Teraz jest środa, 19 cze 2019, 22:59

Adam Balski

• Autor
  • Wiadomość

Duncan

Adam Balski

Postsobota, 6 maja 2017, 22:33

Właśnie się skończyła jego walka z Oleksjijenką. Balski to kozak, już dziś wg. mnie jest lepszy niż Masternak. Duży talent.

Mnie oprócz tego, ze jest naprawdę efektowny i że ma potencjał interesuje jego styl - gdzie on się uczył takiej techniki ? W Polsce tak nikt nie boksuje. Bardzo ryzykowne akcje jak z welterweight, ale wszystko mu wchodzi, nic nie przyjmuje. Super.

Jak dla mnie jest we wszystkim lepszy niż np. Michał Cieślak z tej młodej fali.

HL z ostatniej walki
http://www.polsatsport.pl/film/adam-bal ... i_6465904/

Gwahlur

Re: Adam Balski

Postniedziela, 14 maja 2017, 18:03

Adam Balski - Taras Oleksiyenko KO8

Wyglada na to, że mamy prawdziwego prospekta. Balski przez pierwsze 4 rundy wygłądał jak następny polski mistrz śwata. Rozsądne warunki fizyczne, dynamika, łatwośc bicia ciosów pojedyńczych i w kombinacjach, duży wachalrz ciosów (od jabu, przez podbródkowe, bezpośredni prawy do bodypunchy), luźny, nie głaszcze, ma oko, nogi. A ponieważ boks jest dla chłopaka drugą pracą (a pierwsza zajmuje mu dużo czasu) to wyglada to naprawdę interesująco. Nokautująca kombinacja jak w wykonaniu Juana Manuela Marqueza.

Jeśli chodzi o wady, to nienajlepiej rozłożył siły i po 4 rundzie zauważalnie zwolnił (nadal jednak było dobrze), za nisko trzyma ręce (zwłaszcza lewą), cofał się nie raz w linii prostej, zdarzało mu się niepotrzebnie opuszczać swój dystans i ryzykowac wchodząc w dystans przeciwnila.

ps akurat Andrzej Kostyra musiał komentować, miałem nadzieję że już go mole zeżarły

przemo663

Postpiątek, 28 gru 2018, 17:15

Minęło kilka dni, a dalej jestem zażenowany tym co stało się w ósmej rundzie walki Balski - Radczenko. Nieprzerwanie tego przez sędziego Jankowiaka [którego swoją drogą zawsze uważałem za ringowego nr 1 w PL] to jest zwyczajny skandal... Gdyby nie te wszystkie konflikty promotorskie, a co za tym idzie podział na dwa plemiona u kibiców i dziennikarzy, sędzia zostałby zgrillowany. A to wszystko dwa czy tam trzy tygodnie po tym co stało się ze Stevensonem... Rzygać się chce.

A co do samego Balskiego to pod okiem pan Gusa zalicza regres. Nie wiem ile winy trenera, ile zawodnika, a na ile kontuzji, ale z pięściarza który przynajmniej potrafił bić z luzu, odskoczyć/doskoczyć w tempo, puścić ręce i strzelić kombinacją stał się jakąś przedziwną hybrydą, która trochę sama za bardzo nie wie jak ma boksować.

Duncan

Postponiedziałek, 28 sty 2019, 21:32

Balskiego niszczy Borek i jego chore ambicje. Startami jak ostatni - gdzie Adam wrócił zbyt wcześnie po kontuzji, z jednym sparingpartnerem Bodziochem (105 kg). Gus Curren to chory pomysł. Nauka boksera to jest cały, ciągły proces, a nie spęd na 8 tygodni przed galą 4-5 zawodników i przygotowywanie każdego na tą samą date. Plus swoje robi aklimatyzacja...

Ja bardzo lubię Balskiego, to jest (był ?) duży talent w PL i rozmawiałem na jego temat z dużym, polskim matchmakerem. Mówię, że Balski najwcześniej powrót maj-czerwiec, mówię, że polecam dostępnego na nasz rynek
http://boxrec.com/en/boxer/543468 piszę, że jak jeszcze raz "będzie Radczenko" to chłopak skończy z boksem i zdrowiem. I co ? I taki ch. Pan Borek chce emocji, czasy buma bicia się skończyły, ponowią oferta dla Jeżewskiego a jak nie to ktoś jak Durodola - -wielki chłopa z granitem w ręce. No, pojebani.

Przypomina mi się historia małego Cieślaka i Głażewskiego u Babilona. Amatorka.

