Teraz jest środa, 19 cze 2019, 23:01

Babilon a Cieślak

• Autor
  • Wiadomość

Duncan

Babilon a Cieślak

Postniedziela, 23 kwi 2017, 14:48

Babilon zapowiada powrót Cieślaka po 9 miesiącach (9 września w Radomiu) bo "to jego pierwszy raz" bez wyroku chyba żadnej komisji. Cygan za pierwszy raz dostał dwa lata.

Jaka to walka z dopingiem ? Jaki to przykład dla innych ?

dude

Re: Babilon a Cieślak

Postniedziela, 23 kwi 2017, 18:17

I bardzo dobrze, ze tak sie stalo. Cieslak to jeden z ciekawszych piesciarzy na naszym rynku. Cieszylbys sie z tego jakby dostal zawieszenia na dwa lata? Bo ja nie. Koksowal, wpadl, ale i tak wole ogladac na galach walki Cieslaka niz jakichs Matyjow i innych Kopytkow.

Nie zauwazylem, zebys sie oburzal na to, ze np. Luis Ortiz nie dostal dwoch lat zawieszenia za koksowanie. I bardzo dobrze, ze nie dostal, bo waga ciezka stracilaby jednego z ciekawszych i najbardziej efektownych piesciarzy.

Duncan

Postniedziela, 23 kwi 2017, 20:39

dude napisał(a):I bardzo dobrze, ze tak sie stalo. Cieslak to jeden z ciekawszych piesciarzy na naszym rynku. Cieszylbys sie z tego jakby dostal zawieszenia na dwa lata? Bo ja nie. Koksowal, wpadl, ale i tak wole ogladac na galach walki Cieslaka niz jakichs Matyjow i innych Kopytkow.

Nie zauwazylem, zebys sie oburzal na to, ze np. Luis Ortiz nie dostal dwoch lat zawieszenia za koksowanie. I bardzo dobrze, ze nie dostal, bo waga ciezka stracilaby jednego z ciekawszych i najbardziej efektownych piesciarzy.

Myślę, że dla boksu w PL Cygan wówczas znaczył (sportowo, marketingowo) jakieś 5 razy tyle co Cieślak dziś i dostał dwa lata.

Doping to pełna patologia. Jak Ortiz wpadł to nawet na forum nie pisałem... np. Adamka w ogóle nie zawieszono za boldenon - u Tomka wykryto środek na masę dla koni.

dude

Postwtorek, 25 kwi 2017, 14:13

Duncan napisał(a):Myślę, że dla boksu w PL Cygan wówczas znaczył (sportowo, marketingowo) jakieś 5 razy tyle co Cieślak dziś i dostał dwa lata.

Marketingowo tak, ale sportowo nie. Po tym co prezentował "Cygan" po odsiadce, informacja o tym, ze zostal zawieszony na 2 lata specjalnie mnie nie zmartwila. Nie byłbym szczególnie zainteresowany jego kolejnymi pojedynkami - właśnie ze względu na jego wartość sportowa. Wartość marketowingowa to raczej problem promotorów, ale widać Wasilewskiemu jakoś specjalnie na tej wartosci nie zalezalo....

A Cieslaka chce dalej ogladac. On w przeciwienstwie do Kosteckiego, ma szanse jeszcze cos osiagnac, pewnie da jeszcze pare fajnych walk. I dlatego ciesze sie, ze tak sie sprawa potoczyla.

Duncan napisał(a):Doping to pełna patologia. Jak Ortiz wpadł to nawet na forum nie pisałem... np. Adamka w ogóle nie zawieszono za boldenon - u Tomka wykryto środek na masę dla koni.

Ale ten przyklad tylko pokazuje, ze sprawiedliwosci nie zawsze idzie w parze z dobrem polskiego boksu. Wyobraz sobie teraz, ze Adamek zostałby wtedy zdyskwalifikowany. Jego kariera mogłaby się potoczyc w zupelnie innymi kierunku. Mogloby nie byc tylu waznych walk dla polskiego boksu i dla jego popularnosci. Po prostu polski boks by na tym stracił. Ja jako kibic oczekuje jak najlepszych walk, na jak najwyzszym poziomie. I pare z niewielu takich w polskim boksie dał własnie Adamek. Być może taka walke da kiedys w przyszłości Cieslak.

przemo663

Postsobota, 14 paź 2017, 12:14

Nie rozumiem trochę tej koncepcji na zasadzie walczymy 3,4 pojedynki w ciężkiej i wracamy do cruiser. Po kiego grzyba ta ciężka? Co z tego, że jest turniej w cruiser i pasy zablokowane. Turniej się skończy w przyszłym roku, zresztą Cieślak i tak potrzebuje przynajmniej 3 walk, żeby w ogóle myśleć o jakiś wysokich rankingach.

Cieślak ma 28 lat, jest po dyskwalifikacji i powinno się go teraz już bez potknięć i głupich decyzji poprowadzić w junior ciężkiej. Zabawy w HW bez sensu. Lepiej mieć dobrego a może nawet bardzo dobrego cruisera niż kolejnego ciężkiego który zatrzyma się pewnie na drugiej lidze tej kategorii.

PiTo

Moderator

Postsobota, 14 paź 2017, 16:46

Mnie zastanawia ta koncepcja ''zobaczymy na co stać Cieślaka w ciężkiej'', bo z prowadzeniem zawodników przez Babilona może to oznaczać rzucenie na Cieślaka jakiegoś rozsądnego heavy, co samo w sobie mogłoby być ryzykowne.

Duncan

Postpiątek, 1 lut 2019, 07:18

Dla Cieślaka sprowadzają Kalenege licząc, że ten ma już z górki. Mnie natomiast zastanawiają filmiki Cieślaka, z przygotowań do tej walki... niech ktoś go testuje, szybko. :|

Powrót do Boks w Polsce