Teraz jest środa, 26 cze 2019, 09:56

/// Film /// Serial /// Książka

• Autor
  • Wiadomość

Gwahlur

/// Film /// Serial /// Książka

Postśroda, 26 cze 2013, 19:42

Obrazek

Take Shelter (2011)

http://www.filmweb.pl/film/Take+Shelter-2011-607536

"Curtis nękany jest apokaliptycznymi wizjami i halucynacjami..." Ten film coraz bardziej za mną chodzi. Bardzo dobre. Specyficzne. Dla widzę oczekującego czegoś więcej/czegoś innego. 9/10.

Gwahlur

Re: /// Film ///

Postsobota, 29 cze 2013, 11:36

Obrazek

Excision (2012)

http://www.filmweb.pl/film/Excision-2012-628894

Bardzo dobra rzecz. Kontrowersyjna, szokująca, obrzydliwa. Dobra w formie. Rzecz o skrajnie popieprzonej, wyalienowanej nastolatce lubującej się w krwi, krojeniu ludzi, śmierci itp. Wąchanie zużytych tamponów, minetka w czasie okresu, czego tu nie ma. 8.5/10

Obrazek

John Dies at the End (2012)

http://www.filmweb.pl/film/John+Dies+at ... 012-596885

Film przypominający cudaczny, narkotykowy odjazd. W pewnym momencie facetowi wąsy odrywają się wraz ze skórą i zaczynają fruwać po pokoju jak pierdolona mewa:) Dobre w formie. Warte obejrzenia, ale nie dla każdego. 7.5/10

KiDDynamite

Postsobota, 29 cze 2013, 16:20

Gwahlur napisał(a):Obrazek

Take Shelter (2011)

http://www.filmweb.pl/film/Take+Shelter-2011-607536

"Curtis nękany jest apokaliptycznymi wizjami i halucynacjami..." Ten film coraz bardziej za mną chodzi. Bardzo dobre. Specyficzne. Dla widzę oczekującego czegoś więcej/czegoś innego. 9/10.

Ściągam to. Jak ktoś chce to tu jest torrent 720p HD:

http://thepiratebay.sx/torrent/7003931/

Dużo seedów, prędkość pobierania od 2,1 do 3,5 MB/s na moim łączu.

Capricorn

Postwtorek, 23 lip 2013, 22:39

Ja, jako mikro-kinomaniak jestem zainteresowany dyskusją w tym temacie, ale raczej preferuję kino... trochę inne.
Tak skrótowo - Najlepszy film (to jak z bokserami, trudno w ogóle na ten temat się wypowiedzieć), jeśli musiałbym wskazać:
Godfather I, II.
Najlepszy reżyser: Być może jednak Tarantino...
Aktor? Klasycznie - Nicholson, De Niro, Al Pacino, Hopkins, z młodszych Brad i wielu innych, zwłaszcza tych charakterystycznych. Biedny obżartuch Gandolfini... Z kobiet (niech ktoś zgadnie), włoszka o imieniu Monica, hiszpanka o imieniu Penelope, żydówka o imieniu Natalie, poza tymi - Weaver, Theron, Krueger...

Doceniam braci Cohen (Fargo, "starych ludzi"), lubię "epopeję" na bazie Tolkiena (oprócz ostatniej części), polecam Lektora, Wichry Namiętności, Obcego ;) , Skazanych na Shawshank, Zieloną Milę, Foresta Gumpa, Pulp Fiction, Cztery Pokoje, Bękartów (za sceny), Taxi (za Roberta), Joe, Łowcę Jeleni... mnóstwo filmów.

Polska? Gajos, Chyra, Więckiewicz, Dorociński (wiem, że to polski Nicolas Cage), Dziędziel (jak Smarzowski, im starszy tym lepszy), Grabowski, wczesny Szyc i wczesny Linda... Co do kobiet, to nie te ładne - chyba jednak Janda numero uno.

