Teraz jest środa, 19 cze 2019, 23:00

Gala MB Promotions 02.04.19 Katowice // Wach, Balski, Jonak

• Autor
  • Wiadomość

przemo663

Gala MB Promotions 02.04.19 Katowice // Wach, Balski, Jonak

Postponiedziałek, 4 lut 2019, 13:20

Obrazek

Czekam na rywala dla Balskiego.

Duncan

Re: Gala MB Promotions 02.04.19 Katowice // Wach, Balski, Jo

Postponiedziałek, 4 lut 2019, 13:47

Tragedia, chore ambicje Borka. Robi to samo z Balskim co Babilon z małym Cieślakiem. Nawet Mario Broschi - sponsor Balskiego mówił przed chwilą, że Adam ma ciężką kontuzje ręki, potrzebuje operacji i potrzebuje odpoczynku po biciu swojego życia.

Posłuchajcie tego...
https://www.youtube.com/watch?v=Nww7dUx_XQM

przemo663

Postpiątek, 8 lut 2019, 12:50

Balski ponoć napisał, że nie walczy i wstawia fotki z rehabilitacji. Ciekawe...

dude

Postsobota, 9 lut 2019, 22:07

Balski niestety rozczarowuje i raczej nic z niego nie będzie.

Pierwszym dużym rozczarowaniem była dla mnie walka z Graczewem. Dziwiłem się, że się ludzie zachwycali, że to taki świetny rywal i że Balski był raczej chwalony niż krytykowany za postawę w ringu.
Graczew miał już 36 lat, całą karierę boksował w półciężkiej (czasem nawet w super średniej), a Balskiemu dał ciężką walkę i gdyby ktoś nie wiedział kto to jest w ringu, to raczej by się nie domyślił, że walczy podstarzały, rozbity półciężki u schyłku kariery i polska nadzieje wagi junior ciężkiej.

Teraz jeszcze Radczenko i te wszystkie historie pozaringowe - jakoś już nie potrafię się za bardzo Balskim interesować.
A jak teraz dostanie mocnego rywala to może być po karierze...

Duncan

Postwtorek, 12 lut 2019, 12:05

Za ringpolska:
Adam Balski (13-0, 8 KO) poinformował w mediach społecznościowych, że nie wystąpi podczas organizowanej 6 kwietnia gali w Katowicach, gdzie był zapowiadany jako uczestnik jednej z głównych walk. 28-latek przeszedł niedawno zabieg lewego łokcia i czeka go dłuższa przerwa.

- Przez jakiś czas będę wyłączony z treningów i nie wiem kiedy znowu będę walczył. Zdrowie jest jedno i muszę się ponaprawiać i przejść okres rehabilitacji zanim wrócę do treningów - poinformował boksujący w wadze junior ciężkiej Balski.

- Na pewno nie zawalczę na najbliższej gali, bo nie zdążę się do niej dobrze przygotować. Dziękuję menadżerowi Patryk Kieliszewski za zorganizowanie firm które pomogły w kosztach zabiegu i leczenia - dodał pięściarz z Kalisza.

Ostatni pojedynek Balski stoczył w grudniu, wygrywając na punkty po zaciętej walce z Sergiejem Radczenką. W ubiegłym roku pięściarz wychodził do ringu dwukrotnie.

W Katowicach kibice zobaczą w ringu m.in. Mariusza Wacha oraz Roberta Parzęczewskiego. Potwierdzono już zakontraktowanie dwóch walk. W pierwszej Damian Jonak zmierzy się z Andrew Robinsonem, zaś w drugiej Kamil Młodziński skrzyżuje rękawice z Damianem Wrzesińskim.

I dobrze. To jest bardzo newralgiczny moment kariery. Stawiam również na to, ze MB zajebiście się na niego obrazi i będzie później blokować, odsuwać choć w mediach będzie "szanować decyzje Adama".

dude napisał(a):Balski niestety rozczarowuje i raczej nic z niego nie będzie.

