Teraz jest środa, 26 cze 2019, 09:59

R.I.P. HBO Boxing

• Autor
  • Wiadomość

Red Skull

Moderator

R.I.P. HBO Boxing

Postsobota, 19 sty 2019, 10:20

HBO Boxing po 45 latach zaprzestaje seryjnej produkcji transmisji wydarzeń bokserskich, Jim Lampley w swoim stylu, imho histerycznie, żegna się z widownia ale oczywiście miał do tego prawo.

https://www.youtube.com/watch?v=vjdnJPENitM

Oglądalność była tragiczna, pomimo coraz większych cięć w budżecie, co było przecież widać, HBOB nie zarabiało na swoje utrzymanie i tak to się musiało skończyć. Do tego jeszcze całkiem niedawno TOP Rank podpisało kontrakt z ESPN. Peter Nelson z HBO Sports jednak nie wyklucza, że boks wróci na antenę HBO na pojedyncze walki.

https://www.nytimes.com/2018/09/27/spor ... oxing.html

EDIT Poza tym skoro HBO Sports to platforma do opowiadania historii to faktycznie niewielu z pięściarzy ostatnich lat miało cokolwiek do powiedzenia.

przemo663

Re: R.I.P. HBO Boxing

Postsobota, 19 sty 2019, 13:05

Z jednej strony szkoda, bo dla w zasadzie każdego kibica to jest po prostu kawał historii i to takiej "grubej". Z drugiej to właśnie za panowania Nelsona zaczął się stopniowy zjazd. Pożegnanie to był pogrzeb i to taki organizowany przez Urząd Miejski.

Teraz czeka nas rok/dwa rywalizacji ESPN/DAZN/PBC i będzie to moim zdaniem okres przejściowy. Na dłuższą metę nie sądzę, żeby to się utrzymało w takiej formie jak dziś. Albo ktoś się wykruszy, albo zmieni się format. Na tę chwilę mocno to wszystko rozwodnione. Za oglądanie gal DAZN powinni póki co dopłacać.

Gwahlur

Re: R.I.P. HBO Boxing

Postsobota, 19 sty 2019, 13:19

Red Skull napisał(a):Jim Lampley w swoim stylu, imho histerycznie, żegna się z widownia ale oczywiście miał do tego prawo
Jim Lampley to bardzo emocjonalny człowiek, dlatego bardzo dobrze sprawdzał się w roli emocjonalnie komentującego pojedynki "blow by blow". Ja lubie te jego cechę, te jego "płaczliwość" bo w świecie mediów pełnym kłamstwa, sztucznosci i pozerstwa jego głos dławiący sie od emocji i łzy w oczach sa prawdziwe i uczciwe jak skurwysyn. Do tego jest to zarażliwe, pamiętam jak Lampley żegnał na antenie kolegę od wielu lat pracującego przy galach HBO. Zrobił to wówczas tak przejmująco, że aż mnie, kogoś kto o tym zmarłym słyszał pierwszy raz w życiu, ogarnał żal i poczułem ścisk w gardle, Pamięć mi podpowiada, że było to na gali gdzie walczyli Paul Williams i Chris Arreola. Pamieć mi podpowiada że chyba Williams-Wright, ale boxrec twierdzi że to niemożliwe i wskazuje na Williams-Martinez I.

Nie można jednak zapomnieć, że HBO oprócz pieknego opakowania w jakim prezentowało boks, również zabijało pięściarstwo. PPV. Aby boks rósł w siłę musza go ogladać biedne dzieciaki i się nim ekscytować, bo to właśnie w większości z biednych dzieciaków wyrastają potem mistrzowie, kodowanie HBO a w szczególności PPV powoduje, że najlepszy, najbardziej emocjonujący, najbardziej "boksotwórczy" boks nie jest ogladany przez biedne dzieci. Czytałem że z powodu PPV juz w czasie legendarnych, niesamowitych pieściarsko lat 90-tych sale bokserskie zaczeły powoli się wyludniać.

DAZN to dla boksu też patologia, bo trzeba płacić za jego ogladanie, ale ponieważ trzeba za niego płacić duzo mniej niż za PPV HBO czy Showtime, to i patologią jest dużo mniejszą. Ponieważ płacenie za boks to patologia, która go niszczy, to ja nigdy nie zapłacę za PPV. Nie zapłacę choćby był to pojedynek na miarę pierwszej walki Alego z Frazierem i kosztowało to jedynie 99 groszy. Nie zapłacę.

ps mam nadzieje, że to nie załamie kariery Maxa Kellermana, ktory jest jednym z najlepszych komentatorów boksu w historii

Powrót do Z cygarem o boksie