Teraz jest środa, 26 cze 2019, 10:00

Jak się rodził boks zawodowy w Polsce

• Autor
  • Wiadomość

Kenig

Jak się rodził boks zawodowy w Polsce

Postśroda, 4 gru 2013, 22:27

Chodzi mi o początki współczesnego boksu zawodowego w Polsce. W czasach gdy powstawały zręby naszej aktualnej sceny bokserskiej oglądałem boks, lecz nie interesowała mnie jego biznesowo-promotorska otoczka. Czy któryś z kolegów mógłby przybliżyć mi choć pokrótce tamte czasy? Jakie wtedy istniały grupy, jak to się stało, że KnockOut Promotions tak się wysforowało przed konkurencję i czy można wyodrębnić okres kiedy to nastąpiło? Z góry dziękuję.

Duncan

Re: Jak się rodził boks zawodowy w Polsce

Postczwartek, 5 gru 2013, 21:50

Kenig napisał(a):Chodzi mi o początki współczesnego boksu zawodowego w Polsce. W czasach gdy powstawały zręby naszej aktualnej sceny bokserskiej oglądałem boks, lecz nie interesowała mnie jego biznesowo-promotorska otoczka. Czy któryś z kolegów mógłby przybliżyć mi choć pokrótce tamte czasy? Jakie wtedy istniały grupy, jak to się stało, że KnockOut Promotions tak się wysforowało przed konkurencję i czy można wyodrębnić okres kiedy to nastąpiło? Z góry dziękuję.

Pierwszą galę w Polsce boksu zawodowego we współczesnym wydaniu stworzył Kulej z main event Przemka Salety. Potem Zbarski na Wybrzeżu i Gmitruk. Jakieś 2-3 lata później firma KnockOut Promotions założona przez AW i Przemka Saletę, który miał być jej twarzą i koniem pociągowym.

Duncan

Re: Jak się rodził boks zawodowy w Polsce

Postczwartek, 5 gru 2013, 23:10

A grup-kwiatków było od ch. Naprawdę. Roleski Team (była grupa m.in Rafała Jackiewicza), bydgoska Arena, coś tam w Poznaniu, Nowym Sączu...

I te nazwy Polish Boxing Promotions, Panix Europe :lol: 8-)

Powrót do Z cygarem o boksie