Teraz jest środa, 16 paź 2019, 11:47


Kto na trenera Masternaka ?

 • Autor
 • Wiadomość
Offline

Duncan

 • Posty: 1162
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:17

Kto na trenera Masternaka ?

Postponiedziałek, 7 paź 2013, 20:49

Zaraz po sobotniej przegranej Mateusza Masternaka (30-1, 22 KO) z Grigorijem Drozdem (37-1, 26 KO) komentujący walkę w studio Janusz Pindera zasugerował, że w konsekwencji wyniku pojedynku stanowisko trenera "Mastera" utracić może Andrzej Gmitruk.

Pięściarz do doniesień o ewentualnym zakończeniu współpracy ze szkoleniowcem, pod okiem którego boksu uczył się od początku zawodowej kariery, odnieść się na razie nie chciał. Zagadnięty o tę kwestię przez "Przegląd Sportowy" stwierdził: - Przede wszystkim muszę odpocząć. Porozmawiam na spokojnie z ludźmi, którzy mi doradzają i wybierzemy rozwiązanie.

Jasnego stanowiska na razie nie zajął także Gmitruk. - We współczesnym sporcie decyzja o kontynuowaniu współpracy należy do obu stron. To zawodnik powinien wiedzieć, co robić. Ja również muszę się zastanowić, co dalej, tylko bez udziału doradców. Jedno jest pewne - w przyszłości chcę decydować o tym, gdzie i z kim Mateusz będzie się przygotowywać - cytuje Polsatsport.pl doświadczonego trenera, który podobno nie ukrywał swojego niezadowolenia faktem, że podczas obozu przed starciem z Drozdem nie miał wpływu na dobór sparingpartnerów.


Jasne. Z pewnością decyzja o zmianie trenera zapadanie na linii Masternak - Gmitruk i to w końcu końców Gmitruk podyktuje warunki nowych campów :) :) :) Nie wiem czy Andrzej Gmitruk nie stara się takimi słowami wyjść z twarzą... "postawiłem im się, nie ugiąłem i zapłaciłem najwyższą cenę".
Offline

Dawid

 • Posty: 259
 • Dołączył(a): wtorek, 9 lip 2013, 12:33

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postwtorek, 8 paź 2013, 18:44

Gmitruk, albo powinien być trenerem na 100 %, albo powinien zrezygnować dla dobra boksera.
Jeśli nie ma wpływu na przygotowania zawodnika to takie obozy Masternaka są ni w piz.. ni w oko.
Lepiej już aby to był ktoś kogo chce Sauerland i komu będzie pomagał, bo inaczej Mateusz daleko nie zajdzie.
Ja bym obstawał za trenerem Pulewa. Otto Ramin.
Offline

Duncan

 • Posty: 1162
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:17

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postwtorek, 8 paź 2013, 20:19

Proszę mi wierzyć, że w Polsce zbyt doskonałą i bezrefleksyjną opinie ma Andrzej Gmitruk a zbyt negatywna właśnie trenerzy z Niemiec. Może dlatego, że są mniej znani ? Może dlatego, że Niemcy - już trochę nieaktualnie - kojarzą się ze szwindlami i część złej sławy spływa na trenerów ? Nie wiem. Wiem, że Mateusz ma regres (limit ?) formy już od dłuższego czasu robiąc te same błędy.

O wiele mądrzej zmienić trenera 26-latka niż 34-latka. Myślę, że to nawet nie musi być trener związany z Sauerland Event.
Offline

disaster

 • Posty: 65
 • Dołączył(a): niedziela, 25 sie 2013, 21:02

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postwtorek, 8 paź 2013, 21:38

Borek pisze, że podobno kandydatem jest Michael Timm
Offline

Gwahlur

 • Posty: 1292
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:57

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postśroda, 9 paź 2013, 05:38

Duncan napisał(a):Proszę mi wierzyć, że w Polsce zbyt doskonałą i bezrefleksyjną opinie ma Andrzej Gmitruk