Film? Ziemia Obiecana, Potop, Dług, Wojna P-R, Wesele... też sporo tego było, zwłaszcza ostatnio.

Można by tu gadać, jak o boksie...

PS. Zalukałem i znalazłem wątek filmowy, tom się odezwał. Take shelter sobie obejrzę...

KiDDynamite

Postśroda, 24 lip 2013, 14:24

Capricorn napisał(a): Take shelter sobie obejrzę...

Nie podszedł mi zbytnio... dość przewidywalny (końcówka również) i jednotorowy. Można go interpretować dwojako, chciaż ta druga wersja wydaje się być jakaś taka na siłę naciągana w celu zrobienia z tego filmu głębszego niż w rzeczywistości jest. Obejrzeć można, ale nie jest to jak dla mnie film, który po obejrzeniu skłania do głębszej refleksji czy korci by do niego wrócić po jakimś czasie.

Capricorn

Postśroda, 24 lip 2013, 16:08

To mnie może i zniechęciłeś. Mam duże zaległości ostatnio a jest co oglądać... ;)

Thanks anyway.

Gwahlur

Postśroda, 24 lip 2013, 16:10

SPOJERY do Take Shelter!

KiDDynamite napisał(a):dość przewidywalny (końcówka również) i jednotorowy

Dlaczego? Curtis najprawdopodobniej okazał się być prorokiem, współczesną personifikacją mitu o Kasandrze, a więc kobiece która od Bogów otrzymała dar widzenia przyszłości, ale nikt nie wierzył w jej przepowiednie, a film toczył się dwutorowo raz sugerując że Curtis jest chory psychicznie, a raz że jest prorokiem. Na podstawie czego wiedziałeś, że taka będzie końcówka z tornadami?
KiDDynamite napisał(a):Można go interpretować dwojako, chciaż ta druga wersja wydaje się być jakaś taka na siłę naciągana w celu zrobienia z tego filmu głębszego niż w rzeczywistości jest

Dlaczego na siłe? Cały film był zbudowany na niewiadomej, czy Curtis jest prorokiem czy szaleńcem.
KiDDynamite napisał(a):Obejrzeć można, ale nie jest to jak dla mnie film, który po obejrzeniu skłania do głębszej refleksji czy korci by do niego wrócić po jakimś czasie

Ależ skłania do refleksji. Czy Curtis był prorokiem, czy też szaleńcem, ktory miał "szczęście" i jego wizję się spełniły. Czyli skłania do zastanawienia się nad całością filmu.

Poza tym świetna główna rola

KiDDynamite

Postśroda, 24 lip 2013, 18:38

Gwahlur napisał(a):Dlaczego? Curtis najprawdopodobniej okazał się być prorokiem, współczesną personifikacją mitu o Kasandrze, a więc kobiece która od Bogów otrzymała dar widzenia przyszłości, ale nikt nie wierzył w jej przepowiednie, a film toczył się dwutorowo raz sugerując że Curtis jest chory psychicznie, a raz że jest prorokiem. Na podstawie czego wiedziałeś, że taka będzie końcówka z tornadami?

Wydaje mi się to jakieś takie oklepane i banalne, scenariusz, w którym główny bohater na podstawie snów i przeczuć zwiastuje coś czego inni nie dostrzegają/nie spodziewają się, a na końcu jego wizja się spełnia... takie "holywoodzkie". Odnośnie końcówki, to po tym fake twisterze, miałem jakieś przeczucie, że moment kuliminacyjny, w postaci prawdziwego tornada jednak nadejdzie - nie myliłem się. Takie uczucie jak w momencie oglądania kiepskiego kryminału, kiedy w połowie filmu wiesz kto zabił, a końcówka Cię nie zaskakuje, bo rzeczywiście ta osoba okazuje się zabójcą.

