Teraz jest środa, 18 wrz 2019, 15:22

Sprawy Administracyjne

• Autor
  • Wiadomość

Gwahlur

Sprawy Administracyjne

Postsobota, 2 lis 2013, 09:18

Poprzedni administrator ma już dosyć szarpania się, nerwów i wyzwisk. Duncan jako najbardziej aktywny użytkownik nie był zainteresowany byciem administratorem. Ja jako drugi w kolejce podejmę się tego zadania. Nowy początek.

db napisał(a):chuj w dupę Gwahlurowi

Tym optymistycznym akcentem rozpoczynam kadencję:)
db dostajesz ostrzeżenie i zostajesz zawieszony na miesiąc.

Alan z Kac Vegas

Re: Sprawy Administracyjne

Postsobota, 2 lis 2013, 12:04

Dlaczego Ty, czyli najmniej odpowiednia osoba ma być adminem, a nie PiTo? :?:

Gwahlur

Postsobota, 2 lis 2013, 12:27

Alan z Kac Vegas napisał(a):Dlaczego Ty, czyli najmniej odpowiednia osoba ma być adminem, a nie PiTo? :?:

Ja byłem drugi w kolejce ze względu na aktywność i doświadczenie, bo moderowałem mnóstwo forów. PiTo? Nie powinieneś zadawać tego pytania bo głupio z nim wyglądasz. PiTo jest mało aktywny i miewa baaardzo długie przerwy, bardzo źle wyglądające w CV przyszłego administratora, a do tego wszystkiego wcześniej napisał, że on nawet moderatorem nie chce być. Powinieneś się w locie domyśleć. Ja jestem najmniej odpowiednią osobą na admina? To jest pusta, a więc bezwartościowa deklaracja. Najbardziej się nadaje na admina, najmniej się nadaje na admina - obie te deklarację są tyle samo warte bo puste.
Kuba napisał(a):chuj w dupę Gwahlurowi

Kuba dostajesz ostrzeżenie i miesiąc zawieszenia. I to do mnie mają zarzuty, a sami zachowują się jak... najgorsi.
To się nazywa hipokryzja :)

Gwahlur

Postsobota, 2 lis 2013, 12:48

Alan z Kac Vegas napisał(a):CHUJ W DUPĘ GWAHLUROWI, A Z DUPY PROSTU DO UST!!

Alan dostajesz ostrzeżenie i miesiąc zawieszenia.

O to właśnie są ci mężowie zaufania. Ci zafrasowani mędrcy. Ci sułtani obiektywności. Oni to mianowali się sędziami dobra i zła, moralności i plugastwa, człowieczeństwa i przyzwoitości. Prawdziwi mężowie opatrznościowi.

H?

Postniedziela, 3 lis 2013, 20:53

Duncan jako najbardziej aktywny użytkownik nie był zainteresowany byciem administratorem.

Szkoda ze nie zgodziłeś się Duncan na bycie administratorem, bo wtedy pewnie wszyscy by zostali. Nie wiem jaki jest sens tworzenia kolejnego całkiem nowego forum z tymi samymi użytkownikami skoro cala podstawa techniczna forum jest tutaj. Wystarczy zmienić head admina na kompromisowego dla wszystkich. Takim pewnie byłby Duncan, część userow nawet otwarcie pisała ze zarejestrowała się tutaj żeby przeczytać co do napisania ma Duncan. Gwahlur ze względów charakterologicznych nie nadaje się na bycie głównym adminem, który rozstrzyga spory i banuje. Jest osobom destruktywną i toczącą spór o nic prawie ze wszystkimi co kłóci się z zasadą forum, które ma służyć do wymiany opinii, a nie do niekończących się kłótni z Gwahlurem.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 4 lis 2013, 19:55 przez H?, łącznie edytowano 1 raz

Gwahlur

Postponiedziałek, 4 lis 2013, 11:40

H? napisał(a):Wystarczy zmienić head admina na kompromisowego dla wszystkich

Propozycje. Ja nie muszę być adminem. To tylko niepotrzebna robota i technikalia, których nie ogarniam.
Duncan nie chciał bo nie ogarnia spraw technicznych.

H?

Postponiedziałek, 4 lis 2013, 19:58

Niech symbolicznie będzie head adminem Duncan, który rozstrzyga spory i ma prawo do bana. Jak nie ogarnia spraw technicznych to niech będzie jeszcze jakiś jeden moderator - bez prawa do bana, który będzie przenosił posty do odpowiednich działów itp.

Gwahlur

Postponiedziałek, 4 lis 2013, 20:48

Mógłbym zrobić Duncana p.o. głównego administratora, które z czasem mógłby oddać komu uważa. Ciebie z kolei teoretycznie mógłbym zrobić moderatorem, ale nie umiem tego zrobić. Mam tylko instrukcje robienia administratorów. Musiałbyś więc być administratorem-moderatorem. Zainteresowany?

