Teraz jest sobota, 21 wrz 2019, 00:24

Fiodor Czerkaszyn

• Autor
  • Wiadomość

Duncan

Fiodor Czerkaszyn

Postsobota, 2 lut 2019, 16:57

Wszyscy się nie nim zachwycają. Ja mam z nim jeden problem, nie ufam mu, bo jest z Ukrainy. To nie jest nacja jak my, czy ...nie wiem... Czesi. Każda jedna kariera ukraińskiego pięściarza w Polsce (od czasów Dżumana i Nużnienko) była naznaczona wybrykami i nieobliczalnością. Mentalnie to nie są żadni Słowianie, to są Azjaci.

To nie jest żadne uprzedzenie, to jest constans. Ukrainiec/Rosjanin wyjeżdża boksować do Polski i Niemiec i w 8 na 10 przypadkach są z nimi jaja. No wolności i pieniążków dostali. Pije, bije na ulicy, nie pracuje, znika, potem wraca, wagi nie trzymał, potem problemy z prawem...

Już lepiej jak wyjeżdża do USA tylko tak żeby nie mieć kontaktu z krajanami.

dude

Re: Fiodor Czerkaszyn

Postsobota, 9 lut 2019, 22:25

Bardzo nie lubię takiego szufladkowania - Ukraińcy są tacy, Niemcy tacy, a Rosjanie sracy. Takie uogólnianie moim zdaniem nie prowadzi do niczego dobrego.
W innych krajach też się mówi o Polakach, że są tacy czy owacy. A ja żyję w tym kraju od 30 lat i widzę że każdy jest inny i mamy cały przekrój od największych głąbów do ludzi niezwykle inteligentnych, od największych kanalii do ludzi bardzo dobrych, od największych leni do ludzi bardzo pracowitych etc.

A wracając do tematu Czerkaszyna to ja nie mam takich obaw. Jeżeli te wszystkie historie o tym jak bardzo zdeterminowany był Fiodor, żeby się do KP dostać są prawdą (a podejrzewam że są prawdą, bo Łapinowi wierzę) to ten chłopak kompletnie nie pasuje do tego modelu, który opisujesz.

Poza tym nawet z wywiadów rysuje się zupełnie inny obraz tego człowieka. Ja bym był tutaj spokojny.

Mi się boks Czerkaszyna bardzo podoba. Jest to prawdopodobnie najbardziej utalentowany pięściarz, który aktualnie występuje na polskich ringach i spodziewam się, że jakieś sukcesy odniesie.

Duncan

Postniedziela, 10 lut 2019, 10:42

dude napisał(a):Bardzo nie lubię takiego szufladkowania - Ukraińcy są tacy, Niemcy tacy, a Rosjanie sracy. Takie uogólnianie moim zdaniem nie prowadzi do niczego dobrego.

Nie tak szeroko, ja mówię o pięściarzach. Ukraińcy z ZSRR czy bez to była absolutna potęga w boksie amatorskim. Kariery zrobiło 4, to mniej więcej tyle ile Polaków, którzy boksu amatorskiego nie mają wcale. To nie temat o tym, ale również istnieją cechy narodowe (z jakimiś wahaniami).

Łapin też widział w grupie Łazebnika czy Babicza... Łazebnik to był świetny Ukraiński amator a Babicz to jawił się na początku na Petofiego jak Abdulsalamov (byli zachwyceni).

dude

Postniedziela, 10 lut 2019, 12:33

Duncan napisał(a):Ukraińcy z ZSRR czy bez to była absolutna potęga w boksie amatorskim. Kariery zrobiło 4, to mniej więcej tyle ile Polaków, którzy boksu amatorskiego nie mają wcale. To nie temat o tym, ale również istnieją cechy narodowe (z jakimiś wahaniami).

Porównanie naciągane. Nie wiem co dokładnie masz na myśli przez "zrobienie kariery", ale jeżeli "zrobieniem kariery" jest osiągnięcie tego co dokonali bracia Kliczko, Usyk i Łomaczenko, to w takim razie żaden Polak nie nie zrobił kariery ;)

Poza tym nawet jeśli przyjąć, że tylko 4 dobrym ukraińskim amatorom udało się osiągnąć podobne sukcesy na ringach zawodowych, to i tak trudno zrzucać tutaj winę na cechy narodowe - po prostu dobrzy amatorzy PRZEWAŻNIE nie odnoszą sukcesu na ringach zawodowych. Wystarczy spojrzeć na listę medalistów olimpijskich. Np. tutaj:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Olympic_medalists_in_boxing
Ilu z nich zostało wielkimi postaciami na zawodowstwie? Nie chce mi się liczyć, ale tak na oko jakieś 15%.
Tak więc to nie jest problem ukraiński. Tak po prostu jest.

Łapin też widział w grupie Łazebnika czy Babicza... Łazebnik to był świetny Ukraiński amator a Babicz to jawił się na początku na Petofiego jak Abdulsalamov (byli zachwyceni).

Ja nie mówię o zachwytach nad umiejętnościami Czerkaszyna. Ja mówię o tym jaką determinacją wykazał się Czerkaszyn żeby się w grupie znaleźć, o tym jak bardzo się angażuje na treningach i o tym jak bardzo skupia się na osiągnięciu swoich celów. To wszystko nie pasuje do tego modelu, który wcześniej opisałeś.

Duncan

Postniedziela, 10 lut 2019, 13:23

nieźle, nastawiałem się, że będzie gorzej
http://boxrec.com/en/boxer/517294

Powrót do Boks w Polsce