Gwahlur napisał(a):
KiDDynamite napisał(a):Można go interpretować dwojako, chciaż ta druga wersja wydaje się być jakaś taka na siłę naciągana w celu zrobienia z tego filmu głębszego niż w rzeczywistości jest

Dlaczego na siłe? Cały film był zbudowany na niewiadomej, czy Curtis jest prorokiem czy szaleńcem.

Nie trafia to do mnie, nie wciągnęło mnie, wydało się naciągane i okazało się bardziej czytelne od fabuły "Pięknego umysłu" z Crowe, gdzie zbudowanie podobnej niewiadomej wyszło dużo lepiej.

Gwahlur napisał(a):
KiDDynamite napisał(a):Obejrzeć można, ale nie jest to jak dla mnie film, który po obejrzeniu skłania do głębszej refleksji czy korci by do niego wrócić po jakimś czasie

Ależ skłania do refleksji. Czy Curtis był prorokiem, czy też szaleńcem, ktory miał "szczęście" i jego wizję się spełniły. Czyli skłania do zastanawienia się nad całością filmu.

Mnie nie skłania ;) Rozpatrywanie czy był cyganem, który "wywróżył" przyszłość czy psychicznie chorym, który odziedziczył w genach chorobę... poza tym końcówka raczej dosyć jasno wskazuje, że jednak "wywróżył".

Capricorn

Postwtorek, 30 lip 2013, 10:51

Tak na szybko, Take Shelter to film godny obejrzenia a nawet polecenia. Ma swój klimat, a jako że niemal wszystko zostało już wymyślone, śmiem twierdzić, że jest dość oryginalny.

Gwahlur

Postpiątek, 2 sie 2013, 13:47

KiDDynamite napisał(a):Wydaje mi się to jakieś takie oklepane i banalne

W ilu filmach w ostatnich latach mieliśmy niepewność czy główny bohater jest olewanym prorokiem czy szaleńcem?
KiDDynamite napisał(a):scenariusz, w którym główny bohater na podstawie snów i przeczuć zwiastuje coś czego inni nie dostrzegają/nie spodziewają się, a na końcu jego wizja się spełnia... takie "holywoodzkie"

Hollywoodzkie? Akurat Take Shelter nie jest filmem hollywoodzkim, wiec nie powinno się tam spodziewać hollywoodzkich zagrywek. Po drugie "Hollywood" lubi jak główny bohater okazuje się być chory psychicznie - Piekny umysł z Russelem Crowe, Mechanik z Christianem Balem, Psychoza z Anthony Perkinsem, Fight Club z Edwardem Nortonem, American Psycho z Christianem Balem, Czarny łabędź z Natalie Portman, Wyspa Tajemnic z Leonardo DiCaprio, Excision z AnnaLynne McCord, Spider z Ralphem Finnesem...
KiDDynamite napisał(a):Odnośnie końcówki, to po tym fake twisterze, miałem jakieś przeczucie, że moment kuliminacyjny, w postaci prawdziwego tornada jednak nadejdzie - nie myliłem się

Przeczucie to za mało. Aby film był przewidywalny, ty powinieneś mieć pewność.
KiDDynamite napisał(a):końcówka raczej dosyć jasno wskazuje, że jednak "wywróżył"

Gadając chore psychicznie głupoty mógł mieć "farta" i trafić na apokalipsę, a mógł rzeczywiście był niesłuchanym prorokiem i ją wywróżyć.

Capricorn

Postponiedziałek, 5 sie 2013, 09:29

Oblivion? Kino w typie Cruise'a, takie trochę obrazkowe. Jak na tematykę, ujdzie.