H?

Postponiedziałek, 4 lis 2013, 21:03

Próbuję zaproponować wyjście kompromisowe, ale sam nie chce być administratorem. Mozę znajdą się chętni.

przemo663

Postponiedziałek, 4 lis 2013, 21:10

Ok słuchajcie pojawił się taki pomysł, żeby postawić nowe forum u mnie na stronie. Generalnie mógłbym oddać miejsce dla Was, mam u siebie osobę świetnie ogarniającą sprawy techniczne, z wyłonieniem sensownej administracji też nie byłoby problemu.

Natomiast chciałbym, żeby to była Wasza decyzja, i dlatego chcę wiedzieć jak Wy się na to zapatrujecie. Kilka osób wyraziło już takie zainteresowanie ale chciałbym znać zdanie większej liczby userów. Nie chcę robić czegoś po kątach, lepiej o tym pogadać otwarcie. Boksforum jest w dziwnym i trudnym momencie i czas podjąć jakieś decyzję. Nie chcę już wnikać w szczegóły, ale każdy widzi jak jest. Część osób ma bana, część zadeklarowała, że nie chce tu się udzielać, ostatnio więcej postów było w dziale "administracja" niż w tematach o boksie.

Jako społeczność powinniśmy jakoś ogarnąć temat, tu i teraz i pójść albo w jedną, albo w drugą stronę. Ja mówię, że jeżeli jest potrzeba stworzenia nowego forum, mogę się tym zająć. Jeżeli jesteśmy w stanie się jakoś tutaj porozumieć - też super. W przypadku boksforum trzeba by znaleźć jakiś złoty środek a będzie to trudne. Ale tak czy siak dla mnie bez różnicy czy będę dyskutował na nowym forum, na boksforum czy na kubuspuchatek.com.pl, byle byłoby na temat, przejrzyście i bez bajzlu.

Czekam na Wasze opinie. Jeżeli ktoś nie może się wypowiedzieć (np. z powodu bana) a czyta to, może napisać mi maila na mdprzemyslaw@gmail.com

Gwahlur

Postponiedziałek, 4 lis 2013, 21:30

Chcialem abyś przemo663 został administratorem zamiast mnie, ale nie odpisałeś. Nadal mogę cie nim zrobić. Jeśli o mnie chodzi, możecie wziąć te forum, zmienić jego adres internetowy, podpiąć pod swój serwer. Niemniej adres internetowy jest dobry co sam przyznałeś w rozmowie telefonicznej ze mną przemo. Więc byłoby szkoda. Technicznie to forum jest bardzo dobre, więc szkoda szkielet wyrzucać na śmietnik. Ja w ramach odejścia z funkcji administratora i stania się szeregowym userem mogę zastosować politykę grubej kreski i odbanować oraz zdjąć zawieszenia ze wszystkich ludzi, którzy nie byli botami piszącymi po rusku itp.

przemo663

Postponiedziałek, 4 lis 2013, 22:18

Z tym forum jest dla mnie trochę taki problem Gwah, że czy będziesz tu adminem czy zwykłym userem, to mimo wszystko to jest twoje dziecko i komuś kto będzie się tym zajmował trudno będzie być obiektywnym jeśli trzeba będzie szarpnąć ze pępowinę.

Poza tym nie bardzo mogę zająć się ogarnianiem dwóch miejsc na raz. Mam ten swój mały portalik, lubię go i poświęcam mu sporo wolnego czasu. Gdybym postawił to u siebie, po pierwsze - miałbym to pod ręką, wszystko w jednym miejscu, po drugie - miałbym przy sobie fajną osobę od technikaliów, która by mi pomogła z tym. A dla mnie to bardzo ważne, bo ja po prostu w kwestiach technicznych przeciętny jestem.
Dodatkowo jestem w stanie namówić myślę jeszcze jedną, dwie osoby takie które nie wzbudzałyby kontrowersji do moderowania i można by z tym ruszyć.

To jest to ca ja - przy moich możliwościach czasowo -technicznych - mogę w tej sytuacji zaproponować przy czym jak już wspominałem jeśli znajdzie się inne rozwiązanie które będzie ok, to się dostosuję. Żeby pchnąć ten wózek potrzebuję opinii userów i o te opinie proszę.