P.S
Ja wiem, ze Sadiki może budzić różne emocje. Ok, rozumiem. Tyle, ze Balski potrzebuje teraz recover a nie challange. Sadiki ma bilans, w tv będzie wyglądać, ma paszport, może przyjechać, będzie stosunkowo tani. Wiem bo był opcją dla Włodarczyka na Nyse.

Gwahlur

Postponiedziałek, 28 sty 2019, 22:19

Durodola to jeden z tych afrykańskich bandytów z muskulaturą twardą jak skała. Na takiego zbója powinno się puszczać albo ukształtowanego zawodnika, albo spory talent z pokażną porcją sprytu. Balski w ostatniej walce dostał punishment, który śmiało może łamać kariery i powinien mieć co najmniej jedną ulgową walkę.

Balski z Oleksiyenko prezentował się jak na nasze warunki super, a teraz może już być po chłopie.

przemo663

Postponiedziałek, 28 sty 2019, 22:42

Durodola po Radczence to byłby ultra głupi matchmaking chyba aż tak nie odpłyną... Wierzbickiemu z kolei dają Vovka na marzec. I ja bym na Wierzbickiego pieniędzy nie stawiał.

przemo663

Postwtorek, 19 lut 2019, 21:37

;)
Obrazek

Duncan

Postśroda, 20 lut 2019, 07:34

Brawo, Balski poszedł po rozum do głowy. Jeśli zobaczymy go na Petofiego to super. 8-)

Nie tak dawno dobrze pewne zależności określił yale...

Mnie sie zupelnie nie podoba. Niezla tylko dla organizatora ktory ma gdzies kariery zawodnikow. Byc moze zakonczenie na deskach kariery mlodego chlopaka. Widac ze organizator nie rowna sie promotor.

Borek (wspomagany medialnie przez Garnka) mają taki schemat porównawczy. Że w Stanach bokserzy pracują na budowie - i jakoś żyją, że w Anglii mniej znani sprzedają bilety - i jakoś żyją... no tak, na Węgrzech wielu profesów nawet nie trenuje do walk - i żyją... Ale to wszystko są układy negatywne, który nie pozwalają się w pełni rozwijać zawodnikowi. Znowu, tu chodzi o rynki. My (Polacy) mamy stosunkowo bardzo mało bokserów zawodowych. Taki Balski trafia się raz na dobrych parę lat i coś mi się wydaje, że gdyby nie wyjechał do GB to nawet nikt by o nim nie usłyszał.

Duncan

Postczwartek, 21 lut 2019, 07:37

Jeśli prawdą jest, ze Balski np. miał potrącane za obóz w Osadzie z wypłaty za walki... to ja nie mam pytań. Tacy zawodnicy KP, kiedyś w liczbie 8-9, mają po dwa obozy w roku i nic za nic nie płaci.

I jeszcze mnie jedna sprawa rozpier... Organizator gal cały czas pije do Stanów, do Anglii. Że w Jułesej to promotor robi walkę, na przygotowania daje kasę i nic go nie interesuje, niczego nie organizuje oprócz walki i tv. Tak, ale on jednak DAJE kasę na przygotowania. Np. Margules opłacał sparingpartnerów dla Bella przed Adamkiem, czy, jak dobrze pamiętam, dla np. Wadima Tokariewa bo akurat takie motywy pamiętam. nawet Don King miał (ma ?) swój gym w Clevlend i na pewno Zegan tam się przygotowywał i King płacił mu (opłacał) i za trenera (Caludio Lopez) i za sparingi. Wiem bo ja dokładnie wtedy z Maćkiem rozmawiałem. King, który był mega sknerą.

Promotora (takiego na serio) w Stanach nie interesuje Twój trener, dieta, czy to, ze biegasz w Chicago a nie Big Bear. On daje, nie wiem, np. 5-15 tys. dol. na przygotowania a to czy z tego opłacić Freddie Rocha, 1 zajebistego sparingpartnera czy 3 słabszych, czy pojedziesz do Big Bear czy biegasz po swojej ulicy czy rozj... w kasynie to go to nie interesuje.

Borek "wyciąga" ze Stanów i Anglii to co mu pasuje do tego, żeby robić tanio boks w PL.

Duncan

Postponiedziałek, 25 lut 2019, 13:54

https://pogongu.wordpress.com/2019/02/2 ... -podworka/ To jest to o czym pisałem wielokrotnie. Nauka zawodnika to PROCES, który wymaga ciągłości. Nie da się robić spędu dla 4-5 nazwisk na jeden termin walki/gali , a potem znowu pół-roku samemu w piwnicy. Obozy w Stanach z trenerem z doskoku to chory pomysł.

Powrót do Boks w Polsce