Teraz jest środa, 18 wrz 2019, 15:24


Errol Spence vs. Mikey Garcia 16.03

 • Autor
 • Wiadomość
Offline

dude

 • Posty: 339
 • Dołączył(a): piątek, 7 cze 2013, 18:04

Errol Spence vs. Mikey Garcia 16.03

Postsobota, 9 lut 2019, 21:53

Czy ktoś mi może wytłumaczyć skąd wzięła się ta moda na walki małych z dużymi?

Mieliśmy Khan - Canelo, Brook - Gołowkin a teraz to. Efekt będzie pewnie podobny i będziemy oglądali jak większy Spence bije mniejszego Garcię, który czysto pięściarsko jest pewnie od Spence'a lepszy.

A zamiast tego moglibyśmy dostać tak świetnie zapowiadający się pojedynek Mikey'a z Łomaczenką o wszystkie pasy kategorii lekkiej. To właśnie takie pojedynki są kwintesencją boksu, a nie takie cyrki.

Garcia już na kategorię lekką jest mały. W junior półśredniej był bardzo mały. A w półśredniej... :roll:
Tymczasem Spence to nawet nie tyle co naturalny półśredni, ale bardzo duży i silny półśredni. Dysproporcja warunków fizycznych będzie ogromna.

Dziwie się, że jest popyt na takie walki (bo rozumiem, że jest - inaczej pewnie nie doszłoby to tej walki) i szkoda, że do takich pojedynków dochodzi. Tym bardziej, że i Spence ma z kim walczyć w swojej wadze i Garcia ma z kim walczyć w niższych kategoriach.

Czy znajdzie się ktoś kto stawia na Garcię? ;)
Offline
Avatar użytkownika

przemo663

 • Posty: 436
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 12:46
 • Lokalizacja: Kraków

Re: Errol Spence vs. Mikey Garcia 16.03

Postsobota, 9 lut 2019, 22:07

Wątpię, że się znajdzie ktoś kto postawi na Garcię. Tu oprócz dość oczywistej i wyraźnej różnicy w fizyczności dochodzi dodatkowo konfrontacja stylów niekorzystna dla Mickeya. Spence to pressure fighter, mobilny, szybkie ręce, różnicuje płaszczyzny, świetnie ścina ring... To nie wolny, podstarzały brawler gdzie mniejszy, szybszy, lepiej boksujący boxer może niwelować. Nie wiem co Garcia musiałby zrobić, żeby to wygrać. Byłby to upset dekady.
Offline

KiDDynamite

 • Posty: 268
 • Dołączył(a): poniedziałek, 10 cze 2013, 15:59

Re: Errol Spence vs. Mikey Garcia 16.03

Postponiedziałek, 11 lut 2019, 11:29

przemo663 napisał(a):Nie wiem co Garcia musiałby zrobić, żeby to wygrać.


No na pewno nie to co na zdjęciu poniżej... Ogólnie to straszny missmatch pod względem fizyczności. Przecież Spence stojąc przy dużym jak na warunki półśredniej Brooku wyglądał na wyraźnie większego. Podobno też z powodzeniem sparuje z Charlo bros. Szkoda Garcii, bo w tym pojedynku granica pomiędzy pozytywnym szukaniem wyzwań i pójściem w górę (jak to robiło wielu wielkich mistrzów) żeby zrobić dobrą walkę, a głupotą została przekroczona. Oby ta walka nie złamała mu kariery.

Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

przemo663

 • Posty: 436
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 12:46
 • Lokalizacja: Kraków

Re: Errol Spence vs. Mikey Garcia 16.03

Postniedziela, 17 mar 2019, 14:39

Errol Spence vs. Mikey Garcia UD 12

Nie ma się co rozpisywać, bo w zasadzie szkoda na to czasu. Mismatch na poziomie p4p puszczony w PPV. Walka była bezcelowa od momentu ogłoszenia. Garcię przed czasówką "uratował" jego trener (powinien to przerwać), defensywny skill - który jednocześnie skutkował tym że potencjał Garcii w ofensywie jeszcze bardziej zmalał, i sam Spence który na dobrą sprawę większość rund boksował, choć na luzie mógł podkręcać mocniej - żadnego ryzyka ze strony rywala nie było.

Powrót do Boks na świecieKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość