Teraz jest sobota, 24 sie 2019, 09:22

Sprawy Administracyjne

• Autor
  • Wiadomość

Dawid

Re: Sprawy Administracyjne

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 11:28

A ja :

Składam oficjalny wniosek o zbanowanie Gwahlura, którego obecność jest destrukcyjna dla tego forum. Przyszliśmy tu z boksforum z powodu jego działań, miało być inaczej, ale ten użytkownik jest jak zaraza, która stopniowo zabija rzeczowe dyskusje tam gdzie się pojawi. Nie zmienił się przez lata, nie zmienia się i dziś. Powinien zostać usunięty.

Może Ekipa powinna przeprowadzić wewnętrzne głosowanie.

Gwahlur

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 11:33

Dawid napisał(a):A ja :

Składam oficjalny wniosek o zbanowanie Gwahlura, którego obecność jest destrukcyjna dla tego forum. Przyszliśmy tu z boksforum z powodu jego działań, miało być inaczej, ale ten użytkownik jest jak zaraza, która stopniowo zabija rzeczowe dyskusje tam gdzie się pojawi. Nie zmienił się przez lata, nie zmienia się i dziś. Powinien zostać usunięty.

Może Ekipa powinna przeprowadzić wewnętrzne głosowanie.

W którym miejscu nie mam racji w tym temacie i dlaczego? Wszystko zaczęło się od tego, że moderator spartaczył swoją robotę moderacyjną, co przyznał... sam administrator. Teraz zaś wyszukuje przestępstwa na forum aby dbać o porządek. To się nazywa postawa obywatelska. Ty okazałeś się łamać regulamin.

Gwahlur

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 11:42

Zgłaszam do ostrzeżenia usera "Dawid" za post

"Lara według mnie wygrywał z Vanesem i nie wypunktowałbym tam remisu, im dalej w las tym większą miał przewagę, był o niebo skuteczniejszy. Wygrywał wysoko to był wał"

viewtopic.php?p=3997#p3997

Temat dotyczył walki Lara-Trout a nie Lara-Marturosyan, Jest to więc...
4. Zabronione jest pisanie postów niezwiązanych z tematem (tworzenie off-topiców).

przemo663

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 11:58

Zastałem sprawę już po fakcie i przepraszam wszystkich użytkowników za zamieszanie. Po kolei:
1. Dwa ostrzeżenia które dostał Gwahlur postanawiam anulować ponieważ zostały przyznane przez "admina", który nie był przeze mnie przedstawiony jako osoba odpowiedzialna za moderację.
2. Zastanowimy się nad przyznaniem osobnego ostrzeżenia Gwahlurowi już jako moderacja forum. O decyzji poinformuję.
3. Punkt regulamininu mówiący o przeklinaniu zostanie zaraz doprecyzowany. Nikt za pojedyncza "kurwę" nie będzie dostawał ostrzeżeń.
4. Poszedł oficjalny wniosek o ban dla Gwahlura. Jako moderacja forum podejmiemy więc dyskusję nad tym tematem i o decyzji poinformujemy.

Gwahlur

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 12:07

przemo663 napisał(a):1) Poszedł oficjalny wniosek o ban dla Gwahlura. Jako moderacja forum podejmiemy więc dyskusję nad tym tematem i o decyzji poinformujemy
2)Zastanowimy się nad przyznaniem osobnego ostrzeżenia Gwahlurowi
1) A mój wniosek o pozbawienie Red Skulla funkcji moderatora, mnie już się informacja nie należy?
2) Za co? Należy mi się prawo do obrony
przemo663 napisał(a):Poszedł oficjalny wniosek o ban dla Gwahlura. Jako moderacja forum podejmiemy więc dyskusję nad tym tematem i o decyzji poinformujemy
Haha właśnie mam na pieńku z "adminem", przy którym HAL 9000 to wielki liberał, "Red Skull" mnie nienawidzi i przeze mnie w tym temacie wyszedł na partacza, a poza tym dopiero co złożyłem wniosek o pozbawienie go funkcji moderatora, a TomEn właśnie dostał ode mnie po uszach za solidarność moderacyjnych jajników :lol:
przemo663 napisał(a):Dwa ostrzeżenia które dostał Gwahlur postanawiam anulować ponieważ zostały przyznane przez "admina", który nie był przeze mnie przedstawiony jako osoba odpowiedzialna za moderację
Tylko dlatego, a nie ponieważ były poje... a poza tym łamały podstawową zasadę państw cywilizowanych, czyli lex retro non agit?

Dawid

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 12:12

A ja oczekuję usunięcia ostrzeżenia jeszcze z boksforum nadanego przez Gwahlur/Hall. Moim ostrzeżeniem nie zajęto się po dziś dzień , poruszałem to w mailu, dziś również pisałem adminowi, miało być czyste konto.

Jak ta strona dalej będzie się tak syfiła i sprawy nie będą rozwiązywane konkretnie przestaję tu pisać od teraz. Powodzenia.

przemo663

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 12:27

1) A mój wniosek o pozbawienie Red Skulla funkcji moderatora, mnie już się informacja nie należy?

Jako osoba odpowiedzialna za dobór moderatorów, odrzucam Twój wniosek. Uważam, że Red Skull dobrze wykonuje swoją pracę, jeśli popełnił błąd przy przenoszeniu dyskusji to był to poniekąd też błąd mój, bo nie doprecyzowałem w jaki sposób przenosić dyskusje. Sprawa została już wyjaśniona i doprecyzowałem na forum moderacji w jaki sposób od tej pory będą takie sprawy rozwiązywane.

Red Skull

Moderator

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 12:29

2) Za co?

1. Gwahlur dostał już odpowiedź od przemo i TomEn w tej sprawie. Może czuć się poinformowany.

2. Za spam, obrażenie użytkownika (mnie), złamanie w ciągu godziny regulaminu dwukrotnie przez napisanie postu składającego się wyłącznie z emotikon oraz jednego zdania, przy czym sam domagał się ukarania użytkowników, którzy w ten sposób zapostowali na forum (choćby nawet na boksforum)

Haha właśnie mam na pieńku z "adminem", przy którym HAL 9000 to wielki liberał, "Red Skull" mnie nienawidzi i przeze mnie w tym temacie wyszedł na partacza, a poza tym dopiero co złożyłem wniosek o pozbawienie go funkcji moderatora, a TomEn właśnie dostał ode mnie po uszach za solidarność moderacyjnych jajników :lol:

Gwahlurowi bardzo by to pasowało, gdybym go faktycznie nienawidził. Tymczasem to on jest tym jedynym, który obraża mnie i pisze w sposób lekceważący (solidarność moderacyjnych jajników, inwektywy po hiszpańsku), co jest dowodem na to, że jest zupełnie na odwrót. Dzięki temu tematowi dostałem głosy poparcia więc raczej wychodzi na to, że w swojej roli sprawdzam się przynajmniej nieźle.

Tylko dlatego, a nie ponieważ były poje... a poza tym łamały podstawową zasadę państw cywilizowanych, czyli lex retro non agit?

Zostało to uwzględnione.

Gwahlur

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 12:37

przemo663 napisał(a):doprecyzowałem na forum moderacji w jaki sposób od tej pory będą takie sprawy rozwiązywane.
Czyli w jaki sposób? Będą linki do urwanych rozmów, czy dalej, po red skullowemu, autostrada będzie się za zakrętem kończyć w... lesie? <TomEn_klepie_projektanta_autostrady_po_plecach_i_mowi_dobrze_dobrze>. I jak posty mają być przenoszone, po red skullowemu, czyli "zostawiamy 14 postów do przeniesuebua i przenosimy od momentu jak Gwahlur się broni przed atakami", czy normalnie?
przemo663 napisał(a):Zastanowimy się nad przyznaniem osobnego ostrzeżenia Gwahlurowi
Gwahlur napisał(a):Za co? Należy mi się prawo do obrony
Czyli odbierasz mi prawi do obrony.

przemo663

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 12:56

Jako administrator postanawiam ukarać Gwahlura tygodniowym banem. Podkreślam, że jest to przede wszystkim moja decyzja, więc wszelkie zarzuty, że to niesprzyjający moderatorzy polują na Gwaha są niesprawiedliwe.

Głównym powodem takiej decyzji jest paraliżowanie funkcjonowania forum i zniechęcanie osób do czytania/dyskutowania. Gwahlur jest jednym użytkownikiem, który nie potrafi się dostosować do funkcjonowania forum i komunikować z innymi użytkownikami. Efektem tego są sprzeczki, oskarżenia, off - topy i tym podobne bzdety.

Forum to od początku miało za zadanie nie powielać błędów boksforum.pl. Bóg mi świadkiem, że robiłem wszystko by tak było - punkty w regulaminie mówiące o braku "drzewek", czysta karta dla wszystkich, moderacja wybrana spośród szanowanych userów, indywidualne podejście w zasadzie do każdego i reagowanie na zgłaszane przez Was [także przez Gwahlura] sprawy. Mimo to ciągle z ust Gwahlura słyszałem pomówienia i oskarżenia - a to, że dostał bana na wstępie [były to tylko problemy z logowaniem], a to że za wszelką cenę chcę się go pozbyć, a to że moderacja go nienawidzi, a to że jestem stalinistą, wprowadzam getto ławkowe i itp. Tak się po prostu nie da funkcjonować nie pozwolę, żeby to forum było gwahlurocentryczne. Jest tu fajna ekipa, która normalnie się ze sobą dogaduje, jest mocna merytorycznie i nie pozwolę na kolejny rozłam, upadek i niekończące się dyskusje.

Podkreślam, że jest to ban tymczasowy. Ukłon w stronę użytkownika, który użyczył bazę dla tego forum. I tylko dlatego daję tydzień na ochłonięcie i autorefleksję dla Gwahlura. To jest wóz albo przewóz. Jeśli jakimś cudem będzie w stanie się dostosować, zrozumieć gdzie leży problem i zmienić swoje postępowanie to po tygodniu zapomnimy o całej sprawie.

H?

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 13:13

To jest komedia co tu się wyprawia. Regulamin został zaktualizowany po czym ukarano Gwahlura za wcześniejsze rzeczy, które nie były wyartykułowane.

Gwahlur napisał(a):Skoro więc administratorem jest człowiek, który ostrzeżeniami karze za byle co i karze nawet wówczas gdy nie ma tego w regulaminie, człowiek przy którym HAL 9000 to wielki liberał, to w takim razie do ostrzeżenia nominuje użytkownika H? za post o następującej treści:

" :ugeek: "

viewtopic.php?p=3397#p3397

przemo663 napisał(a):3. Zabronione jest pisanie postów niewiele wnoszących do tematu, składających się z jednego lub kilku słów, samych emotikon etc.

Tak samo jak punkt regulaminu "3." pojawił się dopiero po moim wpisie z samą emotikoną i nie moglem być za to ukarany, tak samo nie można karać Gwahlura za przekleństwa. Ta aptekarska moderacja też mi się nie podoba. Gwahlur swoimi przykładami z innych postów pokazał absurdalność tej sytuacji. Może zbanować wszystkich i zostaną sami moderatorzy? Po za tym na tym forum nie potrzeba anonimowego szeryfa "admina", który strzela ostrzeżeniami jak z rewolweru. Drugi anonimowy HALL.

przemo663

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 13:16

Zaznaczyłem wcześniej, że tamte ostrzeżenia zostały usunięte i przeprosiłem za to, przeprosił też "admin" który zupełnie niepotrzebnie chciał zareagować na bzdet. Ban nie ma związku z przekleństwami.

I przepraszam jeszcze raz za admina, który mi tutaj wystrzelił bez mojej wiedzy jak Filip z konopi.

Dawid

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 13:19

Dobra, konkretna decyzja.

Z mojej strony dodam tyle

Wszyscy użytkownicy powinni być traktowaniu równo i nie ważne czy ktoś się uważa za tuzę, postać w światku bokserskim, czy, że jeden szanuje internetowe dokonania drugiego. Mam wrażenie, że tu szczególnie to widać. Nie wyobrażam sobie "szarego" użytkownika któremu pozwalano by na tyle. Dawno zostałby zbanowany dajmy na to Fiodor Łapian piszący tu pod byle jakim nickiem takie rzeczy jak Gwahlur. Brak konkretów, brak jaj to będzie kolejna śmierć forum bokserskiego. Nie wiem czy co niektórzy z was tego nie widzą, brak wam odwagi wystosowania czegoś konkretnego ? Czy chcecie mieć taką własną klitkę, ignorować każdego nowego i pozwalać na śmiecenie tzw. " swoim ". Dla mnie to głupota i pisze tutaj do ogółu który tutaj się udziela. To wy stworzyliście Gwahlura, wy daliście mu pole do popisu, dawaliście je od lat i nie potraficie z tego wyjść, brak wam odwagi.

Odważna jest decyzja tego co dał tu nowe miejsce, choć może się narazić na gniew jak zbanowany przez tydzień uskłada tysiąc mistrzowskich postów i je tu wyleje. Ale szacunek za to co zrobił dla was - Przemek. Szacunek dla niego, bo się stara od tygodni.

Wszystko.

judamm

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 18:37

admin napisał(a):Za przekleństwa na forum i obrażanie innych użytkowników rozdawane będą najpierw ostrzeżenia, potem bany.

Już nie róbmy sobie jaj. To nie jest forum Gościa Niedzielnego i przekleństwa od zawsze były elementem for o tematyce sportów walki. Coś takiego robił swojego czasu PolBoks na polskiring i było to preludium do rozbicia forum. Jak mam się zastanawiać podczas pisania postu nad alternatywą dla słowa 'kurwa' cz 'przypierdolił' to ja naprawdę dziękuję. Bądzmy naturalni.

Oczywiście przekleństwa w stosunku do innych userów powinny być karane.

