Teraz jest sobota, 21 wrz 2019, 00:21

Michał Cieślak

• Autor
  • Wiadomość

Duncan

Michał Cieślak

Postśroda, 18 wrz 2013, 15:23

Duży cruiser, świetne warunki, szybki koń, bardzo profi styl, też chyba bije solidnie. W przyszłości to może być ciężki.

Generalnie o ile to nie zostanie zmarnowane przez promocje. Cieślak odrzucił ofertę od KP i przyjął propozycje Gmitruka z Babilonskim. W debiucie dostał Zygmunta, w drugiej walce (19.10.2013 - Wieliczka) Rusiewicza. Pytanie co dalej ? Aż mnie to ciekawi, bo będąc konsekwentnym to wypadałoby co najmniej Abdoula lub Halla a 5-6 walka EBU.

Nie rozumiem po co promując zawodnika robić sobie pod górkę. On i tak czy siak musi mieć jakiś bilans żeby o coś zawalczyć, musi mieć bilans żeby być w rankingu. A tak ? Strasznie promotor wysoko postawił sobie poprzeczkę finansowo a zawodnikowi sportowo.

Odważne prowadzenie to jedno, ale zawodnik - szczególnie młody - nie może mieć każdej ciężkiej walki. Pomiędzy Zygmuntem a Rusiewiczem powinno być dwóch Węgrów a Rusiewicz na 6 rund bo to ma sens.

yale

Re: Michał Cieślak

Postśroda, 18 wrz 2013, 20:22

Cieslak nigdy nie dostal propozycji od KP, mialem się z nim spotkać le umowilismy się z Tomkiem Babilonskim ze nie będę wchodzil w negocjacje.

Duncan

Postśroda, 18 wrz 2013, 21:00

yale napisał(a):Cieslak nigdy nie dostal propozycji od KP, mialem się z nim spotkać le umowilismy się z Tomkiem Babilonskim ze nie będę wchodzil w negocjacje.

Cieślak w wywiadzie powiedział, że dostał.

yale

Postśroda, 18 wrz 2013, 22:38

Duncan, jak pisze ze nie dostal to nie dostal. Rozmawial z nim kilka razy Hutek, miało dojść do spotkania ze mna z którego się wycofałem.

Duncan

Postsobota, 19 paź 2013, 21:44

Czy Tomek Babiloński dalej chcę prowadzić Cieślaka "jak Szumenowa" ?

:roll:

Mam nadzieje, że to tylko taka przenośnia była... między absolutną gwiazdą boksu amatorskiego, dużo starszym w momencie debiutu Szumowem a młodym zawodnikiem bez poważnej kariery amatorskiej Cieślakiem jest olbrzymia różnica.

Walka z Rusiewiczem słaba, 40 : 36 to skandal, takim prowadzeniem Cieślakowi czy Szeremecie robi się na dłuższą metę krzywdę. Prawidłowo powinno być 2 Węgrów, Zygmunt, Białorusin co się nie przewraca i dopiero Rusiewicz na 6 rund w okolicach kwietnia 2014.

Capricorn

Postniedziela, 20 paź 2013, 20:21

Tak, K. Cieślak też był źle prowadzony. Babilon przesadza i o ile nie przystopuje to zamęczy chłopaka. Rusiewicz pod względem wydatku energetycznego itd. to mniej więcej to samo co dwóch-trzech "Słowaków". Ok, jeśli chce mu zrobić dość szybko nazwisko i pokazać na galach w konfrontacji z dobrymi bokserami na początku kariery, by potem przystopować i po prostu podpompować rekord. On nie może być gotów na szybkie tempo. To nie jest Szpila i nie jest w wieku T-Rexa. To nie ma sensu.

Duncan

Postniedziela, 20 paź 2013, 21:10

To samo robi Szeremecie. Idąc tą samą logiką wpuścił na minę Głażewskiego. Pamiętam jak Borek był zachywcony Moumedim... a niechciany, wyśmiewanym kontrkandydatem był bardzo solidny, w zasięgu Siproszwili. Dobrze, że sam nie decyduje o Głowackim.

Capricorn

Postponiedziałek, 21 paź 2013, 21:07

Umówmy się co do jednego, Borek to profesjonalista, ale taka męska laleczka, która dobrze się sprzedaje na wizji. Nie jest ekspertem od boksu, bo tego nie czuje. To jest typ gościa, który widząc krew ucieka, bo to niemoralne widoki są.
Roy od Cygana dostałby późne KO. Nie mam wątpliwości.

PS. Kiedy chłop wychodzi i jakie widzisz szanse dla niego?
Ostatnio edytowano wtorek, 22 paź 2013, 12:13 przez Capricorn, łącznie edytowano 1 raz

Dawid

Postponiedziałek, 21 paź 2013, 21:13

Nie widzę szans Kosteckiego na tytuł mistrza świata ( IBF, WBO, WBC, WBA ) przegrałby z każdym championem tych federacji wg. mnie, nawet z nieaktywnym Szumenowem. Cygan to nabity rekord, nie ma ani fizyczności najlepszych półciężkich ani umiejętności by ich pokonać. Jak dla mnie jest poza 10 lhw na świecie ( biorąc pod uwagę jego formę przed odsiadką ).

Duncan

Postponiedziałek, 21 paź 2013, 22:41

Borek jest na dziś okej. Ja go pamiętam 5-6 lat temu i naprawdę zrobił postęp, dużo się nauczył. Kostyra komentuje 16 lat i dalej nic nie umie, nic nie rozumie.

Kostecki przed odsiadką ? Ciężko ocenić bo brak weryfikacji, ale na tamte realia to zdecydowanie czołówka. Tam mistrzami byli Yosuf Mack, Campillo, chyba Woods, Szumenow... to jest liga do przejścia.

Na pewno Cygan był lepszy, większy talent niż Andrzej Fonfara.

ejostil

Postponiedziałek, 21 paź 2013, 23:31

Większy talent? Bokserski może i tak, ale boks to mnóstwo składowych, nie tylko sama smykałka. Fonfara- lepsza kondycja, szczęka, psychika.

Capricorn

Postwtorek, 22 paź 2013, 21:29

Duncan napisał(a):Borek jest na dziś okej. Ja go pamiętam 5-6 lat temu i naprawdę zrobił postęp, dużo się nauczył. Kostyra komentuje 16 lat i dalej nic nie umie, nic nie rozumie.

Kostecki przed odsiadką ? Ciężko ocenić bo brak weryfikacji, ale na tamte realia to zdecydowanie czołówka. Tam mistrzami byli Yosuf Mack, Campillo, chyba Woods, Szumenow... to jest liga do przejścia.

Na pewno Cygan był lepszy, większy talent niż Andrzej Fonfara.

Borek jest inteligentny i w przeciwieństwie do większości dziennikarzy/komentatorów/ekspertów, jest otwarty, ciągle się uczy.
To nie znaczy jednak, że czuje boks. Potrafi analizować, podpatrywać, korygować. Facet nadal jest moim ulubionym komentatorem od piłki, mam do niego sentyment, ale boks dla kogoś takiego, jak on? Napisałem - profesjonalista. Dobry.
Oczywiście bardzo chętnie bym go posłuchał, jako komentatora pod ringiem. Sądzę, że w tej roli mógłby być świetny, bo ma to coś (głos, koncentracja, pasja, dobrze reaguje na to co widzi) a także to o czym napisałem powyżej.

Kostecki byłby lepszy od Fonfary. Byłby, bo jest naturalny, ma tą smykałkę. Fonfara to przepakowany robot, automat , który nie zaimprowizuje, niczego nie wymyśli. Zajedzie kondycyjnie, rozbije, znokautuje, przyjmie. Bez polotu, produkt.

Dawid

Postwtorek, 22 paź 2013, 21:44

Kostecki lepszy od Fonfary ? :) Andrzej nie ma 26 lat i walczył z porządnymi rywalami - wygrywał.
Kostecki to nabity rekord, boks to nie kocie ruchy, pięściarz ma być skuteczny, efektywny, mieć wytrenowaną zgodnie ze swoimi predyspozycjami metodę na wygrywanie.
Andrzej trzema ostatnimi pojedynkami przytłacza całą karierę Cygana, Fonfarę bronią wyniki. Można być mistrzem treningów, sparingów, wielkim talentem naturalnym w gymie , ale co z tego jeśli nie udowadniasz tego w pojedynkach. Dawid w ringu jak dla mnie był średniakiem. Boks Fonfary jest twardszy i skuteczniejszy. Liczą się efekty, Kostecki stoczył 40 walk ale nie dotarł do poziomu na którym jest Fonfara po 27 pojedynkach. Możecie go nie lubić, ale fakty mówią same za siebie, Cygan to wieczny pretendent do bycia pretendentem, to jest dopiero produkt fabryki dmuchania baniek.

Zestawiając Cygana takiego jaki był przed odsiadką z dzisiejszym Fonfarą stawiałbym na czasówkę na Dawidzie. Andrzej by go złamał.

Capricorn

Postwtorek, 22 paź 2013, 22:01

Ja piszę o talencie do boksu. Gdyby nie odsiadki Cygana prawdopodobnie byśmy mieli weryfikację. Oczywiście osiągnięcia świadczą lepiej o Fonfarze. Tym niemniej jednak jakbyśmy zanalizowali walki Fonfary, to też mam pewne wątpliwości. Te trzy walki z uznanymi bokserami nie dają pełnej odpowiedzi. Jedna budziła kontrowersje, inna to walka z dziadkiem, niegdyś znakomitym, ale już rozbitym bokserem, ostatnia pokazała to, że w konfrontacji z kimś kto dobrze boksuje Fonfara nie ma wielu argumentów, poza ciosem. Ci wszyscy trzej rywale nie byli w swojej dawnej/optymalnej formie. Poczekajmy jeszcze z fanfarami...

Oczywiście bardzo kibicuję Andrzejowi. Jest twardym bokserem i bardzo dobrze prowadzonym, "wyprodukowanym".

Duncan

Postśroda, 18 gru 2013, 22:19

- Czego uczy Cię trener Gmitruk ?
Głównie pracy nóg.

Super.

Red Skull

Moderator

Postpiątek, 20 gru 2013, 19:10

Dyskusja dotycząca trenerów -> viewtopic.php?f=14&t=313

przemo663

Postsobota, 20 gru 2014, 00:57

Cieślak - Kołodziej?

Jeśli to jest prawdopodobne, to powiem szczerze pół mojego mózgu jest za a pół przeciw. Tak jeszcze z pół roku temu byłbym przeciw, ale nie ukrywam że w ciągu ostatnich miesięcy mocno przewartościowałem sobie myślenie na temat prowadzenia polskich zawodników.

Dlaczego za? Bo uważam, że polski boks profi potrzebuje przede wszystkim promowania walk, a nie rankingów, kandydatów na mistrzów za wszelką cenę.

Dlaczego przeciw? Bo mimo wszystko Cieślak to jest dosyć ciekawy i młody zawodnik. Jestem za tym, żeby dawać mu wyzwania, robić fajne walki, ale też chyba trzeba uważać, żeby dupa nie prześcignęła głowy. Ok załóżmy, że Cieślak pokonuje Kołodzieja, jest to fajna promocja, tylko co potem? Jeśli stabilizacja i rozwój na pewnym poziomie sportowym to ok, ale jeśli dalej przeskakiwanie co dwa stopnie, to się chłopak wypierdzieli i to niekoniecznie dlatego, że np. może się okazać przereklamowany etc.

Capricorn

Postsobota, 20 gru 2014, 01:20

Kołodziej jest już tylko do sprzedania. Pytanie tylko , czy Cieślak to "kupi". Nie wiem wiele na temat tego chłopaka.
Po przerwie obejrzałem paru naszych "prospektów" i powiem Ci szczerze, strach mnie ogarnął. Poziom drwali z Syberii..
Cieślak na ten moment jest dla mnie tak surowy, że i Kołodziej sobie z nim poradzi o ile nie odpuścił sobie już boksu i głowa mu nie pękła. Za wcześnie na takie ryzyko, choć mogę się mylić. Po prostu nie znam Cieślaka (widziałem 1 i 1/2 walki).

przemo663

Postsobota, 2 mar 2019, 12:43

M. Cieślak - Y. Kalenga W RTD

Oczywiście Kalnega nie jest już tym Kalengą z najlepszych czasów, niemniej wyszedł idealny matchmaking. "El Toro" nie ma tej dynamiki, ostrości co kiedyś, ale jechał na ambicji, próbował, ten lewy sierpowy był bity cały czas z "bad intentions" i dla Cieślaka, o którym do końca nie wiadomo było w którym miejscu jest wyszedł kawał testu.

Cieślak moim zdaniem dobrze reaguje psychicznie na te "ważne walki". Ok brakuje mu takiego naturalnego luzu - wówczas np. te krótkie kontrujące sierpowe miałyby większą siłę rażenia. Przy czym to spięcie nie jest spowodowane raczej presją pojedynku, on tak po prostu ma, boksuje na agresji, siłowo. Pokazał fajną dyscyplinę taktyczną, pytanie tylko czy Babilon jest go w stanie pchnąć gdzieś dalej?

Gudel - Kotoczigow L KO

Króciuteńko, ale jeżeli ktoś przegapił, niech koniecznie obejrzy. Chyba jeden z większych mismatchy jakie były na polskich ringach w historii....

Powrót do Boks w Polsce