Może tak się stać, pytanie dlaczego ? Ano dlatego, że MB nie szanuje zawodników, nie jest ich opiekunem, myśli, że jest w Stanach. Jednak Wasilewski miał racje. Nie posiadamy boksu amatorskiego, mamy jak na 40 milionowy kraj bardzo mało pięściarzy zawodowych, z których w jakiś zauważalny sposób utalentowana i z szansami jak 1/4. Nie ma ch... żeby bokser, z którego coś ma być i który ciągnie grupę miał pracować na etat jak Balski, nie ma ch... żeby proces treningowy był 2 m-ce po 2 razy w roku spęd z Wierzbickiem i cheelederką w Vero Beach, nie ma ch... żeby zawodnik wychodził zbyt wcześnie po operacji ręki czy był przed walką z Radczenką praktycznie bez sparingów. I jeszcze do tego gaża w biletach, które samemu trzeba sprzedać. Dude, to jest amatorka na tym poziomie.

przemo663

Postśroda, 13 lut 2019, 14:14

Takie małe kalendarium:

1. Pod koniec stycznia włoski sponsor Balskiego [ten od BILO POLAND] informuje, że Adam musi przejść zabieg, poskładać organizm i wrócić dopiero w drugiej połowie 2019.
2. 4 lutego ogłaszają galę w Katowicach i Balskiego jako jednego z głównych uczestników.
3. Dwa czy tam trzy dni później Balski pisze wprost w swoim mediach społecznościowych. że "nie walczy na tej gali". Powtarza to potem kilkukrotnie.
4. 13-02 puszczają oświadczenie, że Balski jednak nie walczy bo proces rehabilitacji nie przebiega tak jak powinien...

Pachnie to na kilometr ;-) 4 lutego walka jest ogłaszana - czyli rozumiem, że jest w zasadzie pewność, że AB zdrowotnie musi być top (tym bardziej, że w grudniu Radczenko strasznie go obił), a 3 dni później Balski wie - że nie walczy. Dziś oświadczenie, gdzie można przeczytać:

"Na tym etapie powinno wyglądać to zupełnie inaczej. Adam powinien mieć pełny wyprost ręki, a do tego stanu jeszcze trochę brakuje"

Jeżeli nie ma pewności co do dyspozycji zawodnika to nie ogłasza się walki. Zresztą niech każdy połączy sobie kropki sam.

Duncan

Postczwartek, 14 lut 2019, 03:54

- Jestem w kontakcie z doktorem Jackiem Jaroszewskim, który układał plan rehabilitacyjny Adama. Na tym etapie powinno wyglądać to zupełnie inaczej. Adam powinien mieć pełny wyprost ręki, a do tego stanu jeszcze trochę brakuje. Nie możemy podejmować ryzyka i na ostatniej prostej przekazać kibicom informację, że Adama w karcie zabraknie. Musimy mieć 100 % pewność, że będzie w optymalnej dyspozycji, a takiej obecny stan nam nie daje. Adamowi życzymy powrotu do zdrowia - mówi Mateusz Borek.
- Jestem jeszcze wyłączony z treningów pięściarskich. Nie zdążę się w pełni przygotować. Muszę się ponaprawiać i przejść odpowiednio okres rehabilitacyjny - potwierdza słowa organizatora Adam Balski.

I brawo, tyle, że dokładnie ta sama sytuacja była przed Radczenką plus brak sparingów. Dziękujcie (Borek Promotions) opatrzności, że akurat Balski tą walkę wygrał. Najgorsze jest to czy i w jakim stopniu ta walka rozbiła Balskiego.

przemo663

Postczwartek, 14 lut 2019, 12:12

Parzęczewski zaboksuje z Dmitrijem Czudinowem i to jest bardzo dobre zestawienie.

przemo663

Postponiedziałek, 18 lut 2019, 14:58

Patryk Szymański - Robert Talarek

Szymański na totalnym zakręcie i dostaje Talarka - gdzie powiedzmy sobie szczerze, faworytem nie będzie. Wóz albo przewóz.

Poniżej opinia yale:

Obrazek

I pomijając oczywisty spór na linii AW - MB to jest to ogólnie ciekawy temat do dyskusji, tzn. co robić, jak prowadzić takich zawodników jak Szymański, którzy na pewnym etapie prowadzenia zawodzą. Wiemy wszyscy jaką filozofię prowadzenie wyznaje A. Wasilewski, a zestawienie Szymański - Talarek to jest z kolei przeciwny biegun. Patrząc tylko po "kibicowsku" - fajne zestawienie - ale z punktu widzenia kariery PS - nie wiem czy nie jedno z gorszych jakie można wziąć.

