Teraz jest środa, 18 wrz 2019, 15:24

Briedis vs. Głowacki 15.06

• Autor
  • Wiadomość

Duncan

Briedis vs. Głowacki 15.06

Postśroda, 6 lut 2019, 18:50

Nasz Krzysiek walczy w czerwcu z Briedisem w Rydze. Powiem w ten sposób... Mairis to dziś zagadka. To jest wielki talent do boksu (większy niż Głowacki), ale nie wiem czy nie ma już z górki. Nie patrzmy na wiek, ostatnie dwie walki naprawdę słabe, wygrane pozycją faworyta. Mairis nie był nich tyle bez formy, co motorycznie bez błysku, tempo za wolny, bez timingu. Pamiętacie, ze Huck też dość wcześnie się wyboksował ? Po Powietkinie równia pochyła... Głowacki trafił na schyłek Hucka i chyba na schyłek Bridisa. Dobry moment.

Głowacki 116-112.

przemo663

Re: Briedis vs. Głowacki 15.06

Postśroda, 6 lut 2019, 19:58

Duncan napisał(a):Mairis to dziś zagadka.

Tak. Czytałem jakieś 2 miesiące temu wywiad z jego wieloletnim trenerem Kleinsem i ogólnie wyłania się tam obraz chaosu. Briedis po Usyku miał sporo problemów zdrowotnych, motywacyjnych, menadżerskich i trenerskich. Ogólnie kłócił się o kasę, do treningów podchodził ponoć tak sobie, a i wielkich fachowców w swoim otoczeniu nie miał. Szkoda, że tej walki nie ma w lutym - jak pierwotnie ogłoszono, bo czas działa myślę bardziej na korzyść Łotysza niż Główki.

Briedisa od Gevora to Główka robi łatwiej niż Własowa i nawet sędziowie nie pomogą. Natomiast, stawka jest duża, walczy u siebie, w przeszłości bywał już chimeryczny trzeba założyć, że może się pozbierać. I trochę się boję, że tak się stanie. A jeśli Mairis zrobi formę, to biorąc pod uwagę, że walczy na własnym podwórku - pachnie taką walką 115-113 w jedną bądź drugą czyli w praktyce - wygraną Briedisa.

Powrót do Boks na świecie