To prawda. Gmitruk dostał duży talent fizyczny Adamka, zapuścili dopalacze bardzo ostro i... mamy wielkiego trenera. A tymczasem gdyby Tomasz nie dostał wyniszczony narkotykami cień O'Neila Bella, wcale nie musiałby wygrać, gdyby Cunningham zawalczył tak mądrze jak w rewanżu, to najpewniej wygrałby też pierwszą walkę, a gdyby Adamek nie miał takiej mocnej szczęki w cruiser (czyli czynnika od Gmitruka niezależnego), to śmiało ten potężny prawy Banksa z 8 rundy, mógłby być początkiem końca. Z Masternakiem z kolei najprawdopodobniej debilnie poszli w siłownie na dopalaczach, Mateusz wychodzi do Felipe Romero i nagle okazję się, że jest... KWADRATOWY i od tego czasu wyraźny regres formy.
Duncan napisał(a):a zbyt negatywna właśnie trenerzy z Niemiec. Może dlatego, że są mniej znani ? Może dlatego, że Niemcy - już trochę nieaktualnie - kojarzą się ze szwindlami i część złej sławy spływa na trenerów ?

Typowi niemieccy trenerzy kojarzą się polskiemu userowi z typowym nieciekawym dla niego niemieckim boksem. Uli Wegner ma Hucka i Abrahama. Obaj fizole-cepiarze (to źle), którzy bronią się podwójną gardą (też źle) - a taka obrona ma złą opinie w Polsce. Jest uważana za defensywę dla chamów, dla prostaków. Symbol prymitywizmu zawodnika i prostoty trenera. Diablo broni się podwójną gardą i za to on i Łapin byli latami opluwani.
Offline

Duncan

 • Posty: 1162
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:17

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postśroda, 9 paź 2013, 10:03

disaster napisał(a):Borek pisze, że podobno kandydatem jest Michael Timm

Światowa czołówka. Proszę zobaczyć jakie sukcesy i jakich zawodników miał Timm a jakie Andrzej Gmitruk.

Prawda jest taka, ze w mg. mnie do Gmitruka pasuje świetna amerykańskie powiedzenie "man of many things but a master of nothing". Trochę promotor, trochę trener, a tak w ogóle to menager-komentator. W każdej dziedzinie zauważalny w Polsce, ale w żadnej nie osiągnął sukcesu, parę razy jakieś dziwne kontrowersje z podtekstem pieniędzy czy po prostu braku sukcesów. Nie chodzi tylko o Masternaka, chodzi o grupę, która się rozpadła, a która zraziła wiele osób (miast, sponsorów) do boksu, chodzi o kulisy polskiej kariery Wacha, który były po prostu nikczemne ("a podpisywaliśmy coś ?", zostawienie kontuzjowanego zawodnika na lodzie), o wiele spraw ujawnionych przez R. Kondera, które były prawdziwe a które w KATASTROFALNYM świetle stawiają etykę i uczciwość kilku osób itp itp itp
Offline

Duncan

 • Posty: 1162
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:17

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postśroda, 9 paź 2013, 10:10

Poza tym Wach, Adamek, Masternak... dobra, a reszta ? Cendrowski, Shkarupa, Ziemlewicz, Zandukeli... ? Konflikty, konflikty i konflikty.

Poza tym dlaczego Canal Plus wycofał się z boksu ? :? :x
Offline

Duncan

 • Posty: 1162
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:17

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postśroda, 9 paź 2013, 11:13

Hehe, widzę, że Das Tiger kupił Masternaka, tak jak Ziggy Niewiernego Tomasza. Drugi raz Gmitruk zostawiony na lodzie przez nielojalnych zawodników.

Jeden ceni przyjaźń, drugi przeliczy ją na złotówki...

Jeśli byłbym złośliwy to bym napisał "kto mieczem wojuje od miecza ginie", "swój pozna swego", "nosił wilk razy kilka...", ale że nie jestem złośliwy to tak nie napiszę.


P.S
Sprawdziło się wszystko co zakulisowo słyszałem o charakterze i Adamka i Masternaka.
Offline
Avatar użytkownika

przemo663

 • Posty: 436
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 12:46
 • Lokalizacja: Kraków

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postśroda, 9 paź 2013, 11:56

Proszę mi wierzyć, że w Polsce zbyt doskonałą i bezrefleksyjną opinie ma Andrzej Gmitruk


Bardzo trafnie. Ogólnie rzecz biorąc za dużo było świętych krów w polskim boksie, a w szczególności polskim boks - necie. Nie mam nic do trenera Gmitruka ale urósł do miana mistrza Yody, wszystko co było "gmitrukowskie" było z góry traktowane jako lepsze.

Z drugiej strony nie podoba mi się, że całą winę zwala się teraz na Gmitruka i coś podejrzliwie patrzę na ten związek Masternaka Z Tigerem.
Offline

Gwahlur

 • Posty: 1292
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:57

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postśroda, 9 paź 2013, 12:47

przemo663 napisał(a):
Proszę mi wierzyć, że w Polsce zbyt doskonałą i bezrefleksyjną opinie ma Andrzej Gmitruk

Bardzo trafnie. Ogólnie rzecz biorąc za dużo było świętych krów w polskim boksie, a w szczególności polskim boks - necie. Nie mam nic do trenera Gmitruka ale urósł do miana mistrza Yody, wszystko co było "gmitrukowskie" było z góry traktowane jako lepsze

Kiedy ja to samo twierdziłem już lata temu, to byłem "chorym z nienawiści do Gmitruka klakierem 12KP". Natomiast ty twierdzący to teraz, to zapewne jesteś bystrym obserwatorem, producentem przemyślanej i fachowej opinii:) Ot i różnica miedzy mówieniem niewygodnej prawdy w czasach dla niej cenzorskich, a mówieniem tej samej prawdy, gdy jest ona na topie:) Nawet używałem w stosunku do Gmitruka tego samego sformułowania - "święta krowa"...
Offline

Duncan

 • Posty: 1162
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:17

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postśroda, 9 paź 2013, 15:02

Gwahlur napisał(a):Typowi niemieccy trenerzy kojarzą się polskiemu userowi z typowym nieciekawym dla niego niemieckim boksem. Uli Wegner ma Hucka


Huck robi dziś Masternaka przed czasem. Marco swoją siłą fizyczną, agresją i właśnie podwójną gardą zepchnąłby Masternaka do defensywny/lin a tam - nie patrząc na technikę - biłby go oburącz a Masternak - nie patrząc na obronę - przyjmował by wszystko na czysto.

Popatrzcie na walkę z Drozdem. Masternak dostaje ciosy, jeszcze jest okej, ale nic z tym nie potrafi zrobić. Ani uniku, ani gardy, nawet sklinczować nie. A Drozd w takiej sytuacji ma jakieś 40 % siły rażenia Hucka. Tym bardziej, ze Masternak nie powstrzymałby Hukicia swoimi klepanym lewym prostym z amatorskich ringów.
Offline

Duncan

 • Posty: 1162
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:17

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postśroda, 9 paź 2013, 15:32

Mateusz Masternak (30-1, 22 KO) nie będzie już dalej pracował z Andrzejem Gmitrukiem. Ale to nie jest tylko pokłosie ostatniej porażki z Grigorijem Drozdem (37-1, 26 KO) w Moskwie. Trener skarży się, że nie miał wpływu na wszystkie elementy przygotowań "Mastera". - Nie widzę w tej drużynie miejsca dla siebie, ale to już chyba postanowiono za mnie wcześniej - mówi Gmitruk.

- Zgadzam się, że przygotowania pozostawiały wiele do życzenia, ale Masternak doskonale wie, że nie miałem na wszystko wpływu. Przecież pomysł Michalczewskiego, by Mateusz przeniósł się na stałe do Berlina i skorzystał z usług niemieckiego trenera powstał za moimi plecami. Takie historie nie pomagają w budowaniu dobrej atmosfery, jestem przekonany, że Mateusz nie czuł się z tym komfortowo - powiedział Gmitruk w rozmowie z Januszem Pinderą, publicystą polsatsport.pl

- Gdy powiedziałem, że potrzebujemy w Berlinie dwóch sparingppartnerów odpowiedział: mamy swoich - tłumaczy Gmitruk. Ale od razu przyznaje, że był za miękki w ustalaniu twardych zasad współpracy, gdy podpisywano kontrakt z Sauerlandem.

- Podczas tych przygotowań przejechałem samochodem 8 tysięcy kilometrów. Trenowaliśmy we Wrocławiu, Warszawie, Berlinie. Mateusz tylko mnie informował: jedziemy do Niemiec. I jechaliśmy. W Berlinie odliczałem dni do końca zgrupowania, do Moskwy jechałem jak na ścięcie. Nie miałem już serca do tej pracy - mówi zrezygnowany.