Osobiście czekam na Kroniki Riddicka II, pierwsza część rewelacyjna. Też czasem lubię sobie trochę "odpłynąć", to pewnie pokłosie przeczytanej literatury s-f, tudzież Wojen Gwiezdnych i innych Star Treków... :D

Dawid

Postwtorek, 3 wrz 2013, 16:51

Gwahlur

Postczwartek, 12 wrz 2013, 21:01

Obrazek

How to make money selling drugs (2012)

Jak w tytule. Porady dla wszystkich stopni, od ulicznego handlarza do międzynarodowego bossa. Wyznania uczestników procederu i userów, min 50 centa i Eminema. Opis amerykańskiego systemu walki z narkotykami. Lubie takie dokumenty jak ten i takie książki jak "Czarodziejki.com" ujawniające ciemną i mało znaną stronę życia. Nie ma polskich napisów. 9/10

Gwahlur

Postśroda, 2 paź 2013, 01:34

Obrazek

Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady (2005)

Tytuł to nie metafora. Trzy pogrzeby. Jednego martwego człowieka. Tommy Lee Jones jako przyjaciel i mściciel. Nie mogę zapomnieć pewnego ślepego dziadka, który żyjąc pośrodku niczego, notorycznie prosi przejezdnych o zabicie go, bo jego syn umarł na raka i nie przywiezie mu zapasów by przetrwał. Ciężki film, nie dla mięczaków. 8.5/10

przemo663

Postśroda, 2 paź 2013, 10:43

Widziałem ten film kilka lat temu. Rzeczywiście dobre, trochę inne kino.
Zresztą zdaje się, że w tym samym czasie oglądałem też "Propozycję"
http://www.filmweb.pl/film/Propozycja-2005-181583
W jednym i w drugim przypadku spodobała mi się taka świeżość, inne spojrzenie na wyeksploatowany już gatunek.

JackDr

Moderator

Postwtorek, 12 lis 2013, 22:06

No to coś ode mnie luźno związane z tematyką bokserską.

Film na pewno nie dla każdego, ale kto lubi klimaty filmów Takeshiego Kitano, na pewno doceni ten tytuł.
http://www.filmweb.pl/film/Powr%C3%B3t+przyjaci%C3%B3%C5%82-1996-34362

Duncan

Postniedziela, 29 gru 2013, 21:43

Martyrs - Skazani na strach

Dobry, mocny, horror, ale tylko dla fanów gatunku. Polecam.

http://www.cda.pl/video/10686710/-Marty ... Lektor-PL-

Dawid

Postniedziela, 29 gru 2013, 23:49

Ja obejrzałem Kamerdynera - dobry film.

Duncan

Postponiedziałek, 30 gru 2013, 23:33

Dawid napisał(a):Ja obejrzałem Kamerdynera - dobry film.

Właśnie skończyłem. Dobry film, ale przedstawia dość subiektywną wizję historyczną np. Czarne Pantery jako Armia Zbawienie i "ci dobrzy". I nie podoba mi się zakończenie - jest polityczne, notabene tak jak politycznie udziela się jedna z gwiazd - Oprah Winfrey... ale film szczerze polecam.

Dawid

Postwtorek, 31 gru 2013, 00:23

Duncan napisał(a):
Dawid napisał(a):Ja obejrzałem Kamerdynera - dobry film.

Właśnie skończyłem. Dobry film, ale przedstawia dość subiektywną wizję historyczną np. Czarne Pantery jako Armia Zbawienie i "ci dobrzy". I nie podoba mi się zakończenie - jest polityczne, notabene tak jak politycznie udziela się jedna z gwiazd - Oprah Winfrey... ale film szczerze polecam.

Takie same wrażenia miałem po zakończeniu - kampania Obamy :) Dosłownie nawoływanie afro-amerykanów do oddawania głosów poparcia.

Co do Czarnych Panter odebrałem to inaczej trochę.

Rola Whitakera to miód. Jak dla mnie to jeden z najlepszych aktorów w historii kina.

"Ostatni Król Szkocji ", " Telefon", "8 części Prawdy " i masa kapitalnych ról. On nawet poci się zajebiście i to oko.
Następna strona

Powrót do Szatnia / Administracja