Duncan

Postponiedziałek, 18 lut 2019, 20:57

Przemo, to jest bardzo szerokie "jak prowadzić zawodników, którzy zawodzą". Zależy gdzie, zależy kogo, zależy jak zawodzą. W Anglii, Meksyku czy Stanach gdzie zawodników profi są praktycznie tysiące, a takich Szymańskich setki należałoby wzruszyć ramionami na to zestawienie. Natomiast u nas każdy solidny zawodnik wart jest pochylenia się tym bardziej, ze np. omawiany Szymański trzy lata temu boksował dużo lepiej. Potem chyba trzech trenerów w ciągu dwóch lat, brak startów... trzeba stabilizacji, 1-2 łatwiejszych walk i za rok Talarek.

P.S
A Borek nie zarzekał się, ze Talarek u niego na gali nie wystąpi ? Bilety ch... idą ?

przemo663

Postwtorek, 19 lut 2019, 12:03

Wiem, że to bardzo szerokie i też w każdym przypadku trzeba rozpatrywać indywidualnie.

Powiem tak - gdyby MB był promotorem Szymańskiego i dał mu Talarka po takiej walce jak ostatnio, to bym to jednoznacznie skrytykował. Natomiast on po prostu organizuje swoją galę, zawodnik [jego obóz] podpisuje kontrakt albo nie podpisuje. Moim zdaniem PS popełnia błąd, bo nawet jeśli wygra, to Talarek nie jest nazwiskiem, które jakoś odmieni jego karierę i pchnie go na inny poziom. A ryzyko wtopy i może nawet końca kariery - spore.

Pytanie czy powinniśmy oczekiwać od promotorów/organizatorów "ogólnej troski o polski boks". W sensie czy ktoś nieopiekujący się bezpośrednio karierą danego zawodnika/niezwiązany kontraktem powinien troszczyć się o jego karierę. Polski boks jeśli chodzi o potencjał ludzki to straszna bieda, ale mimo wszystko w praktyce takie podejście do tematu jest chyba zbyt idealistyczne.

Duncan

Postczwartek, 21 lut 2019, 16:53

Nick Mazurek przygotowuje się w LA do występu w Polsce. Niby na czerwiec.

Duncan

Postpiątek, 22 lut 2019, 20:57

16:25
https://www.youtube.com/watch?v=K31t_pNjABI

Mati straszy Balskiego sądem gdyż ten powiedział, ze mu nie ufa. Mati uznał to za "niszczenie jego wizerunku" i grozi Sądem. :lol: :lol: :lol:

Tym czasem Balski odnalazł się w WCA (22.02) gdzie "nie trenuje, ale rozmawiam"
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... OnuZXd4_jc

przemo663

Postponiedziałek, 25 lut 2019, 12:18

Wach zawalczy z Bakole i myślę, że jest to bardzo w porządku zestawienie na jak na występ gościnny Wacha.

Duncan

Postponiedziałek, 25 lut 2019, 13:54

Bakole jest skrojony pod Wacha - jest wolny, bije pojedynczo, nie porusza się na boki. Bije mocno, ale Wacha już nie tacy nie tak mocno bili ;) . Dobry matchmaking jak na oponenta Polaka na galę w Polsce. Solidny.

przemo663

Postponiedziałek, 25 lut 2019, 14:16

Tu trzeba patrzeć pod kątem ewentualnego widowiska, a nie "prowadzenia kariery", bo Wach ma 40 lat na karku, jest uznanym gatekeeperem w HW i on swoje walki jeszcze dostanie. Dobrać mu rywala, żeby to jakoś wyglądało nie jest łatwo. Fajnie, że wzięli sporego Kongijczyka, który jest ofensywny, dziurawy i de facto będzie walczył o życie. Tzn z pięściarzami z Afryki to jest loteria pod względem motywacji i formy, ale na papierze wygląda to naprawdę dobrze.

Red Skull

Moderator

Ostatnie tango - 6 kwietnia br. Katowice

Postsobota, 6 kwi 2019, 16:31

Obrazek

Karta: http://boxrec.com/en/event/783379

Ja oglądam, z plakatu wynika, że Adamek może wbiec z krzesłem ratując np. Wacha jak w wrestlingu.

EDIT: postaram się tutaj pisać w miarę na bieżąco.