Gwahlur

Postponiedziałek, 4 lis 2013, 23:00

Duncan mi napisał, że on już nigdzie nie pójdzie. Że na ringpolska ma jakieś tarcia i z tego co zrozumiałem nie będzie się wypowiadał. On już nie ma siły na rozkręcanie nowego forum. Za długo walczył, a to o rozkręcenie bokser.org, a to z Furmanem o bokser.org, a to o rozkręcanie polskiring, a to z POLboksem o polskiring, a to o rozkręcenie boxing.pl, a to ze Stabiem o boxing.pl, potem walczył o rozkręcenie boksforum. Wypalił się. On już jest zmęczonym wojownikiem, jak żołnierz który przesłużył 25 lat w armii starożytnego Rzymu i po tym okresie został z honorami zwolniony z armii i miał obiecaną ziemie na Krecie. Ta obiecana ziemia to oczywiście boksforum. Jeśli boksforum padnie, to Duncan wycofuje się z internetu w ogóle. Jest już bardzo zmęczony tym medium.

Po tym gdy ogłoszono mnie winnym na podstawie "wydaje mi się" i wszyscy się ode mnie odwrócili, on jeden przy mnie trwał niestrudzenie. Skłoniło mnie to do przemyśleń zarówno nad naturą człowieka jak i nad samym sobą. Wtedy zrozumiałem, że jest on nie tyle moim kolegą, co wręcz przyjacielem. Dlatego nie zostawię go. Nie dlatego, że jestem mu to winien, nie dlatego że powinienem, tylko dlatego, że chce. Jeśli nie znajdzie się nikt, kto poprowadzi boksforum jako boksforum, to zostanę tu z nim choćby we dwójkę. Te ok 200 zł rocznie mnie nie zbawi, a pewne rzeczy są bezcenne.

Róbcie jak uważacie

H?

Postwtorek, 5 lis 2013, 00:02

przemo663 napisał(a):(...)
Jako społeczność powinniśmy jakoś ogarnąć temat, tu i teraz i pójść albo w jedną, albo w drugą stronę. Ja mówię, że jeżeli jest potrzeba stworzenia nowego forum, mogę się tym zająć. Jeżeli jesteśmy w stanie się jakoś tutaj porozumieć - też super. W przypadku boksforum trzeba by znaleźć jakiś złoty środek a będzie to trudne. Ale tak czy siak dla mnie bez różnicy czy będę dyskutował na nowym forum, na boksforum czy na kubuspuchatek.com.pl, byle byłoby na temat, przejrzyście i bez bajzlu.
(...)

Najgorszą rzeczą jest żeby były dwa fora chcące skupiać tych samych użytkowników wokół siebie. Ja mam tak samo jak piszesz. Obojętnie mi, czy będę dyskutował na starym, czy nowym forum, nie chcę tylko żeby były dwa konkurencyjne, wtórne fora. Trzeba podjąć decyzje, czy wyłącza się jedno i tworzy nowe. Czy zostają wszyscy tutaj odbanowani, wprowadzone nowe zasady i nowa administracja. Jeżeli Gwahlur pisze, że może oddać wam administratora i być zwykłym userem to nie wiem, czy jest potrzeba tworzenia nowego adresu.

Problemem dla części był sposób zarządzania przez Halla (abstrahując nawet od tego, czy to Gwahlur). Teraz Hall chce oddać forum. Te osoby które chcą administrować nowym, mogą być adminami tutaj. Ja nie mam żadnego problemu z tym kto będzie administratorem.

Najlepiej jakby pozostałe osoby zostały odbanowany już teraz i mogły w tym temacie napisać co myślą.
Ostatnio edytowano wtorek, 5 lis 2013, 01:12 przez H?, łącznie edytowano 4 razy

dude

Postwtorek, 5 lis 2013, 00:06

Gdyby znalazl sie odpowiedni administrator, a Gwahlur bedzie szeregowym userem, bez zadnych przywieljow i immunietu, to jak najbardziej jestem sobie w stanie wyobrazic, ze bede dalej czlonkiem tej forumowej spolecznosci.

Problem w tym, ze takiego kandydata nie widac. Zawsze wydawalo mi sie, ze Przemo jest idealnym kandydatem na moda/admina, ale Przemek ma inne sprawy na glowie i nawet nie probowalbym go na ta funkcje namawiac.

Nie mam pojecia kto moglby sie na tym stanowisku sprawdzic. Co do tego czy Duncan bylby dobrym wyborem, tez nie jestem przekonany, chociazby dlatego, ze prawdopodobnie userem sprawiajacym najwiecej problemow bedzie niezmiennie Gwahlur i tutaj potrzebny jest ktos, kto bedzie wzgledem niego bardziej obiektywny.

To musi byc osoba w miare ugodowa, ale jednoczesnie troche twardej reki tez potrzeba.

Jezeli zapadnie decyzja o utworzeniu nowego forum to mnie to zupelnie nie zmartwi, bo rzeczywiscie moze sie okazac ze boksforum nie da sie juz uratowac. Mozna jednak sprobowac.

przemo663

Postwtorek, 5 lis 2013, 00:48

Najgorszą rzeczą jest żeby były dwa fora chcące skupiać tych samych użytkowników wokół siebie. Ja mam tak samo jak piszesz. Obojętnie mi, czy będę dyskutował na starym, czy nowym forum, nie chcę tylko żeby były dwa konkurencyjne, wtórne fora.

Takiej sytuacji dokładnie chcę uniknąć. I dlatego staram się zachować fair, piszę otwarcie jak wygląda sytuacja i proszę o zdanie każdego usera, bo na tym zdaniu mi zależy. Nie chcę robić niczego wbrew komuś. Szczerze to ja nie dostaje wypieków na myśl o nowym forum, bo dla mnie to po prostu więcej roboty, ale ja akurat mam taką możliwość, mam ludzi którzy mogą mi pomóc i mam pewien pomysł jak uniknąć sytuacji które miały miejsce tutaj. Albo przynajmniej w pewnym stopniu je ograniczyć.
To jest to, co ja w tej sytuacji mogę zrobić po prostu.

Jeśli znajdzie się ktoś kto będzie w stanie pokierować boksforum.pl i sprawi, że te problemy obecne będą mniejsze, to ja się tylko i wyłącznie uciesze. Zaczniemy w końcu gadać o boksie.

W moim odczuciu to jest po prostu dobry moment, żeby pójść w jedną czy drugą stronę. Adres adresem. Ważne, żeby to chodziło jak należy.

Duncan

Postwtorek, 5 lis 2013, 08:52

Przemek, a nie chciałbyś adoptować boksforum jako - też - forum fightingclub.pl ? Nie mam mocy zarządzania boksforum, ale nie ma sensu kupować nowego auto jak to jeździ zajebiście. Teraz tylko nie wiadomo kto ma nim kierować.

Przemek świetnie by było gdybyś przejął boksforum z całym dobrodziejstwem; swoją stroną, swoimi technikami, byle nie kasować dotychczasowego składu i zawartości.

Dlaczego ? Bo nie ma i od kilku lat nie było alternatywy dla tego co tutaj stworzyliśmy w ciągu 3 miesięcy. Niesamowity rozwój. Forum jest unikatowe.

Obrazek

H?

Postwtorek, 5 lis 2013, 11:48

W mojej ocenie to byłoby najlepszym rozwiązaniem.

przemo663

Postwtorek, 5 lis 2013, 11:53

Zapytam swego człowieka jakby to wyglądało, w sensie np. przeniesienie postów, bazy userów albo jakaś taka integracja jednej z strony z drugą, żebym mógł mieć to pod ręką. Podejrzewam, że będzie to czasochłonne i dosyć skomplikowane, ale zapytam.

przemo663

Postwtorek, 5 lis 2013, 14:45

Ok jestem po rozmowie z kolegą/administratorem i oto co ja mogę ostatecznie zaproponować w tej sytuacji:

1. Z tego co udało mi się dowiedzieć powinno dać się przenieść forum pod nowy adres, łącznie z obecnymi postami i userami którzy by takiego manewru chcieli. W ten sposób nie ginie historia tego forum, nie upada społeczność, zmienia się tylko adres. W tym celu potrzebowałbym czegoś takiego jak wyeksportowanej bazy i dostępu do bazy plików.

2. Forum zostanie przeniesione pod link forum.fightingclub.pl [link oczywiście jeszcze nie istnieje]. Nowe forum byłoby zintegrowane z portalem - tzn. na forum byłby jakiś dyskretny np. pasek z tym co się dzieje na portalu, a na portalu byłoby "okienko" z tym co się dzieje na forum. Dzięki takiej integracji a) mam wszystko pod ręką b) mam fajną osobę która pomoże mi wszystko ogarnąć od strony technicznej

3. Jeśli się zgadzacie na takie rozwiązanie wówczas całą odpowiedzialność za administrowanie forum i jego funkcjonowanie biorę na siebie ja. Dobieram jedną, dwie osoby (o ile się takie znajdą) chętne do pomocy przy moderacji. Osoby te wybrałbym a w zasadzie wybralibyśmy spośród userów, którzy nazwijmy to nie budzą skrajnych emocji u większości.

4. Przy nowym forum wszyscy userzy dostają czystą kartę. Nieważne co się działo tutaj, na polskiring czy gdziekolwiek indziej. Zaczynamy od nowa, przy nowych zasadach. Jeśli ktoś nie będzie w stanie się do nowych zasad na które zgodzimy się wspólnie jako społeczność - dostosować, to poleci.

O nowych zasadach, a w zasadzie moim pomyśle na funkcjonowanie nowego forum, napiszę w momencie kiedy będę widział, że jest w ogóle Wasze przyzwolenie na pchnięcie sprawy. Czekam zatem na opinie, piszcie tutaj, w prywatnych wiadomościach, na maila - gdzie wam wygodniej.
Następna strona

Powrót do Szatnia / Administracja