Teraz jest sobota, 17 lis 2018, 04:29

Kto może pokonać Caina Velasqueza ?

• Autor
  • Wiadomość

Dawid

Kto może pokonać Caina Velasqueza ?

Postśroda, 13 lis 2013, 16:10

Mający meksykańskie korzenie mistrz UFC w wadze ciężkiej, na dziś dzień nie ma sobie równych. Po pierwszej przegranej walce z Juniorem Dos Santosem, Velasquez dwukrotnie zrewanżował się Brazylijczykowi. Uczynił to w taki sposób, że Junior może mieć problemy z zebraniem swojej kariery do kupy. Cain porozbijał go niemiłosiernie, stłamsił a po ostatnim triumfie oblizał ściekającą z nosa krew , pomyślałem sobie wtedy ( ale ten facet jest groźny, charakterny, w oktagonie wręcz jebnięty). Ten reprezentujący Stany Zjednoczone fighter przypomina mi starożytnych Gladiatorów, używając prostych słów gość wydaje się nie do zajebania. Porażka w 2011 r. z Juniorem zdecydowanie jeszcze go wzmocniła, Cain poprawił boks, potrafi mocno uderzyć zarówno lewą jak i prawą ręką, zapasy zawsze miał znakomite, do tego ta agresja, kondycja, znoszenie obciążeń jakich nikt nie znosi o czym mówi każdy kto z nim trenował. Czy jest jakiś zawodnik mma który może z nim wygrać ?

W Kwietniu 2014 Cain Velasquez (13-1 MMA, 11-1 UFC) ma podobno walczyć z Fabricio Werdumem (17-5-1 MMA, 5-2 UFC), który sprawił kiedyś wielką niespodziankę zmuszając do poddania Fiodora Emalienenko. Gala UFC 172 ma odbyć się w Meksyku, miejscu które jest bliskie sercu Caina. Ja nie widzę szans Fabricio, Velasquez stał się zbyt mądry aby dać się głupio złapać. Do niedawna uważało się, że problemem dla niego może być dobry uderzacz, jednak Velasquez nauczył się nawet boksersko ogrywać Juniora Dos Santosa, zrobił postępy nauczył się zwodów, dobrej pracy jabem i lepszych obron. Brazylijczyk często jest wymieniany w gronie najlepszych " bokserów w mma ", choć wiadome, że boks tam jest inny, to miał górować w tym elemencie nad rywalem, tak nie było. Cain ładnie wplatał uderzenia, pomiędzy zwody i próby obaleń.

Daniel Cormier jest zawodnikiem , który uważam mógłby nawiązać walkę z mistrzem, ale on tego nie chce, Cain jest mu zbyt bliski, wiele mu zawdzięcza i w drugą stronę jest to samo. Na pytania odnośnie ich ewentualnego starcia Velasquez odpowiedział " Nie chciałbym walczyć z Danielem, on jest moim trenerem, i przyjacielem ".

Ostatnio posypał się Ali Overeem , którego część kibiców gloryfikowała i uważała za przyszłego pogromcę najlepszych w UFC, Antonio Silva został pobity dwa razy, naprawdę nie wiem kogo zaproponują Cainowi jak rozbije Werduma...

Alan z Kac Vegas

Re: Kto może pokonać Caina Velasqueza ?

Postśroda, 13 lis 2013, 16:43

Na dzisiaj największe szanse dawałbym chyba Cormierowi, tylko on celuje podobno w lhw. Jeżeli nie Cormier, to może Jones przejdzie do hw, bo takie zamiary tez podobno były. Doświadczony i wprawiony w bojach Barnett, który ostatnim czasie zaskoczył wygrywając z Mirem, tez nie byłby głupim rywalem dla Velasqueza.

Dawid

Postśroda, 13 lis 2013, 17:05

Barnett i Mir obaj przegrani z Cormierem :) Daniel ewidentnie byłby najlepszym kandydatem, ale jeśli Cain jest mistrzem to tak Cormier chce zejść niżej , aby z nim nie walczyć a interesuje go tytuł. Tylko czy to realne ?

Cormier jeszcze z czasów Olimpiady miał problemy z nerkami robiąc limit w zapasach i nie wiem jak zniósłby to teraz. Tam startował do 96 kg. Dziś waży koło 108 kg a półciężka w mma to 93 kg. Uważam, że jeśli cierpiał na ostrą niewydolność nerek ponowne takie próby byłyby jakąś głupotą.

Jon Jones natomiast ostatnio dał dosłownie mega walkę z Alexandrem Gustafssonem, bardzo chciałbym rewanżu. Jones był straszliwie porozbijany, rywal znakomity, Szwedowi pomagał w przygotowaniach Janek Błachowicz , który teraz też jest w Szwecji i trenuje do KSW 25.

JackDr

Moderator

Postśroda, 13 lis 2013, 20:11

A mi się wydaje, że Werdum może sprawić problemy Cainowi.
Oczywiście Amerykanin będzie wielkim faworytem, ale przestrzegałbym przed skreślaniem Werduma. On zrobił w ostatnich latach niesamowite postępy i to nie jest już zawodnik jednowymiarowy.
W ostatnich kilku latach tylko 1 porażka - ze skoksowanym Alim, w dodatku dosyć dyskusyjna (śmieszne było jak zapraszał Overeema do parteru, a ten go wołał do góry :D), dla mnie minimalnie, ale konina tą walke wygrał. Bardzo widoczny jest progres umiejętności stójkowych, boks na naprawdę dobrym poziomie, do tego najlepszy parter z dołu. Poza tym warunki fizyczne i siła. Wydaje mi się, że Cainowi nie będzie łatwo go przepychać i obijać z dołu, niemniej powinien wygrać to na punkty.

Dawid

Postśroda, 13 lis 2013, 21:05

Werdum będzie musiał szukać poddania to jedyna jego szansa.
Wiecie, że Grabowski raz poddał Caina ? No, ale to treningi, sparingi, inna bajka, ale jednak :) Fajny wywiad :
http://sport.wp.pl/kat,60960,title,Grab ... &_ticrsn=5

Werdum jako wręcz wybitny parterowiec, posiadający przewagę w jiu-jitsu może tylko tam marzyć o wygranej, ale Cain w parterze, ze swoimi krótki nóżkami, niskim środkiem ciężkości, wykorzystując doskonałe zapasy, tak ładnie dochodzi do pozycji i ją utrzymuje, zadając ciosy z góry, młotki, łokcie, jest tak dynamiczny, że nawet parter jak dla mnie może być pod pewnymi warunkami jego przewagą.

Oczywiście Fabricio to typ fightera, który z pleców, wyłapując ciosy, jeśli nie straci świadomości pójdzie po technikę kończącą.

Jeśli Cain zostanie w stójce to go stłamsi, zajedzie 5 x 5 minut to jest katorga z tym typem. Jeśli pokusi się o parter da jakieś tam szanse Werdumowi, ale on wie na co gościa stać :)Będzie wybierał strategię, rozda karty. Takie jest moje zdanie, ale zastrzegam nie mam praw do racji.

Damian Grabowski dla Caina !

JackDr

Moderator

Postczwartek, 14 lis 2013, 07:23

W AKA z Cainem sparował także Materla. Opowiadał w wywiadach, że Cain to potwór i robił co chciał i kiedy chciał :)

Dawid

Postczwartek, 14 lis 2013, 10:54

Tu jest cała Videokonferencja z chłopakami gdy byli w Stanach, można się dużo dowiedzieć do tego jest dużo śmiechu " Damian pierwsza żółta kartka " :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=DXqVJTi9VoM

10 min 20 s Materla mówi właśnie o ich przewagach ( najlepszych z AKA ). Polecam przesłuchać całość jak ktoś ma czas.

Co do sparingów Michała z Cainem to nieraz są niezłe plotki np. " Ze Materla mówił, że go zamiatał, ale tylko udawał i go gloryfikował, bo tak wypadało "

Facet jest średnim, inaczej ma Damian, który jest zawodnikiem ciężkiej, ale nawet z jego wypowiedzi wynika mega respekt i, że zapier....jest tam niebywały.. Ciągłe sparingi, ludzie nie wytrzymują obciążeń.

Grabowski propozycje od UFC już miał, ale warunki mu nie odpowiadały i jeśli wyrwie pas w M-1 Global pewnie dostanie lepszą.

Powrót do Ogólnie o MMA / Kickboxing