1- Rzadzkosza nie widziałem całej walki, zauważyłem tylko kontuzje i to, że miał problemy z kontrolowaniem ringu, pozdrowienia dla brata,

2 - tych młodzików walczących o międzynarodowy pas cafe futbol nie widziałem w ogóle w ringu ale poza, mają modne fryzury (bez sarkazmu),

3 - Norbert odbił kartę z gym-manem z Chicago czy skądś tam, powinien mu rozjechać bebechy hakami, mina i podejście w niektórych starciach jakby miał pierwszą zmianę po nockach,

4 - hah! coś mnie podkusiło, żeby dzisiaj obejrzeć tę galę, coś niesamowitego co odstawił Talarek Borkowi, up and down. Oczywiście też Szymańskiemu. Utalentowana gimbaza przegrała z człowiekem z jajami i świetnym narożnikiem,

5 - Bakole do końca drugiej rundy wygląda przy Wachu jak dwumetrowy Luis Ortiz...

6 - ...w fuzji z Samem Peterem,

7 - małe szanse, aby Wach to wygrał, zmęczony, sprawia wrażenie rozbitego, 40 lat...

8 - Ta rozmowa Bakole z Borkiem musiała wyglądać tak: "Mr Mati, you know, i am ready to knock the fuck out this m*r, sign me in", a Wach na to - co, przyjedzie jednak mudźin? Od samego początku źle, bez nóg, lewy nie pracował przy zejściu gdzie powinien doprawiać długim prawym na łeb, ech, słuszna decyzja Gortata, zresztą patrz pkt 7,

9 - Panowie, nowy mistrz Polski HW, jak to powiedział Adam Kownacki - taki Olisadebe :lol:

Obrazek

10 - A to jednak Kownacki jest gościem specjalnym, to o co chodziło z tym Adamkiem na plakacie?

11 - cosplayer M. Buffera musi jeszcze popracować ale z tym garniakiem jest o jeden krok do przodu,

12 - Jonak jeszcze będzie miał czas, by wyczuć dystans i kiedy bić obszerniejsze, spokojnie, boję się tylko o kontuzje...

13 - Jednak A. Kostyra wciąż niezawodny, Parzęczewski wypluwa gwizdy przy popisach "z cieniem" ale dla PANA ANDRZEJA to powietrze jest przecinane, tak jak kiedyś gdy był w spodku i coś tam coś tam, szanuję,

14 - Jonak ma u mnie duży plus za dyscyplinę, że trzyma tę rękawice przy twarzy, szybko powraca po tych swoich uderzeniach obszernych, rywal bardziej skomplikowany boksersko delikatnie rzecz ujmując...

15 - Ale bardzo duża dyscyplna panuje pod czaszką Robinsona, co musi przyjąc to przyjmuje ale co do zasady nie wdaje się w bójkę i unika dawania Polakowi nadmiernej szansy,

16 - Czy Jonak powołując się na "niepisane zasady", że ściany pomagają u gospodarza wskazuje, że została złamana pewna dyscyplina patologii, raczysko które zjada ten sport, dobrze zrozumiałem?

17 - Brawo Parzęczewski! W końcu udany matchmaking z tej gali.

That's all folks!

przemo663

Postsobota, 6 kwi 2019, 20:53

Walka Szymańskiego z Talarkiem jest tak absurdalna na tylu poziomach, że aż ciężko zebrać myśli. Patrząc tylko pod kątem emocji - najlepsza walka na polskich ringach w historii naszego profi. Trudno mi w tej chwili odpowiednio zbalansować tę cząstkę kibicowską z tą pragmatyczną. To będzie pojedynek, który będą pamiętać za granicą (przynajmniej jeśli chodzi o ortodoksów), z drugiej - mam nadzieję, że obaj nie zapłacą zbyt dużej ceny.

Red Skull

Moderator

Postsobota, 6 kwi 2019, 20:58

Zdrowotnie, bo Szymanski w wieku 25 zakończył karierę...

przemo663

Postsobota, 6 kwi 2019, 21:09

No mam nadzieję, że to się jakoś naprawdę poważnie zdrowotnie na żadnym z nich nie odbije...

EDIT: Wach - Bakole. Mimo wszystko jestem zaskoczony. Spodziewałem się, że Bakole będzie miał dobry początek, siądzie kondycyjnie koło 5-7 rundy i walka będzie w okolicach 96-94 dla jednego, bądź drugiego - czyli w praktyce dla Wacha. Bakole dobrze rozłożył siły, przewagę szybkości miał olbrzymią - większą niż zakładałem. Mariusz totalnie bez "oczka", będzie już mocno z górki.
Następna strona

Powrót do Boks w Polsce