDermott, piszesz o Tysonie, którego już dawno nie ma. Boks Fury'ego na przestrzeni kilku lat przeszedł ogromną metamorfozę. Można by napisać, że z larwy przeobraził się w motyla ;) Fury walczył ofensywnie, szedł do przodu, starał się wyprowadzać dużo ciosów i bić z bad intensions. A on nie ma predyspozycji do takiego boksu.

Z czasem zaczął walczyć zupełnie inaczej. Bardziej niż na ataku skupia się na obronie. Boksuje naturalnie, na luzie, dobrze różnicuje siłę ciosu, potrafi przyspieszyć we właściwym momencie.

Pisanie teraz o McDermottcie jest jak poruszanie tematu walki Aliego z Sonnym Banksem przy omawianiu legacy "The Greatest" - zupełnie bez sensu.

Co do walki z rewanżowej z Wilderem- stawiam na Fury UD.
Już przed pierwszym pojedynkiem stawiałem na króla cyganów i król cyganów powinien tą pierwszą walkę wygrać.

Wydaje mi się, że Wilder niewiele może zrobić, żeby cokolwiek w rewanżu zmienić. Nabranie większej masy o czym pisze Kuba, też moim zdaniem nic nie zmieni, bo Bomber nie przegrał tej walki fizycznością. On ją przegrał ze względu na przepaść umiejętności jaka dzieli go od Fury'ego.

I tak jak Wilder przed rewanżem już nic zmienić nie może, tak Fury może być i za pewne będzie, w dużo lepszej formie fizycznie. Zrzucił rdzę, będzie miał lepsze czucie dystansu, lepsze czucie rywala. Fury ma też wyższe pięściarskie IQ i to on wyciągnie więcej korzyści z tego, że mieli okazję się wzajemnie poznawać przez 12 rund.

Wilderowi pozostaje liczenie na to, że trafi jakąś bombą. Szanse na to będą mniejsze niż w pierwszej walce, a pierwsza walka pokazała, że nawet jak trafi swoimi najlepszymi ciosami, to i tak wcale nie musi oznaczać to zwycięstwa.

Gwahlur

Postsobota, 2 lut 2019, 11:54

Gwahlur napisał(a):Czepianie się sportowo dzisiejszego Fury za to, że powinien wysoko przegrać z McDermottem nie ma sensu, ale już argumentowanie tym jaskrawym przykładem tezę że Tyson jest himeryczny ma duży sens. On był, jest i zapewne będzie himeryczny na skutek lenistwa, złego prowadzenia się i głupoty w ringu
dude napisał(a):Gwahlur,Powołując się, że na Fury - McDermott, piszesz o Tysonie, którego już dawno nie ma. Boks Fury'ego na przestrzeni kilku lat przeszedł ogromną metamorfozę
Czytanie ze zrozumieniem dude. Ja nie pisałem, że to jest cały czas ten sam Fury co z McDermottem, tylko podawałem to jako przykład jego himeryczności. I tak jak Fury był himeryczny w czasach McDermotta, tak samo jest teraz. Więc jest to doskonały przykład i przemiana Fury'ego niczego tu nie zmienia.

Kuba

Postsobota, 2 lut 2019, 21:30

dude napisał(a):...Wydaje mi się, że Wilder niewiele może zrobić, żeby cokolwiek w rewanżu zmienić. Nabranie większej masy o czym pisze Kuba, też moim zdaniem nic nie zmieni, bo Bomber nie przegrał tej walki fizycznością. On ją przegrał ze względu na przepaść umiejętności jaka dzieli go od Fury'ego.

I tak jak Wilder przed rewanżem już nic zmienić nie może, tak Fury może być i za pewne będzie, w dużo lepszej formie fizycznie....

to jest oczywiste, dlatego tylko fizycznością Wilder może nadrobić dystans a ta fizyczność wyglądała kiepsko. Przewaga siły Furego była bardzo wyraźna. Szczególnie pod koniec kiedy Wilder stanał w miejscu Fury z łatwością go przepychał i robił miejsce pod swój boks. Mim zdaniem to była słaba forma Wildera. Mówi się o tym że Fury w grudniu nie był jeszcze tip top ale moim zdaniem dotyczy to też Wildera.

przemo663

Postponiedziałek, 18 lut 2019, 14:38

Fury podpisał kontrakt z ESPN co może i prawdopodobnie skomplikuje nieco walki w trójkącie Fury - WIlder - Joshua, bo de facto każdy z tej trójki związany jest teraz z konkurencyjną dla pozostałych platformą. Oczywiście wszystko rozejdzie się o szczegóły tych umów, ale to niekoniecznie musi być dobra wiadomość dla wagi ciężkiej jako całości.

dude

Postponiedziałek, 18 lut 2019, 18:42

Jeżeli Fury rzeczywiście dąży do rewanżu z Wilderem to jest to dla mnie decyzja zupełnie niezrozumiała w tym momencie.
Po co podpisywać taki kontrakt teraz? Mógł się wstrzymać do rozstrzygnięcia rewanżu z Wilderem. Jemu kontrakt z żadną telewizją nie jest chwilowo potrzebny, bo ma na stole ofertą na jedną z dwóch największych walk jakie można z jego udziałem zrobić.

Trudno to logicznie uzasadnić. Wygląda to tak jakby do rewanżu miało jednak nie dojść. Tylko co zamiast tego? Jeżeli nie dojdzie do walki z Wilderem czy AJ to będzie ciężko zrobić jakąkolwiek dobrą walkę z udziałem Fury'ego. Bo kto będzie chciał z nim walczyć jak on nie ma żadnego pasa? Kolejki ustawiają się do AJ i Wildera. Fury może jedynie zwolnić miejsce w tych kolejkach.

Duncan

Postponiedziałek, 18 lut 2019, 20:04

dude napisał(a): Bo kto będzie chciał z nim walczyć jak on nie ma żadnego pasa?

"Belt's don't make me". Dziś Fury to jest Twarz Boksu. Na odwrót - każdy będzie i tak chciał walczyć z Furym bo żadne nazwisko, poza AJ, nie daje takich przychodów.

dude

Postponiedziałek, 18 lut 2019, 20:40

Po raz kolejny się Duncan z Tobą nie zgadzam.

Słyszałeś, żeby ktokolwiek wyzywał na walkę Furyego? Może mi coś umknęło, ale nie kojarzę.
Czemu taki Kownacki mówi tylko o Wilderze? Bo on nie chce walki z Furym - chce walczyć z Wilderem o pas. Tak samo Breazele.
Pulew czeka na walkę z AJ.
Usyk powiedział, że może walczyć z każdym w HW poza Furym.

Miller będzie walczył z AJ, Powietkin ma walczyć z Usykiem. Jedyny z czołówki, który weźmie walkę z Furym jest Luis Ortiz, bo on szansę walki o pas już dostał, prędko kolejnej nie dostanie, a lata gonią.

Każdy kto ma mocną pozycję w rankingach i perspektywę walki o tytuł w niedalekiej przyszłości, nie będzie chciał z Furym walczyć - jestem tego pewien. Chętni będą - taki Rivas czy Joyce - dla nich to byłaby szansa, bo oni w kolejce po walkę o pas jeszcze nawet nie stoją. Ale czy to są duże walki? Nie bardzo.

Duncan

Postponiedziałek, 18 lut 2019, 21:23

Dude, a powiedz mi, Ty myślisz, że to dlatego, ze Fury nie miałby/nie ma pasa czy dlatego, ze oni nie widzą siebie jako zwycięzców z Furym ? Usyk vs. Fury ? Kownacki vs. Fury ? Whyte vs. Fury ? Szanse rywali Furyego mają tyle procent co ryzyko dostania kontuzji lub tego, ze Fury będzie znowu w stanach depresyjno-narkotycznych.

Fury podpisał kontrakt z Top Rank - 5 walk za 100 milionów. Nieźle, jak na gościa, z którym nikt by nie chciał walczyć bez pasa... :lol:

dude

Postponiedziałek, 18 lut 2019, 21:54

Duncan napisał(a):Fury podpisał kontrakt z Top Rank - 5 walk za 100 milionów. Nieźle, jak na gościa, z którym nikt by nie chciał walczyć bez pasa... :lol:

I właśnie to wszystko się kupy nie trzyma. Podejrzewam, że tu się jakaś niezła zakulisowa gierka rozgrywa.
Może do walki z Wilderem jednak dojdzie? Może to jest plan Warrena i Aruma - żeby doprowadzić do walki z Wilderem, ale na swoich warunkach? Może dojść do przetargu i jak Warren z Arumem go wygrają, to walka będzie na ESPN. Podział gaży co prawda 60:40 dla Wildera, ale jak event okaże się sukcesem to Warren i Arum na tym zarobią i w ten sposób wykiwają Haymona, Finkela i Showtime.
Albo może dzieje się tu jeszcze coś innego o czym nie mamy pojęcia.

Bo scenariusz w którym Fury toczy 5 kolejnych walk w USA na ESPN, nie są to walki z Wilderem, Millerem czy nawet Kownackim lub Breazelem i jeszcze dostaje za to 100 mln $, po prostu kupy się trzyma (już nawet abstrahując od ich chęci do walki z Furym - i tak są związani umowami z innymi stacjami telewizyjnymi).

Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój wydarzeń.

przemo663

Postponiedziałek, 18 lut 2019, 22:51

Tu panowie faktycznie trzeba poczekać na szczegóły. Bo generalnie możliwości jest sporo.

Może faktycznie liczą na przetarg, wygranie go i zabranie pasa do ESPN. Przy czym, tutaj jestem ciekaw czy w razie niedogadania się obu obozów, WBC faktycznie przetarg ogłosi...

A może to jest długofalowy plan na joint venture PPV, Showtime + ESPN, tak jak swego czasu przy dużych walkach HBO robiło PPV wspólnie z Showtime? ESPN ma olbrzymie zasięgi, bodaj prawie 3x większą bazę klientów niż SHO.

dude

Postsobota, 9 mar 2019, 12:52

Gra toczy się dalej. Wygląda to trochę tak, jakby obóz Fury'ego chciał zagrać va banque i podpisali kontrakt z ESPN, żeby doprowadzić do walki z Wilderem na swoich warunkach, a efekt może być taki, że zostaną z niczym.

Dużo wskazuje na to, że 100 mln kontrakt Fury'ego może być ściemą - co zresztą od początku wydawało mi się podejrzane. Wilder podpisał kontrakt z DAZN i mamy walkę Wilder - Joshua na horyzoncie.

I z kim Fury ma teraz walczyć? AJ, Wilder, Whyte, Powietkin, Miller, Pulew, Breazele, Kownacki - z różnych powodów nie wchodzą w grę. Z czołówki zostaje ewentualnie Parker i Ortiz. A to nie bedą jakieś wielkie wydarzenia w USA.

Powrót do Boks na świecie