Teraz jest środa, 18 wrz 2019, 15:23

Usyk w hw - debiut z Powietkinem?

• Autor
  • Wiadomość

Duncan

Usyk w hw - debiut z Powietkinem?

Postwtorek, 12 lut 2019, 12:24

Obrazek

To jest pojebany pomysł. Gdyby nie fakt, że w cruiser za bardzo nie ma z kim walczyć to powinien zostać. Usyk jest zbyt delikatny fizycznie, za mały, zbyt amatorski styl i za słaby cios jak na hw.

dude

Re: Usyk w hw

Postwtorek, 12 lut 2019, 18:26

Ten Twój post Paweł przypomniał mi Twoją wypowiedź o Usyku po jego pierwszej walce na profi. Pamiętam, że Usyk na wszystkich zrobił dobre wrażenie w walce z Romero. Nawet Gwahlur, który zazwyczaj jest wyjątkowo ostrożny w chwaleniu prospektów, tym bardziej po jednej krótkie walce (bo jak wiadomo - nic nie wiadomo ;) ) chwalił Ukraińca i dziwił się, że tak krytycznie do niego podchodzisz.

Nawet znalazłem ten post:
"Wyłączyłem po 2 rundzie, nie mogę patrzeć. Zupełnie amatorski zawodnik, chyba nie przeszedł żadnego obozu pod pro, dobry zawodnik mu żebra połamię, Usyk jest tak usztywniony, szczególnie tułów."

I w żadnym wypadku nie pisze tego, żeby Ci to wypomnieć tylko dlatego, że wydaje mi się, że ponownie zbyt krytycznie podchodzisz do Usyka. Ponownie piszesz o jego amatorskim stylu, który jak się okazuje, sprawdził się znakomicie także na zawodowych ringach.

Moim zdaniem Usyk ma potencjał, żeby być w czołówce HW. Zaryzkuję trochę bardziej i napiszę nawet, że ja widzę tylko kilku pięściarzy w dzisiejszej wadze ciężkiej, którzy mogą Usyka pokonać.
On będzie dla większości bardzo niewygodnym rywalem, a koszmarem dla tych na wolniejszych nogach. Ta lotność w połączeniu ze świetną kondycją - to, że potrafi tak kicać przez 12 rund - daje mu szanse na sukcesy w ciężkiej. A będzie miał też inne atuty.

Ja jestem bardzo ciekawy jak się Usyk w ciężkiej sprawdzi. Nie mogę się doczekać jego pierwszej walki w HW, a jego kolejny pojedynek w cruiser specjalnych emocji we mnie nie wzbudzi.

Duncan

Postwtorek, 12 lut 2019, 18:58

dude napisał(a):Ten Twój post Paweł przypomniał mi Twoją wypowiedź o Usyku po jego pierwszej walce na profi.

Tak to można załatwić każdego kto ocenia zawodnika po pierwszej walce. Usyk nie ma styl typowego profi i rzadko kiedy to się dobrze kończy. Dla mnie preferowany styl na profi to jest, Panie Kolego, Kurdiaszow, Włodarczyk, Gasijew, Lebiediew, Huck, Głowacki... nikt z czołówki nie boksuje tak jak Usyk.

dude napisał(a):On będzie dla większości bardzo niewygodnym rywalem, a koszmarem dla tych na wolniejszych nogach. Ta lotność w połączeniu ze świetną kondycją - to, że potrafi tak kicać przez 12 rund - daje mu szanse na sukcesy w ciężkiej.

To znaczy, ze ten styl będzie się szybko starzeć. On polega na witalności i refleksie. Na szybkości. Nie dobrze...

dude napisał(a):A będzie miał też inne atuty.
Tak ? A jakie ? On dużo łapie, nie jest silny fizyczny, przy Władimirze wygląda jak jego dziecko a nie rywal.

dude

Postwtorek, 12 lut 2019, 20:31

Paweł, tu nie chodzi o to, żeby kogokolwiek "załatwiać". Mi się po prostu wydaje, że jesteś do Usyka uprzedzony, bo Ci nie pasuje jego styl i przez to oceniasz go trochę za nisko. Tylko tyle.

