Teraz jest środa, 18 wrz 2019, 15:26


Jak się rodził boks zawodowy w Polsce

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Kenig

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 16:30

Jak się rodził boks zawodowy w Polsce

Postśroda, 4 gru 2013, 22:27

Chodzi mi o początki współczesnego boksu zawodowego w Polsce. W czasach gdy powstawały zręby naszej aktualnej sceny bokserskiej oglądałem boks, lecz nie interesowała mnie jego biznesowo-promotorska otoczka. Czy któryś z kolegów mógłby przybliżyć mi choć pokrótce tamte czasy? Jakie wtedy istniały grupy, jak to się stało, że KnockOut Promotions tak się wysforowało przed konkurencję i czy można wyodrębnić okres kiedy to nastąpiło? Z góry dziękuję.
Offline

Duncan

  • Posty: 1162
  • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:17

Re: Jak się rodził boks zawodowy w Polsce

Postczwartek, 5 gru 2013, 21:50

Kenig napisał(a):Chodzi mi o początki współczesnego boksu zawodowego w Polsce. W czasach gdy powstawały zręby naszej aktualnej sceny bokserskiej oglądałem boks, lecz nie interesowała mnie jego biznesowo-promotorska otoczka. Czy któryś z kolegów mógłby przybliżyć mi choć pokrótce tamte czasy? Jakie wtedy istniały grupy, jak to się stało, że KnockOut Promotions tak się wysforowało przed konkurencję i czy można wyodrębnić okres kiedy to nastąpiło? Z góry dziękuję.

Pierwszą galę w Polsce boksu zawodowego we współczesnym wydaniu stworzył Kulej z main event Przemka Salety. Potem Zbarski na Wybrzeżu i Gmitruk. Jakieś 2-3 lata później firma KnockOut Promotions założona przez AW i Przemka Saletę, który miał być jej twarzą i koniem pociągowym.
Offline

Duncan

  • Posty: 1162
  • Dołączył(a): środa, 5 cze 2013, 07:17

Re: Jak się rodził boks zawodowy w Polsce

Postczwartek, 5 gru 2013, 23:10

A grup-kwiatków było od ch. Naprawdę. Roleski Team (była grupa m.in Rafała Jackiewicza), bydgoska Arena, coś tam w Poznaniu, Nowym Sączu...

I te nazwy Polish Boxing Promotions, Panix Europe :lol: 8-)

Powrót do Z cygarem o boksieKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość