Teraz jest środa, 26 cze 2019, 09:57

Boks-telewizje w Polsce

• Autor
  • Wiadomość

Duncan

Boks-telewizje w Polsce

Postczwartek, 6 cze 2013, 21:48

Jest Polsat, poza tym Orange Sport. Canal Plus jeszcze jest w boksie ?

Jaką ofertę ma Orange ? Jest szansa na wejścia jeszcze jakiegoś dużego przekaźnika ?

TomEn

Moderator

Re: Boks-telewizje w Polsce

Postczwartek, 6 cze 2013, 22:25

jak dla mnie, na dziś najlepszą ofertę dotyczącą sportów walki ma zdecydowanie Orange

przemo663

Postpiątek, 7 cze 2013, 12:21

Orange oprócz bokserskich gal Showtime ma UFC, mniejsze polskie gale boks i MMA. Robią naprawdę fajną robotę.
Ja bardzo żałuję, że nie mają miejsca jako kanał sportowy przy okazji tej naziemnej telewizji cyfrowej. Zamiast tego jest taki szajs jak Polsat Sport News i zdaje się, że nijakie TVP SPort.

Modero

Postsobota, 8 cze 2013, 13:21

Orange posiada najbogatszy ekwipunek. Zdecydowanie. Ciekawiło mnie wcześniej, jaką polską grupę wybiorą do transmisji ich gal. Wybrali Najmana, są też powtórki imprez Snarskiego. Wczoraj Ryszard Skórka zorganizował gale, z pomogą Najmana i Głowackiego.

Zauważyliście na przykładzie Polsatu, że coś się w polskich telewizjach zmienia przez pryzmat boksu? Jeszcze kilka lat temu Polsat z transmisjami zagranicznych gal rządził w Polsce. Był Floyd, Marquez, Mayorga i reszta. A Polska? Transmisje gal yale. I tyle. Jedyny problem Polsat miał chyba z Kliczkami, bo raz byli na C+, a czasem zostawało oglądanie na RTL.

Zobaczcie teraz. Polsat mocno postawił na polskie gale, a transmisji z amerykańskich, światowych gal coraz mniej. Doszedł Babilon, którego gale wcześniej transmitowały regionalne TVP i przez jakiś okres C+. Niedawno Gmitruk ruszył ze swoim projektem, choć mam wrażenie, że skończy się to jak z ostatnią i jedyną większą galą Portfela w Rzeszowie (czerwiec ubiegłego roku). Czyli fiaskiem, bo Dariusz W. potem tego poziomu nie powtórzył. Polsat - polska. Dochodzą jeszcze rzecz jasna gale Suerlanda. Jest też Rosja.

A Orange? Umacnia się. Poszerzają ramówkę dot. boksu i sportów walki. Zaczęli bodajże od UFC, kończąc na Floydzie. Ciekawie to wygląda. Z tego, co słyszałem to dalej przy tym zostaną.

Jak myślicie, z czym Polsat może ruszyć w najbliższym czasie? Gale Top Rank, a może pójdą w inny rynek? Coś nowego w Niemczech? SES? Choć chyba akurat oni są dogadani od kilku lat z Eurosportem. Sam nie wiem.

Duncan

Postsobota, 8 cze 2013, 13:30

Top Rank nie na europejski rynek. Tam są praktycznie sami mali ludzie. I najśmieszniejsze, że najlepszy z nich a więc Rigo jest uważany przez Aruma jako zło konieczne.

Prędzej Main Event bo tam jest Jennings, Głazkow, Chambers, Adamek, Cunningham czy nawet ten freak Kownacki. A z małych też efektowni Curtis Stevens czy Joel Julio.

Modero

Postsobota, 8 cze 2013, 13:42

Duncan napisał(a):Top Rank nie na europejski rynek. Tam są praktycznie sami mali ludzie. I najśmieszniejsze, że najlepszy z nich a więc Rigo jest uważany przez Aruma jako zło konieczne.

Prędzej Main Event bo tam jest Jennings, Głazkow, Chambers, Adamek, Cunningham czy nawet ten freak Kownacki. A z małych też efektowni Curtis Stevens czy Joel Julio.

Duncan, zauważ jednak że gala w Betlehem (Cunn-Adamek, Glazkow-Hamer) była transmitowana w Orange. W kwietniu Fury boksował w USA z USS. Wtedy również transmisja była w Orange. Ciekaw jestem, czy będzie rywalizacja o prawa do transmisji.

przemo663

Postsobota, 8 cze 2013, 13:55

Zdaje się, że na Orange Sport też swego czasu pokazywano ESPN Friday Nights. Tylko, że to jest nisza. Duva i NBC robią z kolei naprawdę super robotę zwłaszcza z punktu widzenia takich bardziej zaawansowanych fanów i miłośników wagi ciężkiej. Jennings, Scott, Głazkow, Fury, Chambers, Adamek. Jest co oglądać.

yale

Postsobota, 8 cze 2013, 17:31

Sprawa jest prosta. Polsat postawil i to mocno na polski boks, przestal kupować większość gal z zagranicy, pokazuje gal które sa objęte stalymi kontraktami. Statystyki sa bardzo proste do czytania polski boks bije na łopatki każdy boks zagraniczny. Dlatego zrobilo się miejsce dla Orange.

Od 2014 Polsat będzie transmitowal ok 15 polskich gal bokserskich rocznie....i to jest wielki sukces...pamiętam prawie jak wczoraj jak jezdzilem do Piaseczna (tam wtedy była siedziba Polsatowskiej redakcji sportowej) i przekonywałem, prosiłem żeby boks dostal szanse....dostal i jej nie zmarnowal. Było to 7-8 lat temu !

TomEn

Moderator

Postsobota, 8 cze 2013, 18:08

Teraz jest popyt ogólnie na sporty walki, warto z tego korzystać. Oczywiste jest, że kraj potrzebuje swoich bohaterów, nie ważne czy poziomu międzynarodowego czy też lokalnego. Rynek jest bardzo duży jeśli chodzi o ilość wydarzeń, Orange świetnie się w niego wpasowało, dzięki czemu ze stacji, którą oglądał mało kto stopniowo przebijają się do widza, który kojarzy ich nie jako kolejny kanał a właśnie kanał oparty na sportach walki.

U Polsatu ludzie Yale, KSW, Babilon, MMA ATTACK, w Orange boks międzynarodowy, UFC, mniejsze polskie gale MMA... ja się cieszę bardzo z szerokiego wyboru.

elmerhiggins

Postpiątek, 14 cze 2013, 20:00

Canal+ bardzo sporadycznie, był ostatnio chyba Prizefight, nie wiem czy NC+ nie ma coś wspólnego czasem z G. Proksa? Jakieś specjalne powiązanie?

Pamiętajcie też o nowym kanale Fight Klub gdzie boks leci niemal na okrągło, póki co live nie ma, ale z poślizgiem 1-2dniowym potrafią pokazać jakaś ciekawą walkę której nie pokazali główni gracze na rynku http://fightklub.pl/

Modero

Postsobota, 15 cze 2013, 12:48

elmerhiggins napisał(a):Canal+ bardzo sporadycznie, był ostatnio chyba Prizefight, nie wiem czy NC+ nie ma coś wspólnego czasem z G. Proksa? Jakieś specjalne powiązanie?

Pamiętajcie też o nowym kanale Fight Klub gdzie boks leci niemal na okrągło, póki co live nie ma, ale z poślizgiem 1-2dniowym potrafią pokazać jakaś ciekawą walkę której nie pokazali główni gracze na rynku http://fightklub.pl/

Zapytałeś o NC+. Na nSporcie lecieli i Sosnowski i Proksa. Gale w Schwerinie, na której boksował Zegan, a z Dimitrenko walczyć miał Albert, transmitowało już N Sport. Potem był Prizefighter z udziałem Sosny. Nie pamiętam czy jego drugi występ na kolejnej edycji turnieju nie był przypadkiem rejestrowany także na N. Grzesiek Proksa był promowany tam jeszcze mocniej. Dwie obrony tytułu, wszystko live, Gabriel Waliszko w UK na walkach Grześka z Hope'm, materiały z walki z Gołowkinem. Również live. Sporo tego. Pomiędzy pojedynkami dużo promocji. Dłuższe wywiady, reportaże.

Dawid

Postśroda, 4 gru 2013, 12:06

Ten weekend jest mega jeśli chodzi o transmisje u nas.
Piątek
Orange sport :
15.00 Walka o mistrzowskie pasy federacji IBO i WBA w Perth - waga piórkowa: Chris John - Simpiwe Vetyeka
20.15 gala w Białobrzegach ( Głażewski, Sołdra, Cieślak )
23.55 UFC i Jotko vs Santos

Polsat Sport :
Noc z piątku na sobotę godz 3.30 Fragomenii-Włodarczyk

sobota
Orange sport :
Powtórki z UFC w godz 10.10 , 11.10, 12.10
Powtórka Białobrzegów - 15.10
W nocy z soboty na niedzielę od 2.00 Boks: Walka o mistrzowski pas federacji NABF w Nowym Jorku - waga półśrednia: Zab Judah - Paul Malignaggi, ( Trout vs Lara , Walka Alexandra z Porterem )

Polsat Sport :
Powtórka Włodarczyk vs Fragomenii o 11.00
19.30 KSW 25 a w Polsacie Otwartym o 20.05

Polsat Sport Extra od 2 w nocy z soboty na niedziele Rigondeaux vs Agbeko.

niedziela

Orange Sport:
Powtórki gali Judah vs Malignaggi w godzinach - 9.10, 10.10, 11.10.

Polsat sport:
Powtórka KSW od 9.00 i od 19.30.

H?

Postpiątek, 6 gru 2013, 17:10

Orange Sport pokazuje lepsza gale w nocy w sobotę niż Polsat Sport. Jak Małolepszy będzie to komentował to nie dam rady tego obejrzeć. To jest jedyny komentator, którego nie daje rady słuchać. Pindera albo Kostyra pewnie w PS. Gala z Brooklyn jest piekielnie mocno obsadzona:

super middleweight Sakio Bika SC Anthony Dirrell 12

welterweight Paul Malignaggi SC Zab Judah 12

welterweight Devon Alexander SC Shawn Porter 12

light middleweight Erislandy Lara SC Austin Trout

W piątek jeszcze WSB: Hussars Poland vs Baku Fires (TVP Sport godz. 20:00)

Powrót do Z cygarem o boksie