Wymieniasz pięściarzy, których styl preferujesz, ale ten styl w przełożeniu na poczynania ringowe nie przynosi jednak tak dobrych efektów jak styl Usyka, który Twoim zdaniem do profi nie pasuje, a jednak pozwala Ukraińcowi na boksowanie na poziomie na który wymienieni przez Ciebie nigdy nie wejdą.
Ja rozumiem, że styl boksowania Usyka może się nie podobać, ale trzeba jednak docenić skuteczność jego boksu.

Jakie atuty poza lotnością na nogach i kondycją?
To nie jest tylko lotność na nogach, ale również świetna praca nóg (np. sidestepy). Jak na HW świetna szybkość rąk. Do tego dobry timing. Bicie ciosów w różnych płaszczyznach, dużych ilościach i w ciekawych kombinacjach. Świetne czucie ringu. Zmiany tempa - mało który pięściarz tak świetnie wyczuwa moment w którym należy podkręcić tempo jak Usyk.

Usyk będzie mały jak na ciężką. Ale będzie też prawdopodobnie najszybszym, najlepszym kondycyjnie i najwięcej w ringu potrafiącym zrobić pięściarzem obecnej wagi ciężkiej.

Pięściarze cruiser w ciężkiej się przeważnie nie sprawdzają. Ale pamiętajmy, że poza Holyfieldem, mieliśmy też casus Michaela Spinksa i Michaela Moorera, którzy przeszli do HW prosto z półciężkiej. A Usyk jest najlepszym cruiserem od czasu Holy'ego. I ja wierzę, że ten wariat również będzie The Real Deal w wadze ciężkiej.
Czas pokaże ;)

Kuba

Postwtorek, 12 lut 2019, 21:39

Absolutnie zgadzam się z Dude co zresztą typowe dla mnie tak samo jak inne zupełnie spojrzenie od Duncana ;)
Nie mam pojęcia kto wymyślił mit że Usyk to słaby fizycznie cruiser?? red Kostyra patrząc na % ko ? Usyk to masywny, silny fizyczny cruiser ale walczący faktycznie mało destrukcyjnie, bardzo inteligentnie, dosyć asekuracyjnie i zawsze zachowujący rezerwę. Nie spodziewam że wielkich walk po Usyku, takich jakie były udzialem Holyfielda od którego jest naturalnie większy i chyba fizycznie silniejszy ale ma inną filozofie boksu. Niemniej będą to walki bardzo ciekawe i jedynym problemem możebyć to, że mało który HW będzie chciał z nim zatańczyć. 99% zostanie po prostu ośmieszonych. Oczywiście pytanie jak Usyk zaadaptuje się do +100, nikt nie oczekuje po nim dominacji jak w cruiser natomiast poza Furym który powinien go zneutralizowac każdy HW wydaje się spokojnie w zasięgu Ukraińca. Tym bardziej że obecnie nie ma w boksie tej klasy outightera jakim byli Kliczkowie.

Duncan

Postwtorek, 12 lut 2019, 21:59

kuba, stałem obok Usyka. To jest szczupły, wysoki facet, który w ogóle nie wygląda na boksera. Np. Cunningham (mówię tutaj o niedawnej czołówce) wygląda przy nim jak jego starszy brat. Diablo np. to jest jeden mięsień i grube kości, nieporównywalnie silniejszy niż optycznie 15 kg większy Cunn. Usyk ma lżejszą, delikatniejszą budowę. Mówienie, że jest silniejszy fizycznie od Holyfielda, który przepychał Tysona, Lewisa i Wałujewa to jest kosmos i ... to w najdalszej galaktyce.

Usyk na wiele rzeczy mógł sobie pozwolić o jego przeciwnicy byli od niego mniejsi fizycznie. Np. Głowacki to konus. W hw każdy będzie większy. Taki AJ przez pierwsze 4 rundy nie będzie w rękach od niego wolniejszy...