Duncan

Postponiedziałek, 9 gru 2013, 19:01

Nie powinno się przeklinać przy matce i dziecku. Kropka. Przekleństwa są odzwierciedleniem emocji (dobrych - "o kurwa, ale zajebiście", "pięknie mu przpierdolił" i złych - "ringowy to prze-chuj, że to zatrzymał", "menda jebana"), podkreślają też kontekst wypowiedzi ("ten rywal to po prostu kurwa przegięcie", "i chuj z tym").

Admin forum też przeklina. Jestem zwolennikiem przekleństw na forum. Obrażać się nie będziemy bo nie ma powodów do tego. To tylko internet. Rozmawiamy jednak tylko o sporcie a nie o wysokości emerytur.

Red Skull

Moderator

Re: Sprawy forum

Postwtorek, 10 gru 2013, 14:32

W przypadku postów w temacie dotyczącym konkretnej walki do offtopu będę podchodził bardzo restrykcyjnie. Natomiast w tematach ogólniejszych jak np. wątek nt. danego pięściarza dopuszczam rozmowę, która tylko pośrednio go dotyczy, typu omówienie jego ewentualnych rywali. Nie uważam taką dyskusję za niezgodną z tematem. Nie mam zamiaru tworzyć setek wątków po poście czy dwa lub wyliczać procentowo ile offtopu "w topie", bo to by było działanie na szkodę forum i paranoja.

Gwahlur

Postpiątek, 23 maja 2014, 20:11

Red Skull napisał(a):Każdy następny post-offtop wyląduje w śmietnikowym temacie.

Red Skull typowo dla siebie nawet nie stara się zachować pozorów obiektywności i jak zawsze chce przeciąć moją rozmowę tak, aby to słowo mojego oponenta było jako ostatnie. Nie usuwa całego (jego zdanem) offtopa, tylko przecina go w wygodnym dla siebie momencie. Zgadnijcie w jakim?:) Nic go nie nauczyło to, że ostrzeżenie wlepione mi przez niego zostało przez administrację spuszczone w kiblu z łoskotem :D

Red Skull

Moderator

Postsobota, 24 maja 2014, 13:17

To samo mógłby powiedzieć Alan, gdybym to napisał po poście Gwahlura. W czytaniu (niestety obligatoryjnym z racji funkcji) postów Gwahlura nie ma nic wygodnego.

PS. Doceniam, że wróciliście na właściwy tor dyskusji. Widzę poprawę.

H?

Postczwartek, 29 maja 2014, 13:07

Jak dla mnie mogą sobie pisać. Przynajmniej jest jakaś aktywność i coś się dzieje. Jak skończą pisać można wyciąć całość do nowego tematu i będzie posprzątane.

przemo663

Postwtorek, 23 gru 2014, 15:00

1. Zamknęliśmy wątek "Na co stać Setha Mitchella", po pierwsze nic nowego merytorycznego pewnie tam już nie wpadnie, po drugie - było tam zbyt gorąco. Jeśli ktoś chciałby napisać coś w tym wątku merytorycznego, bez poszturchiwania innych, niech pisze na PW, wtedy odblokuje na potrzeby takiego posta.
2. Postanowiłem wymoderować poniektóre posty z tamtego wątku, ponieważ padały tam określenia łamiące regulamin. Nie ingerowałem w sferę merytoryczną, a jedynie emocjonalną.
3. Panowie forum ożyło i wracają stare natręctwa. Już raz przeżywaliśmy etap, w którym dyskusje o sprawach administracyjnych przysłoniły to co na tym forum najważniejsze. Proszę wszystkich, ze względu na dobro tego miejsca o spokój, kontrolowanie emocji i skupianie się przede wszystkim na warstwie merytorycznej.
4. Jeżeli jesteście w którymś miejscu obrażani, napiszcie proszę o tym w dziale administracja, a najlepiej wyślijcie prywatną wiadomość do mnie, Reda czy innego moderatora. Wtedy najłatwiej i najszybciej jest zareagować.
5. Gwahlur dostajesz upomnienie za wielokrotne łamanie regulaminu [wielokrotne obrażanie innych użytkowników]. Naprawdę nie chce mi się w to bawić, jest nas tutaj kilkanaście osób piszących i tak naprawdę moderacja powinna być zbędna, bo w takim gronie powinniśmy się sami dogadywać. Są tacy którzy są za ostrzeżeniami czy nawet banami są tacy którzy są zdecydowanie przeciwko. Wszystkich nie zadowolimy. Mogę wpływać na forum bardziej dyskretnie, tzn moderując posty, przenosząc je itd, natomiast nikt nie będzie tutaj siedział 24h, żeby tylko czyhać i kontrolować to co pisze jedna osoba.
6. W moim odczuciu priorytetem jest to, żeby to forum miało jakąś aktywność, a wszelkie kary administracyjne powinny być absolutną ostatecznością. Dlatego jeszcze raz proszę o zrozumienie i powściąganie emocji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szatnia / Administracja