Teraz jest sobota, 21 wrz 2019, 00:23

Tak się krzywdzi zawodników w Polsce

• Autor
  • Wiadomość

Duncan

Tak się krzywdzi zawodników w Polsce

Postniedziela, 7 maja 2017, 08:23

http://www.polsatsport.pl/film/sasza-si ... i_6465870/

Panu Bróziowi trzeba przywiązać ręce do paska bo nie wie kiedy machać. Gdyby taka sytuacja spotkała naszego zawodnika za granica wszyscy krzyknęliby, że skandal i oszustwo... "niemieckie sędziowanie". To samo Pan Mądry zrobił niepokonanemu Chorwatowi - Haris Calakovic.

Jak są nadzorowani sędziowie przez WBZ ?

Gwahlur, jeśli Leszek Jankowiak powinien odciąć sobie palec po walce Rosado i mu oddać to Mirosław Brózio (Mirek, you make mi sick) powinien sobie odciąć co innego tyle, że NIE ODDAWAĆ Vujic.

Gwahlur

Re: Tak się krzywdzi zawodników w Polsce

Postniedziela, 7 maja 2017, 13:45

Duncan napisał(a):Gwahlur, jeśli Leszek Jankowiak powinien odciąć sobie palec po walce Rosado i mu oddać to Mirosław Brózio (Mirek, you make mi sick) powinien sobie odciąć co innego tyle, że NIE ODDAWAĆ Vujic.
Gdybym był sedzią ringowy, to przypuszczam (nie wiadomo na ile zmieniłaby mnie praktyka), że byłbym dość liberalny w kwestii zatrzymywania walk po ciosach na tułów. Reakcja zawodnika na takie ciosy jest oczojebna i robiąca wrażenie, ale takie ciosy (przypuszczam) że nie robią trwałej krzywdy zawodnikowi tak jak potrafią ro zrobić ciosy na głowę. Gdyby jednak zawodnik bardzo mocno przytkany ciosem na korpus (i przez to w dużej mierze bezradny) zbierał bezczelnie ciosy na głowe, to bym przerywał.

Tutaj Sidorenko popełniła błąd, bo rywalka na kilka sekund była przytkana, rzucić kombinacje 7-8 szybkich ciosów na głowę bez silenia się na uderzenia wyrywające z kapci i to prawdopodobnie byłoby dobre zakończenie walki.

Skończyło się jednak nietypowo, Sidorenko odskoczyła, sędzia podchodzi a zawodniczka zwija się w konwulsjach i jest chwilowo niezdolna do walki. Niezdolna ani do ataku ani do obrony. Ta niezdolność do obrony jest niesłychanie niebezpieczna. Idealne byłoby w tej sytuacji liczenie na stojąco. Nie wiem jednak czy wg polskich przepisów jest dopuszczalne. Jeśli w Polsce można liczyć na stojąco, to sędzia popełnił błąd przerywając, a jeśli nie jest dopuszczalne, to jego decyzja jest akceptowalna.

Duncan

Postniedziela, 7 maja 2017, 16:44

Gwahlur napisał(a):Skończyło się jednak nietypowo, Sidorenko odskoczyła, sędzia podchodzi a zawodniczka zwija się w konwulsjach

Czy Ty jesteś nieślubnym synem Mirosława Brózio ? :lol: :roll: Jakie zwija się ? W jakich konwulsjach ? To są jakieś Twoje opinie, faktem jest to, że stoi. Kropka. Siodorenko ładnie uderza hakiem na dół, Vujiv może odczuwa bardziej, może nie, ale stoi a Sidorenko przestaje bić, odskakuje i nic się nie dzieje. To są fakty. W ten llleeeeccciiii histeryk...

Gwahlur napisał(a): Nie wiem jednak czy wg polskich przepisów jest dopuszczalne. Jeśli w Polsce można liczyć na stojąco

Oczywiście, że można. Brózio przerywa just becouse a Vujiv od razu prostestuje... czyli nawet jeśli odczuła cios to po liczeniu dalej by kontynuowała.

Co ja bym zrobił w tej sytuacji ? Nic. Niech robi Sidorenko. Wg. mnie tam nie było podstaw w tej sytuacji do liczenia.

Gwahlur

Postniedziela, 7 maja 2017, 17:14

Duncan napisał(a):Jakie zwija się ? W jakich konwulsjach ?
OK, zwija się w konwulsjach jest daleko zbyt mocne. Bardziej odpowiednie byłoby powiedzieć, że po ciosie na korpus pochyla się, łapie się za brzuch, co jak na boks, a więc sport gdzie nalezy maskować bycie rannym, jest OGROMNĄ reakcją i przez kilka sekund dziewczyna nie może się ani bronić ani atakowac, przez kilka sekund jest boksersko MARTWA. Przez kilka sekund kompletnie nie nadaje się do walki. A sędziowie ringowi najczęściej przerywają walki gdy jest z zawodników kompletnie nie nadaje się do walki przez kilka sekund.
Duncan napisał(a):Vujiv może odczuwa bardziej, może nie, ale
MOŻE??? Zapewne niewiele widziałem w życiu bardziej widocznych przykładów zawodnika, który jest ranny po ciosie na korpus a nie padł na deski. Reakcja tej dziewczyny to jest światowa czołówka w tej kwestii. Tu nie ma mowy o żadnej subtelności, to jest oczojebne. Jej reakcja powinna się znależć w video encyklopedii pod hasłem "przytkac ciosem na korpus". Myślisz że dlaczego Sidorenko odchodzi i nawet się ODWRACA przed reakcją sędziego? Na 99% odezwała się litość i niechęć bombardowania "matwej" przeciwniczki, bądź przekonanie że walkę już wygrała.
Duncan napisał(a):Sidorenko przestaje bić, odskakuje i nic się nie dzieje. To są fakty
Stwierdzenie, że dziewczyna była ranna to jest opinia, ale to w tej sytuacji jest jedyna uczciwa opinia jaką można wydać.
Duncan napisał(a):Wg. mnie tam nie było podstaw w tej sytuacji do liczenia.
Absolutnie były podstawy do liczenia na stojąco

Duncan

Postniedziela, 7 maja 2017, 20:47

Gwahlur napisał(a): Bardziej odpowiednie byłoby powiedzieć, że po ciosie na korpus pochyla się, łapie się za brzuch, co jak na boks, a więc sport gdzie nalezy maskować bycie rannym, jest OGROMNĄ reakcją i przez kilka sekund dziewczyna nie może się ani bronić ani atakowac, przez kilka sekund jest boksersko MARTWA.

Zgoda, to pani Sidorenko powinno to wykorzystać i ja zbić a nie sędzia ringowy występować z pantominą. To jak się czuła Vujic jest uznaniowe, ja nie wiem co ona czuła, ja nie wiem czy to twarda dziewczyna, wiem, że Sidorenko sama w sobie bije jak ... baba ;) i dała jej czas na odpoczynek.

Poza tym mówimy o ciosie na tułów - nawet dwa razy mocniejszy nie uczyniłby percepcji Vujic podobnej do tej, którą ma dziś Abdulsalamov czy Benn. Przed czym Brózio miał ją chronić ?

Gwahlur napisał(a):Zapewne niewiele widziałem w życiu bardziej widocznych przykładów zawodnika, który jest ranny po ciosie na korpus a nie padł na deski.

To jest Twoja opinia. Może coś z faktów ? Wymień JEDEN przypadek w boksie zawodowym gdzie zawodnik został znokautowany (patrz: sędzia przerwał bez liczenia ogłaszając KO) ciosem na tułów cały czas stojąc.

SŁUCHAM :twisted: 8-) Prawda jest taka Tomek: Mirosław Brózio swoim partactwem stworzył precedens.

przemo663

Postniedziela, 7 maja 2017, 23:58

Z tym liczeniem na stojąco u nas to ogólnie przepisy swoje, a praktyki swoje. W dokumentach Wydziału Boksu Zawodowego jak byk stało, że w walkach panów liczenia na stojąco się nie stosuje [był chyba jakiś wyjątek gdy zawodnik bezwładnie zwisa na linach] co nie przeszkadzało np. sędziemu Zwolińskiemu liczyć na stojąco i to na dużych galach. Naliczyłem mu chyba z 7 przypadków , tak z pamięci to np w walce Wach - Walker, Rekowski - Aguilera [tam to w ogóle kumulacja błędów jak w komedii] czy Kaczor - Gudel. Regulamin swoje, facet swoje a i tak dostawał duże walki do sędziowania. Zresztą ogólnie u nas sędziowie są przeciętni, Jankowiak jako ringowy daje radę ale jako punktowy lubi strzelić farfocla, vide Rosado ostatnio właśnie.

Przepraszam za dygresję. Co do meritum: w walkach kobiet liczenie na stojąco się stosuje a przynajmniej ze 3 lata temu tak stało w papierach. Ale tej konkretnej sytuacji nie ocenię, bo od czasu walki Karoliny Michalczuk na IO w Londynie traktuję kobiecy boks jako zło konieczne i raczej nie oglądam.

Powrót do Boks w Polsce