Kuba

Postwtorek, 12 lut 2019, 22:31

a pamiętasz takiego Włocha Branco? gość walczył w lhw, wyglądał jak hw, góra mięśni i znokautował go połowe mniejszy by się wydawało Urlich. Usyk ma ciekawe parametry, długie kończyny, wygląda trochę jak lekkoatleta ale on też taki styl preferuje. Nie idzie na fizyczną konfrontacje, potrafi jej unikać, świetnie neutralizuje silniejszych rywali. On nie będzie przepychał swoich rywali jak Holy który wywodził się z 81 kg a do 98 w swoim prime które Usyk ma naturalnie Evander konkretnie dokoksował. Zresztą Holy zaklinczował Tysona ale nie próbował tego robić z LL czy Walujewem, bez przesady że ich przepychał.. Nikosia ograł nogami co biorąc pod uwage metrykę wydaje się kosmosem. Usyk też będziez tego korzystał, zgadzam się że to średnio uniwersalny styl dla gościa 30+ ale patrz na Real Deala.
W półprofi gabarty nie przeszkadzały mu gonić takiego konia jak Joyce ( zapewne nie cierpisz jak Cie znam). To stylowy koszmar dla klasycznego HW wyznającego zasade - przyjmij i oddaj. Joshua będzie walczył z cieniem

Gwahlur

Postśroda, 13 lut 2019, 11:44

Duncan a kiedy zostało zrobione to konkretne zdjęcie, które wstawiłes w pierwszym poście? Mam wrażenie, że jest stare, być może nawet z początków kariery zawodowej, lub nawet z czasów amatorki, ponieważ Oleksandr wygląda na nim bardzo smukło jak na siebie. Obecny Usyk jest wiekszy. Rozbudował sie, wypełnił sobą brzegi naczynia o nazwie cruiser i wygląda juz inaczej niż w pierwszych zawodowych walkach gdzie był takim szczupaczkiem. Ponizej wklejam inne zdjecie Usyka i Władymira i to już tak nie wygląda. Na tym zdjęciu Usyk zupełnie nie sprawia wrażenia aby był przy Władymirze mniejszy niż mistrz świata wagi cieżkiej Sultan Ibragimov był przy młodszym Kliczce. Usyk przy Władku jest tu byc moze nawet wiekszy niż Ibragimov przy Władku.

Jeśli chodzi o HW, to z obecną wiedzą wydaje sie, że Usyk niemalże na pewno wejdzie do TOP10 HW i całkiem możliwe że wejdzie do TOP5. Ze swoimi nogami, szybkością rąk, kondycją, łatwością bicia kombinacji i długością oraz różnorodnością tych kombinacji może być zmorą dla bardzo wielu HW. On raczej nie będzie się przepychal z HW, ale czy jest slaby fizycznie? Możesz Duncan podać konkretne rundy gdzie te jego słabosć można zaobserwować? Rundy, bo całych walk dla fizyczności Usyka ogladać nie będe, za duże mam zaległosci i za mało czasu.

Obrazek

Duncan

Postśroda, 13 lut 2019, 16:07

Na tym zdjęciu m zdjęciu wygląda jakby ważył 100-105 kg na roztrenowaniu, na zdjęciu nr. 1 jest po prostu w wadze startowej. Nie myl wielkości ze wzrostem. Szagajew czy Ibragimow byli niscy, ale nie mali. To byli naturalni hw. To tak jak ten dyletant, który mówi, że Gołowkin jest większy niż Tyson...

Gwahlur

Postśroda, 13 lut 2019, 18:16

Duncan napisał(a):Na tym zdjęciu m zdjęciu wygląda jakby ważył 100-105 kg na roztrenowaniu, na zdjęciu nr. 1 jest po prostu w wadze startowe
Ten Usyk z mojego zdjecia znacznie bardziej wyglada jak dzisiejszy Usyk w formie startowej (dwa zdjęcia na dole) niż wklejony przez ciebie Usyk. Ten Oleksandr na twoim, to zapewne zdjęcie zrobione lata temu gdy Ukrainiec był duzo mniejszy niz obecnie.
Duncan napisał(a):Nie myl wielkości ze wzrostem. Szagajew czy Ibragimow byli niscy, ale nie mali. To byli naturalni hw
Ibragimov z walk mistrzowskich (min. z Kliczko) to chłop, który nie waży nawet śmiesznych jak na wagę ciężką 100 kg a i tak miał wiecej tłuszczu niż Usyk. Przypuszczam że obecny Usyk i ówczesny Ibragimov mistrz świata wagi cieżkiej mają zbliżoną beztłuszczową masę ciała w dniu walki. Także Usyk już teraz, w dniu walki w cruiser, może ważyć 210-220 wyrzeźbionych funtów, a Ibragimov ważył 219 nieco otłuszczonych funtów w dniu pojedynku (poniżej zdjęcie Sultana z ważenia przed Kliczką)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Duncan

Postśroda, 13 lut 2019, 18:25

Gwahlur napisał(a): Przypuszczam że obecny Usyk i ówczesny Ibragimov mistrz świata wagi cieżkiej mają bardzo zbliżoną beztłuszczową masę ciała w dniu walki. Także Usyk moze już teraz ważyć 210-220 wyrzeźbionych funtów w dniu walki, a Ibragimov ważył 219 nieco otłuszczonych funtów w dniu walki.

:lol:

Tomek, a powiedz mi, gdyby Sulęcki - 185 cm zrobił kuracje sterydową i dobił do, nie wiewm, do 110 kg to byłby większy niż Szagajew - 182 cm i otłuszczony ? I czy Maciek miałby szanse w ciężkiej - już urósł ?

P.S
Ty tak na poważnie ?

Gwahlur

Postśroda, 13 lut 2019, 18:31

Widze Duncan, że uciekłeś od moich argumentów wskazujacych, że drobny HW Ibragimov i rosły cruiser Usyk mają zapewne w dniu walki podobną beztłuszczową masę ciała.

Gwahlur

Postpiątek, 15 lut 2019, 16:17

Sultan Ibragimov i Oleksandr Usyk mają podobny wzrost i zasięg oraz mniej więcej podobną masę mięśniową, dlatego obaj występowali w amatorskiej wadze ciężkiej. Na zawodostwie obaj mają szkielet średnio-małego zawodnika wagi cięzkiej, tyle że Usyk jest mniej otłuszczony i dzieki temu występuje w cruiser, zaś Sultan na początku zawodwej drogi ważyl 205 funtów (!) a bardziej zapuszczony ważył śmieszne 219 funtów jak został mistrzem świata HW. Mozna się martwić jak będzie z ciosem Ukraińca w HW, ale jeśli chodzi o wielkość to powinien dać radę.

Marco Huck to był koń jak na warunki cruiser, a Usyk jest od niego wyrażnie większy.

Obrazek

Duncan

HW debiut Usyka z Powetkinem

Postsobota, 16 lut 2019, 11:50

Usyk vs. Povietkin, połowa maja w US. Powiem tak: dla mnie love and respect for Russian Vityaz za to, że wieku 40 lat, będąc mega utytułowanym, ustawionym finansowo, narodowym bohaterem trzeciego mocarstwa Świata chce mu się jeździć na wyjazdy do prospectów potworów jak Ejdżej czy p4p jak Usyk. Povetkin nie wrzuca paszportu do rzeki Hudson, nie idzie na ryby, to jest warrior. On nie kalkuluje, nie płacze, że już nie ma ognia tylko boksuje na bardzo wysokim poziomie (ryzykując, że się skaleczy w boksie - SIC Mati !).

Gdyby to był Powetkin z Pereza czy Takama to by połamał cherlawego Ukraińca. Po prostu Usyk nie ma argumentu w ręce żeby go spacyfikować. Więc co ? Więc naturalnie agresywny Povetkin będzie nacierał ile pary w maszynie.

dude

Re: Usyk w hw - debiut z Powietkinem?

Postsobota, 16 lut 2019, 14:43

Respekt dla Powietkina? A dla Usyka za to, że w pierwszej walce w HW bierze zawodnika ścisłego topu, który właśnie dał świetną walkę z nr 1 w ciężkiej?
Holyfield w pierwszej walce w ciężkiej walczył z Jamesem Tillisem. Haye z Monte Barrettem. A Usyk bierze ścisły top.

Powietkin bohaterem narodowym? Przesadzasz.

Stawiam na Usyka. Ale nie będzie to dla niego łatwa walka.

Gwahlur

Postsobota, 16 lut 2019, 15:15

Povetkin zaskakująco dobrze wypadł z Joshua, ale Anthony od kilku walk jest słabszy, więc pojawia się pytanie, czy to Povetkin był tak dobry, czy Joshua taki słaby? Ja skłaniam się ku drugiemu. Po drugie 39-letni Alexander w tej walce już po kilku rundach zwolnił i dlatego przegrał przez nokaut. W konsekwencji więc z Usykiem, który jest dobry kondycyjnie i wyprowadza dużo ciosów Povetkin zapewne na początku coś pokaże, może nawet wygra kilka rund a potem zapewne znowu zwolni i ostatecznie przegra na punkty, ale może wręcz przed czasem w ostatnich rundach.

Dla Usyka walka powinna być zakontraktowana na 12 rund i zapewne od początku powinien narzucać wysokie tempo aby stary rusek się zasapał.

Duncan

Postsobota, 16 lut 2019, 17:24

Gwahlur napisał(a): Dla Usyka walka powinna być zakontraktowana na 12 rund i zapewne od początku powinien narzucać wysokie tempo aby stary rusek się zasapał.

Tempo to atak ? Jeśli tak to strasznie się będzie odsłaniać na kontry i wchodzić w wymiany z Powetkinem i to jest dopiero naprawdę ciekawe jak on zareaguje na cios Powetkina, który bije solidnie, po męsku. Jeśli Usyk dostanie na czysto lewy sierp i przyjmie to z godnością uznam, że myliłem się co do niego. Ja jednak obstawiam, że Usyk będzie unikać walki, biegać w kółko, podobnie jak z Głowackim. Jeśli nie, jeśli stanie na nogach i będzie się bić z Powetkinem to uznam, że myliłem się podwójnie :) ;) Nie sądzę żebym się mylił...

Duncan

Postsobota, 16 lut 2019, 17:31

dude napisał(a):Powietkin bohaterem narodowym? Przesadzasz.

Nie przesadzam. W Rosji boks ma zupełnie inne miejsce niż u nas, gdzie nie jest sportem masowym. W Rosji jest boks, hokej, na trzecim miejscu piłka nożna razem z lekkoatletyką. To są dane oficjalne, sprawdź pod kątem popularności. Powetkin to złoty medalista olimpijski, MŚ i stały, żywy punkt wieców wyborczych Putina, który bez problemy wyprzedaje stadion olimpijski czy Łużniki a rosyjski MSZ oficjalnie występuje w jego interesie. To tak np. jako ciekawostka
https://www.theguardian.com/sport/2018/ ... ddie-hearn

dude

Postsobota, 16 lut 2019, 18:48

Duncan napisał(a):Nie przesadzam. W Rosji boks ma zupełnie inne miejsce niż u nas, gdzie nie jest sportem masowym. W Rosji jest boks, hokej, na trzecim miejscu piłka nożna razem z lekkoatletyką. To są dane oficjalne, sprawdź pod kątem popularności.

Nie wiem skąd te oficjalne dane. Mógłbyś podać źródło?
Przeczytałem teraz parę artykułów i wszędzie piszą, że dwa najpopularniejsze sporty w Rosji to piłka nożna i hokej. Co zresztą wydaje się sensowne i wiarygodne.

Tutaj masz wypowiedź Riabińskiego:

W Rosji nie ma przemysłu na boks. Żadna telewizja, żadna firma nie chce tego finansować. Ten sport utrzymuje się dzięki konkretnym ludziom. Nie tylko dzięki mnie. Jest kilku takich facetów. Jestem bardzo szczęśliwy i dziękuję Bogu, że oni są. Boks dla mnie to bardziej hobby, zarabiam na czymś innym. W miarę upływu czasu będę się coraz bardziej poświęcał mojej podstawowej działalności. Moje funkcje w boksie przejmie Wadim Korniłow. Będę dalej to wszystko finansował, ale nie będę już poświęcał na to tyle czasu, co do tej pory - tłumaczył Riabiński.
źródło: boxing.pl

Normalnie jakbym słyszał Wasilewskiego. Więc wcale nie jestem przekonany, że w Rosji sytuacja jest tak zgoła odmienna niż u nas. Tam po prostu jest więcej pieniędzy i są tacy ludzie jak Hriunov i Riabinski, których stać na to, żeby ładować grubą kasę w boks i traktują to jako hobby.

Powetkin to złoty medalista olimpijski, MŚ i stały, żywy punkt wieców wyborczych Putina, który bez problemy wyprzedaje stadion olimpijski czy Łużniki a rosyjski MSZ oficjalnie występuje w jego interesie. To tak np. jako ciekawostka
https://www.theguardian.com/sport/2018/ ... ddie-hearn

Po pierwsze to, że Powietkin angażuje się politycznie i występuje na wiecach wyborczych Putina, a w związku z tym ma poparcie władzy, nie świadczy o jego popularności.

Po drugie mistrzów świata i mistrzów olimpijskich Rosjanie mają na pęczki. To nie działa tak jak u nas, że sportowców odnoszących sukcesy jest tak mało, że Ci którym się to uda od razu stają się gwiazdami, a sport który uprawiają staje się sportem narodowym.

Po trzecie na stadionie olimpijskim Powietkin walczył raz i bilety na tą walkę sprzedało nazwisko Kliczko, a nie Powietkin. Walkę z trybun oglądało 32 tys. widzów. W ponad 140 milionowym kraju walkę tą w telewizji oglądało 8,7 milionów widzów.
Dla porównania walkę Kliczko - Adamek z trybun oglądało 40 tys. widzów. Adamek - Kliczko było w Polsce na PPV, ale pojedynek Gołota - Witherspoon (kuźwa, Witherspoon, a nie Kliczko) w niespełna 40 milionowym kraju oglądało 11 milionów widzów (!)
Piszesz o Łużnikach jakby to było nie wiadomo co. Ale Powietkin nie walczył na stadionie Łużniki tylko w Pałacu Sportu Łużniki gdzie na widowni na jego walkach zasiadało ok. 10 tys. ludzi.

Tak więc sorki Duncan, ale uważam że pisanie o Powietkinie, że jest bohaterem narodowym nie znajduje uzasadnienia.

Kuba

Postniedziela, 17 lut 2019, 12:48

W ogołe nie rozumiem zachwytów nad techniką Rosjanina. Chyba wynika to z jego sukcesów amatorskich. W założeniu zawsze jest - mistrz olimpijski = mega technik. Joyce właściwie powinien też być mistrzem olipmpijskim, jakby sędziowie dali mu Win z Yoką to by przeszło bez echa. Joshua też jest M.O ale że przypomina posąg, bije jak tur a rusza się jak rusza i nie jest demonem szybkości to jak może być "techniczny" ?
Powietkin nie ma mega techniki, ona ma mega szybkie łapki którymi potrafi składać dobre kombinacje. Jest dosyć precyzyjny, rzadko chybia, walczy z relatycznie statycznych pozycji. Z drugiej strony nie ma megabalansu, nie imponuje jabem, jest przewidywalny, nie róznicuje siły ciosu. Nie mówie że nie jest technikiem ale robi się z niego jakiegoś geniusza tymczasem Povo to urodzony amator. Szybkie celne kombinacje, najczęściej 1-2 poparte dobrym timingiem, nie jest wszechstronnym zawodnikiem.
Wbrew pozorom on ma też bardzo dobrą wydolność ale też w dupie rozkładanie sił. Nie liczy rund, walczy tak samo niezależnie czy przed nim 4 czy 12. Kiepsko oddycha, spina się walczy na dużej koncentracji. Usyk jest o wiele bardziej skomplikowany. Przy dłuższym chyba zasięgu, porównywalnym fizys, większej inteligencji ringowej i zwyczajnie lepszym zdrowiu powiniem na luzie dowieźć wygraną do końca. pomijam już fakt że trudno wyczuć jak Rosjanin zareagował na ko w ostatniej walce. Wiem że to twardyj bojec ale Josh fight to mógł być o jeden most za daleko - pierwsze ko w dłuuuugiej karierze, mało ekonomiczny styl, prawdopodobnie odarcie ze złudzeń, on mentalnie mógł polecieć ze dwa piętra w dół chociaż to zawsze znak zapytania. Gdyby to był Povo prime to ok, napisałbym 50-50.

Powrót do Boks na świecie