Dlaczego jednak nie powiedział tego wcześniej, dlaczego on, trener z takim dorobkiem godził się na na takie przygotowania w których miał tak niewiele do powiedzenia?

- To mój błąd, powinienem wysiąść z tego autobusu wcześniej, ostrzej zareagować. Nie robiłem tego przecież dla pieniędzy. Zarabiałem grosze, ale chciałem poprowadzić Mateusza do jeszcze jednej zwycięskiej walki. Wierzyłem, że da sobie z Drozdem radę. Niestety pomyliłem się, ale nie sądziłem, że dojdą jeszcze dodatkowe okoliczności, które wpłynęły na jego postawę w tym pojedynku. I nie ma tu na myśli kontuzji, której doznał na początku walki, choć bez wątpienia miała duże znaczenie - tłumaczy Gmitruk.

- Po co to wszystko było, nikt nawet nie zapytał mnie o zdanie. Widać byłem im już niepotrzebny - sam sobie odpowiada. A na kolejne pytanie, co dalej z nim i Masternakiem mówi zdecydowanie, że ich drogi się rozchodzą. - Nie widzę w tej drużynie miejsca dla siebie, ale to już chyba postanowiono za mnie wcześniej.


Oczywiście, że tak. Porażka z Drozdem to było to na co "doradcy" czekali. To jest argument.
Offline

Gwahlur

 • Posty: 1292
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:57

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postśroda, 9 paź 2013, 15:53

Duncan napisał(a):
Gwahlur napisał(a):Typowi niemieccy trenerzy kojarzą się polskiemu userowi z typowym nieciekawym dla niego niemieckim boksem. Uli Wegner ma Hucka
Huck robi dziś Masternaka przed czasem

Ale to nie dzięki wyszkoleniu wpojonemu przez Wegnera, tylko głównie dzięki fizyczności i doświadczeniu. Patrzą na podopiecznych Wegnera - cepiarza Hucka, cepiarza Abrahama, prostego Heleniusa i wychodzi im że chujowy Wegner ze swoich bokserów robi jaskiniowców. Polski boksnet jest za głupi by pomyśleć, że obrona może nie być bezrefleksyjnie narzucana przez trenera, tylko dopasowana do predyspozycji zawodnika, że Włodarczyk nie dałby rady się gibać jak Afolabi i to że tego nie robi, to nie jest wina Łapina.
Offline
Avatar użytkownika

H?

 • Posty: 247
 • Dołączył(a): wtorek, 18 cze 2013, 12:32

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postśroda, 9 paź 2013, 16:13

Dobrze że będzie zmiana trenera. Pewne rzeczy się wypaliły, a po drugie nawet wskazane jest mieć kilku trenerów w karierze. Najczęściej jeden trener może podnosić umiejętności zawodnika do pewnego określonego momentu. Gmitruk się sprawdza jako ten początkowy trener biorący zawodnika z amatorki na zawodowstwo. W wielkich zawodowych walkach ostatnio zawodzi. Gdzie potrzebny jest silny cios i twarda głowa. Diablo ostatnio dobrze to podsumował: "Ta walka oddzieliła chłopców od mężczyzn."
Offline
Avatar użytkownika

H?

 • Posty: 247
 • Dołączył(a): wtorek, 18 cze 2013, 12:32

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postczwartek, 10 paź 2013, 22:48

"Śmierdząca intryga" - słynny polski trener atakuje!

http://eurosport.onet.pl/boks/smierdzaca-intryga-slynny-polski-trener-atakuje/jxd97

Nie ma to jak polskie piekiełko.

Inny cały wywiad Gmitruka z PS i komentarz audio Masternaka: http://boks.przegladsportowy.pl/Boks-Andrzej-Gmitruk-rezygnuje-z-trenowania-Mateusza-Masternaka,artykul,183622,1,290.html

PS posuwaliście posty nie zdążyłem nawet zobaczyć co Gwahlur odpisał o tej obiektywności :P
Offline

Duncan

 • Posty: 1162
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:17

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postpiątek, 11 paź 2013, 10:47

Po prostu świetny komentarz Adamka. Co Masternak - CRUISERWEIGHT - miałby robić w Stanach ? Jak miałby się tam rozwijać i jakie miałby mieć możliwości żeby odchodzić z Sauerland Event ? "W Niemczech i w Polsce trenują tak samo, po europejsku..." Co za bzdura, np. Gmitruk i Łapin trenują zupełnie inaczej. U Sauerlanda trenuje się jeszcze inaczej.

Adamek to gość, który żyje w matni.
Offline

Dawid

 • Posty: 259
 • Dołączył(a): wtorek, 9 lip 2013, 12:33

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postpiątek, 11 paź 2013, 11:15

Ciekawe kiedy dowiemy się kto go będzie trenował.

Timm czy Ramin ? Czy ktoś inny.

Nie ukrywam, że mimo, że zawsze ceniłem Gmitruka tutaj jestem zadowolony, że będzie zmiana trenera, bo skoro coś ewidentnie nie grało, role się rozmyły to nie było sensu ciągnąć tego dalej. Tą sytuacją jestem zawiedziony, bardzo dużo żali, lamentu teraz wypływa. Myślę, że niebawem Sauerland powinien podjąć jakieś decyzje odnośnie Masternaka i jego przyszłości. Po tej porażce Mateusz jest już całkiem jakby na łasce promotora. Nie będzie miejsca na ochy, achy ale mam nadzieję, że będzie ciężka praca pod dyktando nowego trenera i efekty.
Offline
Avatar użytkownika

przemo663

 • Posty: 436
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 12:46
 • Lokalizacja: Kraków

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postpiątek, 11 paź 2013, 11:35

Tą sytuacją jestem zawiedziony, bardzo dużo żali, lamentu teraz wypływa.


A ja powiem szczerze wolę takie pranie brudów niż zamiatanie wszystkiego w kąt. Można przynajmniej sobie wyrobić opinię na dany temat. I przynajmniej część ludzi, która do tej pory uważała co poniektórych za kryształowe posążki, widzi że świat nie jest czarno biały. Naprawdę lepsze to niż np. częste: rozstajemy się w zgodzie, porażka nie ma nic do rzeczy, decydują sprawy osobiste.
Offline

Gwahlur

 • Posty: 1292
 • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:57

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postpiątek, 11 paź 2013, 11:50

przemo663 napisał(a):A ja powiem szczerze wolę takie pranie brudów niż zamiatanie wszystkiego w kąt. Można przynajmniej sobie wyrobić opinię na dany temat. I przynajmniej część ludzi, która do tej pory uważała co poniektórych za kryształowe posążki, widzi że świat nie jest czarno biały. Naprawdę lepsze to niż np. częste: rozstajemy się w zgodzie, porażka nie ma nic do rzeczy, decydują sprawy osobiste

Do tego dochodzi impuls do samo ulepszenia. Andrzej Gmitruk publicznie zawstydzony, że nie obejrzał żadnej walki Drozda z Masternakiem, może już nigdy więcej nie popełnić więcej tego błędu (jeśli to prawda). Podobnie Andrzej może już nigdy nie być miękki gdy ktoś za niego decyduje o sparingpartnerach. Masternak z kolei usłyszawszy, że odporność psychiczna to jego słaba strona, bo bardzo bierze do siebie uwagi ludzi, może chcieć udowodnić że nie jest słaby i stać się bardziej gruboskórny. Z kolei usłyszawszy, że zatraca swój talent bokserski na siłowni, może już więcej nie popełnić tego błędu. W konsekwencji wylewania żali, może się więc Gmitruk stać lepszym trenerem, a Masternak lepszym bokserem. Póki łączył ich wiadomy stosunek, nie potrafili chyba sobie wygarnąć.
Offline
Avatar użytkownika

H?

 • Posty: 247
 • Dołączył(a): wtorek, 18 cze 2013, 12:32

Re: Kto na trenera Masternaka ?

Postpiątek, 11 paź 2013, 12:23

Gmitruk zawsze był bardzo impulsywny. W mediach ma wizerunek spoko gościa, wyrachowanego, spokojnego, wyważonego fachowca. W wywiadach i jako komentator rzeczywiście taki często jest. Jednak jako trener rozstawał się w złych okolicznościach nie tylko z Masternakiem, ale i zawirowania z Adamkiem i przede wszystkim skandal z Wachem.
Następna strona

Powrót do Boks w PolsceKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron