Teraz jest środa, 18 wrz 2019, 15:23

Boxrec

• Autor
  • Wiadomość

H?

Re: Boxrec

Postśroda, 19 cze 2013, 18:03

Boxrec nie jest ani sportowo najlepszym zestawieniem, odzwierciedleniem top10-20, bo od niego lepsze są niektóre rankingi branżowych stron, ani nic nie znaczy w boksie biznesowo, bo nie gwarantuj walki o pas. Więc istotnie jest do niczego. Jest tyle samo wart jakbyś zrobił kartkę ze swoim top20 i powiesił nad biurkiem. Bokserowi widniejącemu na twojej liście nad biurkiem nic to nie daje tak samo jak miejsce w boxrecu. Do tego co pisał Matys dużo niedzielnych kibiców myśli że to ranking jak w skokach narciarskich ranking FIS. Boxrec uwzględnia porażki PacMana z Bradleyem, czy Arslana z Huckiem. Szkoda w ogolę trzeć klawisze w klawiaturze na ten rating dla laików. Szkoda że takie banały trzeba tłumaczy na tym forum, bo czuje się jak na orgu.

Matys

Postśroda, 19 cze 2013, 18:16

przemo663 napisał(a):Zdaje się, że widziałem gdzieś informacje w PL opierające się na fightmatrixie. Nawet nie wiem czy KSW się jakoś kiedyś nie chwaliła miejscem Mameda na świecie w domyśle podpierając się właśnie fightmatrixem.

Wpisałem sobie w google i faktycznie, pojawiają się takie tematy, na razie raczej w mediach "onetowych" a i komentarze skądinąd znajome :)
Pudzian sto pozycji przed Uszolem i prawie rowno z Jurasem ? Dobry kawal.

to ranking komputerowy, myślałem, że pisząc o tych rankingach po raz n-ty nie muszę tego dodawać

:lol:

H?

Postśroda, 19 cze 2013, 18:21

Widać ludzie siedzący w mma również krytykują tego typu rating w swojej dyscyplinie. W boksie natomiast laictwo zakorzeniło się niestety na dobre.

gazda

Postśroda, 19 cze 2013, 20:53

Boxrec przybliza wartosc zawodnikow wedlug okreslonego algorytmu. Jesli ktos narzeka, ze jest niemiarodajny to moze ulozyc wlasne rownanie wedlug ktorych beda licozne punkty i probowac je wprowadzic w zycie.
Z reszta nie ma o czym dyskutowac bo ci, ktorzy narzekaja na boxrec i tak na niego od czasu do czasu wchodza wiec chodzby dlatego jest on przydatna rzecza.
Inna sprawa jesli ktos posluguje sie tym rankingiem jako wyrocznia. Boxrec jest przydatny bo moze ukierunkowac kogos jesli chce ocenic danego zawodnika, ale prawdziwa weryfikacja zawsze wychodzi podczas ogladania i co tu wiecej pisac...

elmerhiggins

Postponiedziałek, 1 lip 2013, 02:10

Babiloński w wywiadzie na org, przed galą w Ostródzie, komplementując rywala Głażewskiego zaznaczył m.in że ten jest wysoko na boxrec. Miło mi więc powitać Pana Tomasza - promotora, matchmakera - na moim pokładzie laików którzy patrzą na boxrec! Nawet mimo tego że kontekst w którym użył go Babiloński nie zgadza się z moją definicją i tym jak i co czytać na boxrec, ale zawsze raźniej.. 8-)

Gwahlur

Postponiedziałek, 1 lip 2013, 05:45

elmerhiggins napisał(a):Babiloński w wywiadzie na org, przed galą w Ostródzie, komplementując rywala Głażewskiego zaznaczył m.in że ten jest wysoko na boxrec. Miło mi więc powitać Pana Tomasza - promotora, matchmakera - na moim pokładzie laików którzy patrzą na boxrec!

Babiloński wcale nie musi poważnie traktować ranking Boxrec. Babiloński jest BIZNESMENEM. Babiloński może ranking boxrec uważać za gówno, ale jednocześnie zdawać sobie sprawę z tego, że Bokser.org wychował w Polsce pokolenie boxrec-analfabetów, a ponieważ on chce... jak najwięcej zarobić na tych boxrec-analfabetach, to uważając ranking boxrec za gówno, może jednocześnie podkreślać miejsce rywala Głażewskiego w nim PONIEWAŻ TAKA INFORMACJA MOŻE SIĘ SPRZEDAĆ wśród boxrec-analfabetów.

Nawet gdyby Babiloński szanował ranking boxrec, to nie świadczyłoby to dobrze o tym rankingu, tylko... źle o Babilońskim. To by znaczyło że antyedukacja w Polsce sięga coraz wyżej. Że ryba psuje się od głowy. Skoro są lekarze (sic!) którzy twierdzą że prezerwatywa nie zmniejsza ryzyka zarażeniem HIV i stają oni przed komisjami lekarskimi które zastanawiają się czy odebrać im uprawnienia, to mogą być i promotorzy szanujący ranking boxrec.

Jobi

Postponiedziałek, 1 lip 2013, 17:18

Dla mnie ranking boxrec jest w miarę ok.Z grubsza dobrze ukazuje czołówkę danych kategorii,a że jacyś journeymani są za nisko i powinni być np.25 a nie 55 to ma małe znaczenie dla mnie.

przemo663

Postwtorek, 23 wrz 2014, 11:03

Mieliśmy swego czasu tutaj burzliwą dyskusję o rankingach Boxrec. Wstawię tu tylko zestawienie kat. cruiser, stan na 23.09.2014 :lol:

Obrazek
Poprzednia strona

Powrót do Z cygarem o boksie